как е по закон прибирането в бг, когато

  • 1 812
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 167
Според мен ако има проблем той ще е от испанска страна, но се съмнявам, защото нали в крайна сметка излиза! какво ще й направят? Ще , екстрадират ли?  Grinning
Може да има проблем при влизането, ако иска после да се връща в Испания, но и там едва ли някой ще сравнява печати - влязъл/излязъл предишния път.

На българската граница няма да има проблем, защото е българска гражданка, която се прибира у дома си и никой няма да й иска документ, удоствоверяващ законността на престоя й в Испания.

# 16
  • Мнения: 2 825
Харич, кажи и да изчака 1-ви май ... преди около 2-3 седмици обявиха, че премахват 3-те месеца престой за българите в Испания. След 1-ви май можем да си влизаме и излизаме когато си искаме и да си стоим по колкото ни душа сака  Wink А от 1-ви януари 2007 няма да правят проблеми и за работа .

По принцип проблем да излезе от Испания няма да има ... никой не и гледа документите... но ако иска да влезе после, може и да не я пуснат. поне на летището в Малага много връщаха последните няколко месеца. А в Бг не могат да не я пуснат да влезе, нали все пак си е бг гражданин... печат българите нямат право да слагат, но обикновенно си искат по някое друго евро  Wink
на наш приятел, прибиращ се вече с документи, му искаха пари, защото все пак е бил нелегален и в нарушение на Шенген преди да се легализира  Sick Joy Joy е не, че мина новера...ама те пробват почти всеки  Wink

# 17
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Хара,миналата година се прибира един познат за Бг ,който бешЕ нелегалаен около 1 година тук.На летиЩето в Мадрид не е имал никакви проблеми а на миттницата в София много културно му бяха казали да последва там някой си ,който го завел в една стая и му обяснил,4е е превишил срока на врьЩане с около година Laughing и за това......не се е и доизказал 4овека,нашия 4овек извадил 100 евро и му ги дал Sunglasses,до там се приклУ4ил вьпроса.От тогава до сега е идвал два пьти оЩе, само сьс самолет и никога никьде не са му правили проблем.
Миналата седмица се прибра в Бг моя приятелка _нелегална сьЩо и пак е платила на границата.

# 18
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
В Гърция по закон има глоба, разбира се и черен печат, в зависимост от това с колко е превишен срока на пребиваване. Ако няма пари за плащането и те пускат, но се пише акт и при следващо излизане от Бг към Европа трябва да се плати. Гърците са много стриктни в това отношение.
Успех на познатата ти!

# 19
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Аз като се врьЩах от София,дори и митница нямаше Party.
Слезнахме от самолета,взехме си багажа и си трьгнахме Crazy,никой не се сети и за нас Crossing Arms Joy

# 20
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
благодаря на всички за мненията  bouquet
освен да й принтна всичко и да й го дам да чете и разсъждава Crazy дали да си седи на д-то или да рискува

тенкю Heart Eyes  bouquet

# 21
  • Мнения: 5 475
Според мен ако има проблем той ще е от испанска страна, но се съмнявам, защото нали в крайна сметка излиза! какво ще й направят? Ще , екстрадират ли?  Grinning
Може да има проблем при влизането, ако иска после да се връща в Испания, но и там едва ли някой ще сравнява печати - влязъл/излязъл предишния път.

На българската граница няма да има проблем, защото е българска гражданка, която се прибира у дома си и никой няма да й иска документ, удоствоверяващ законността на престоя й в Испания.



  Тук изобщо не съм съгласна,ако има някой който най-много да се заяжда,това са българите...колкото пъти съм минавала Бг границата все се чудят с какво да се заядат...миналата година се блещеха на снимката на дъщеря ми на зелената карта...дали пък е същото лице(нормално е да се е променила за 4 години,нали расте),при положение,че ясно се виждат данните й и че паспорта й беше нов!Особено от летището имам най-кофти спомени...
  Вярно,че е въпрос на късмет,но ако трябва да се избере най-безопасния вариант бих препоръчала автобус,поне има възможност срещу някое еуро да се отърве без проблем!Не мисля,че на летището обаче ще й се размине!Там гледат доста очи!

# 22
  • Мнения: 11 315
Ако има проблем, то той би се появил при следващо излизане на тази жена от България и влизането и на територията на ЕС. Тогава ще прегледат де що има печат и може да не я пуснат да мине границата.
Имам познато семейство тук - работят нелегално и гледат на 3 месеца да се прибират. Налага им се всеки път да слагат по някое и друго евро в паспортите на нашата митница, за да не им обръщат колата с гумите нагоре, а като идват насам пък на унгарците, за да не ги свалят
Испанците в случая само биха се радвали, че се оттърват от една от многото нелегални, а нашите, те нашите може сами да си поискат нещичко ей така за спорта

# 23
  • Мнения: 404
Майка ми е в Испания. Беше без редовни документи почти 3 години.  Идва си веднъж, със автобус, като на излизане и сложиха черен печат на испанската граница.  Тя си беше идвала уж за документи нещо да подава.  Извади си нов паспорт и на връщане се прибра в Испания със самолет.  Като по чудо не видяха че е имала този печат.  Новия паспорт е бил със нов съвсем различен номер и може би затова. 

Нейн познат пък му бяха казали да даде на шофьора някаква сума пари и срещу нея не му бяха сложили никакъв печат. 

Успех на познатата ти!

# 24
  • София
  • Мнения: 478
А аз като влизах в Испания и понеже бях с чисто нов паспорт - от няколко дни преди това и тамошният полицай ме пита защо съм с нов паспорт   Joy  ами сигурно защото ми е изтекъл срока на предишния а и да не беше какво ли друго би казал някой  Joy
сега разбирам защо ме пита как така говоря толкова добре испански  Joy помислил си е нещо  Thinking

А за Биба наистина, горкото детенце, да пътува с дни - те даже докато стигнат до летището били пътували цяла нощ с влак от провинцията а както казах то беше само на 6 месеца - даже не беше имало къде да му смени памперса! Затова ми дожаля като ги мотаха на границата
а в самолета му дадох десерта си и им попълних документите

# 25
  • Мнения: 217
Испанците не правят никакъв проблем,българите се правят на интересни но с някоео евро вси4ко се оправя.

# 26
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Харич, кажи и да изчака 1-ви май ... преди около 2-3 седмици обявиха, че премахват 3-те месеца престой за българите в Испания. След 1-ви май можем да си влизаме и излизаме когато си искаме и да си стоим по колкото ни душа сака  Wink А от 1-ви януари 2007 няма да правят проблеми и за работа .
kларита, де го чу това нЯщо? Rolling Eyes Shocked
много странно ми се види Simple Smile Thinking Blush
а при заварено положение...заварено нарушение? Mr. Green

# 27
  • Мнения: 3 371
ами по закон няма право да пребивава повече от 90 дни в рамките на 6 месеца/понеже питаш как е по закон де, освен ако няма резиденс или паспорт, но тогава няма да питаш:-))/.
за нарушението има съответна санкция/и е редно според мен, законите са все пак за да се спазват, дура лекс, сед лекс/не ми се минава на латиница/.
иначе санкцията я налагат тези, които са първи в зоната шенген. идващите от холандия - унгарците ги санкционират/на моя позната декември  са и взели 50 евро/.
кацащите директно на летище софия - нашите гранични власти са отговорни. не знам какви глоби им налагат, но съм летяла с група нелегални от амстердам за софия и видях как  отделиха групата.

# 28
  • Мнения: 2 825
Харич, кажи и да изчака 1-ви май ... преди около 2-3 седмици обявиха, че премахват 3-те месеца престой за българите в Испания. След 1-ви май можем да си влизаме и излизаме когато си искаме и да си стоим по колкото ни душа сака  Wink А от 1-ви януари 2007 няма да правят проблеми и за работа .
kларита, де го чу това нЯщо? Rolling Eyes Shocked
много странно ми се види Simple Smile Thinking Blush
а при заварено положение...заварено нарушение? Mr. Green

Казали са го по испанската телевизия... аз лично не съм го чула... нали не я гледам  Embarassed Но пък ни го потвърди приятел полицай...преди около седмица-две са получили инструкции да не закачат нелегалните българи на територията на Испания след 1-ви май и че след 1-ви януари можем да работим без проблеми... според мене, това означава, че ще дават лесно резиденции на българи... което пък е предизвикало голямо недоволство от страна на румънците в Испания. Предполага се, че и те ще бъдат със същите условия, но засега това не важи за тях, не ги искат особенно...
За завареното положение си мисля, че проблеми ще създават българите, а не испанците... но определено след 1-ви януари ще намалят проблемите и подкупите на бг границите ... мое мнение де  Wink Wink и това при условие, че влезем в ЕС  Wink

# 29
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
ех, ако е така наистина много добре звучи Grinning
малко и ние като латинките да намажем Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт