Отговори
# 630
  • Мнения: 973
Честито Гери! Да ви е жив и здрав, Самуил!

# 631
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
GERY80 честито миличка, да сте живи и здрави  Heart Eyes Hug Много да ви радва и да е като царче  Heart Eyes Hug

# 632
  • Мнения: 202
   Аз честитих вече на родилите мамита във фейс групичката ни,но нека и тук да им кажа : Да са ви живи и здрави бебчетата, а вие се възстановявайте скорострелно! bouquet bouquet bouquet
  Малко отчет и от мен. Днес бях на тонове, всичко е наред, бебо си расте,но околоплодната ми течност намалява и май няма да си чакаме термина. Оказа се обаче, че не е напълно сигурно,че ще раждам нормално, а има вариант и за секцио. Не ми се искаше, но вярвам, че всичко ще стане както трябва с божата воля и мъничко късмет. Дано!  Heart Eyes

# 633
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Rusalia всичко ще е наред мила  Heart Eyes Hug Както дойде  Hug
Аз много се "страхувах" от секциото, но като вече минал момент от живота ми бих казала, че не е много гадно и страшно  Wink На третия ден вече си ходех разбира се с нормални болки и придръпвания от операцията. Очаквах да е доста по трагично като знам себе си каква съм кекава  Blush И сега ме дърпа и опъва но се надявам скоро всичко вече да е по нормално  Praynig Praynig Heart Eyes bouquet

# 634
  • Мнения: 1 926
Честито още веднъж на всички, които вече гушкат бебето си. Heart Eyes
Хубаво е и тази темичка да се поддържа и обновява, не всички сме във фейсбук.. Tired, а скоро ще трябва заглавие и за нова. Whistling
Mierin, как кръстихте девойката, ако не е тайна? Александра май се въртеше като вариант? Hug
Февруари сега започва, а като гледам колко бебета вече се появиха...май малцина ще изкарат до термина Crazy. И аз всеки ден чакам знаци, макар че има още 2 седмици, когато и да се накани момата, чакаме я, нямам търпение вече, макар че и адски ме е страх... Rolling Eyes

# 635
  • Мнения: 46
Честито на всички мами , бързо възстановяване и здрави и усмихнати бебоци и бебочки! ❤️
Аз имам още две седмици до термин, държа за нормално раждане ..вчера си ходих на ЖК и АГ-то реши , че ще ме прегледа за разкритие, въпреки че в 36та седмица ми каза, че съм много далече от раждането, та прегледа ме и стресирано заяви- имаш 2см разкритие и много мека шийка, отивай и си стягай багажа...при което аз и мъжа ми , както бяхме супер спокойни и настроени за пазар в мола , буквално се втрещихме, чак за първи път вдигнах горната граница на 130😄 - а съм си с анемийка ( кръвно 100/60 нормално) ..та снощи не можах да заспя от очакване , но нищо имам придърпващи болки ниско долу, които траят доста повече от контракция и това е... Не знам до кога ще се задържа така,но се надявам и днес да не е , че и двамата ми доктори са на ски с децата до утре 🙈😤(мрън)

# 636
  • Мнения: 202
Mierin  благодаря ти за куража, миличка   Hug  Дай Боже и при мен възстановяването бъде така леко и бързо!

# 637
  • ruse
  • Мнения: 175
Момичета давайте идей за новата темичка Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 638
  • Мнения: 12
Здравейте мами , първо да честитя на всички мами - бебенцата , нека да ви бъдат живи , здрави и родени с многоооо късмет , а на вас бързо възстановяване .
Аз искам да ви попитам и споделя , днес бях на консултация при което всичко е нормално , аз съм в 38 седмица , водя си консултациите и ще раждам в Англия но ме притеснява факта че по размер на корема ми излиза че е нараснал само с 3 см за един месец , акушерката при която ходя ми пусна час за скан , каза да не се притеснявам но и не каза че е нормално . Та сега съм много притеснена , дали има някоя от вас на която и се е случвало и според вас защо може да се случва така .
Много благодаря
Пожелавам на всички леко раждане и едни много здрави бебенца Simple Smile

# 639
  • Мнения: 275
На мен корем не са ми мерили нито веднъж, аз не се следях по здравна каса, ехографи (scan) обаче имах всеки месец, а от един месец и през седмица. А да те питам, усещаш ли движенията на бебето? Това е важно доста, а накрая съм чувала, че забавят растежа малко. Да ти направят веднага един ехограф и да видят те пък толкова ли е сложно...

# 640
  • Мнения: 12
Да пусна ми направление за скан , но тук се чака , мисля че в понеделник или вторник ще имам писмо с дата и час ,  усещам бебето , тоновете слуша и каза че всичко е наред , главичката е заела поза , урина и кръв всичко е наред , аз си мисля че бебето вече  слиза надолу , все пак ми е и втора бременност . Незная , надявам се всичко да е наред с бебо , както и усешам  , но все пак и мноого се притеснявам , понеже тук са и много мудни .

# 641
  • Мнения: 116
rainabs, оф, много са бавни, така е. Аз имах болки ниско долу от известно време и течение, но акушерката реши че така и няма да ме огрее някой ехограф... А и това мерене е толкова неточно, на мен ми искараха бебето гигант първо в 28 седмица че ще е 5 кг при раждане, после при другите мерения над 4,5 к, и питах при такова голяма бебе няма ли ехограф за подтвърждение,  аз направо се шашнах от прогнозите им, а нито имам диабет, нито съм качила много кг, нито съм някой гигант... ама те не. Мери по 3 пъти, докато го докара що-годе в норма... Последно в БГ в 31 седмица бях на ехограф при гинеколог и там малката излезе съвсем в норма, даже според размера на главата малко по-късно ми искараха термина, което се напасва и с моите калкулации за датата на зачеване. А според метърчето тука - съвсем различно, явно ми е голям корема според техните таблици, кой знае. Те тея таблици са по ръст, раса и кг, но не отчитат колко кг си качила през бременноста. Явно истината е някъде по-средата.. Та не им се връзвай много на тези метърчета, може да имаш голям корем и малко бебе и тези техни таблици според мен са много приблизителни. Ехографа си е по-точна машина.

# 642
  • Мнения: 973
Rusalia, и аз ти стискам палчета. Всичко ще е както трябва. Ти само вярвай и бъди спокойна!

# 643
  • Мнения: 192
Rusalia, успех, надявам се, че всичко ще е наред !
rainabs и на мен не са ми мерили корема, и не знам с колко е нараснал. Сигурна ли си,че не става дума за някакъв редовен преглед, който се прави в този период, а ти да си се притеснила, че е свързано с размера на коремчето?
Иначе в тези седмици вече, бебето може да се смъкне и надоло, и корема "слиза" както казват по народному. Тоест от самото изменение на формата, нарастването да е различно от предишните.... newsm78
Стискам палци всичко да е ок!

# 644
  • Мнения: 646
И от мен малко отчет. Миналата седмица нямах и помен от разкритие с високо разположено бебе. Но тази седмица работата е много добре Simple Smile)) Имам вече 2 см, бебето е слязло биско долу. Док каза, че е много добре застанало, напипа му главичката и даже ме окуражи, че според него ще родя много бързо. И да не се мотам, когато стигна с контракциите на 5 мин Simple Smile)) Записах час за вторник за тонове, ама док каза, че няма да дочакам май Simple Smile)) И сега си чакам. Утре влизам в последната 40 седмица. Чувствам се чудесно и чакам с нетърпение срещата с моето човече Simple Smile))

Общи условия

Активация на акаунт