Клиника Афродита – доволни настоящи и бъдещи майки (2)

  • 68 987
  • 745
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 233
Момичета, някоя ползвала ли е болничен? Предполагам за стимулация не се полага. Но за пункция и евентуално трансфер?
От клиниката ти издават бележка с препоръка за болничен. Носиш я на личен лекар и той е длъжен да ти издаде. От пункцията се дава. За стимулация можеш да ползваш чл. 157, ал.2 от КТ или чл.62, ал.2 от ЗДСл. За доказване на основанието за отсъствие отново от клиниката ти издават служебна бележка.

# 721
  • Мнения: 990
Наистина ли не дават болничен след трансфер Thinking В предишната ми клиника даваха 30 дни, но аз си вземах 20 по желание - до тест и евентуално преглед Weary
А личният лекар с каква диагноза би ми дал болничен Thinking

# 722
  • Мнения: 961
Наистина ли не дават болничен след трансфер Thinking В предишната ми клиника даваха 30 дни, но аз си вземах 20 по желание - до тест и евентуално преглед Weary
А личният лекар с каква диагноза би ми дал болничен Thinking

Да. За съжаление клиниката НЕ работи със здравната каса. Ако не искаш да разберат от работа защо отсъстваш, трябва личния лекар да ти издаде болничен с друга диагноза, но да не е вирусно.

# 723
  • Мнения: 670
Това е неприятно! На мен и без бележка личният лекар ще ми даде две седмици, много е разбран, но ако съм с + тест какво правя? Аз мислих тогава да го ползвам. А не искам да де връщам на работа в никакъв случай, ако съм с + тест. Работата ми е доста психически натоварена, пък и има вредности.

# 724
  • Мнения: 961
Това е неприятно! На мен и без бележка личният лекар ще ми даде две седмици, много е разбран, но ако съм с + тест какво правя? Аз мислих тогава да го ползвам. А не искам да де връщам на работа в никакъв случай, ако съм с + тест. Работата ми е доста психически натоварена, пък и има вредности.

А ми при мен беше голямо лавиране. Първо си пуснах 5 дни платен отпуск за пункцията. И за трансфера взех 10 дни болничен, но с друга диагноза. На положителния тест вече нямаше как да се върна на работа, тя беше по 8 часа на крак и в контакт с много, вероятно болни хора и напуснах по взаимно съгласие, защото бях на изпитателен срок. Другия вариант е да минеш на лекарска комисия и да ти дадат болничен за 180 дни, който да слееш с този за майчинство, но не трябва да имаш дупки, защото иначе ще се наложи да се върнеш на работа или да те уволнят, ако си на изпитателен срок.

# 725
  • Мнения: 990
Здравната каса няма нищо общо с НОИ, от където се изплащат болничните. И никоя клиника не работи със Здравна каса, след като си плащаме всички изследвания и прегледи и не може с направление от личен лекар. Явно проблема с НЕиздаването на болнични е друг Weary

# 726
  • Мнения: 322
Здравейте, след пункция ембриолозите  ли се обаждат (всеки ден или през ден) или ние трябва да ги търсим? Благодаря!

# 727
  • Мнения: 755
Здравейте, след пункция ембриолозите  ли се обаждат (всеки ден или през ден) или ние трябва да ги търсим? Благодаря!
Аз имам тел на Жоро и му се обаждам на първи ден, трети и четвърти. Ако не може в момента да ти отговори, после връща обаждане, така че не настоявай. Успех

# 728
  • Мнения: 322
Здравейте, след пункция ембриолозите  ли се обаждат (всеки ден или през ден) или ние трябва да ги търсим? Благодаря!
Аз имам тел на Жоро и му се обаждам на първи ден, трети и четвърти. Ако не може в момента да ти отговори, после връща обаждане, така че не настоявай. Успех

Благодаря, на мен ми се обади 1 ден за оплождането и от тогава нищо, утре е пети ден...

# 729
  • Мнения: 396
Здравейте, след пункция ембриолозите  ли се обаждат (всеки ден или през ден) или ние трябва да ги търсим? Благодаря!
Здравейте, когато замрази ембриона, ще ви се обади. Денят на пункцията е нулев. Успех!

# 730
  • Мнения: 261
Здравейте, след пункция ембриолозите  ли се обаждат (всеки ден или през ден) или ние трябва да ги търсим? Благодаря!

В тази клиника ти трябва да звъниш. Би трябвало да са ти дали телефона на Жоро и да, както писа Рончо, ако не вдига, ще върне обаждане при първа възможност. Но честно казано информация получих първия ден и после чак в деня на трансфера, което не е мн ок. Защото до последно не знаеш колко са останали и колко ще се връщат.

В предишната клиника ембриоложката звънеше всеки ден и някакси по-плавно се приема крайния резултат.

# 731
  • Мнения: 990
Да-а-а, и аз съм от скоро пациент на д-р Станулов и ми е много странно за всичко да звъня лично на него. На ембриолога също звънях във вторник и от тогава чакам обаждане кога и какво има за замразяване.
В старата ми клиника връзката беше с акушерките и само ако не могат да ми отговорят, питат доктора и връщат обаждане при първа възможност. Ембриолог също звънеше всеки ден след пункцията казваше развитието на ембрионите.
Но, в крайна сметка е важен професионализма и крайния резултат, в който всички вярваме People Couple

# 732
  • Мнения: 961
На мен Жоро ми звънна само в първия ден след пункцията, за да ми каже колко са се оплодили и после само се чухме с д-р Станулов да ми каже, че ще има свеж трансфер на пети ден. Едва на трансфера разбрах колко ембриона са оцелели, като едното го бяха замразили вече. Важен е крайния резултат. Дори те не могат да прогнозират как ще се развият. Хубавото е, че ги изчакват до 5-ти ден, което е знак, че ембрионите са наистина добри, щом са оцелели дотогава.

# 733
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 056
Аз звънях на ембриолога на 1-ви и 3-ти ден,на 4-ти ми бе свежия трансфер на 1 брой избързваш ембрион и ми каза,че имам още 3,но да му звънна в понеделник на ден 6,той ще ми каже какво се е случило на ден 5.Тъй и направих и се оказах с 2 замразени на 5 ден,едното от които ще се роди след няма и седмица.А другото,все още не знам какво ще му се случи.В началото исках още една бременност,но тази толкова се усложни,че вече не съм сигурна дали ще се навия на още една.

# 734
  • Мнения: 209
Знаете ли дали ембриолозите прилагат метода на подбор на сперматозоиди при мъжки фактор и дали това се заплаща допълнително или се прави винаги?

Общи условия

Активация на акаунт