Зелено училище – откога?

  • 5 006
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Трещи, аз 150 лв. за една нощувка на три чавета в стая няма да дам и ми е все тая дали  това ще бъде наречено оправдание или аргумент. Точно това е финансовото изражение на последната оферта, която домъкна дъщеря ми. Като сметнем трите нощувки и ме избива на агресия.

# 16
  • Мнения: 4 500
Още в детската градина накрая  го пуснах във Велинград за 8 дни. Нямаше проблеми. На зелени училища ходи винаги, но според мен нищо не се научава. В един от пътите дори не знаеше в точно кой град е бил  Mr. Green Госпожите и училищата намазват от тия т.нар. зелени училища.

# 17
  • Мнения: X
Госпожите и училищата намазват от тия т.нар. зелени училища.
Ако училищата намазваха, щеше да е чудесно. В много от случаите целият зор е за комисионната, основната част от която отива не точно при учителите, а при директора или помощник директора.

# 18
  • София
  • Мнения: 478
Хм.... значи не съм единствената. Да не ме гризе толкова съвестта, че им провалям бъдещето, ако реша да не ги пусна.  Mr. Green

Чак да им проваляш живота, едва ли, но най-вероятно внуците ти ще се находят и заради децата ти. Peace Последното от личен опит, като никога непускано по зелени училища дете. Все още покрай зелени/бели училища на щерката спорим с родителите ми какво точно съм изживяла с всичките им откази и какво съм изпуснала. Те продължават да не разбират, за щастие дъщеря ми също не разбира на мен какво ми е било. От родителите си съм чула всички възможни оправдания - храна, база, цена, опасности, ала-бала - обаче винаги съучениците ми се връщаха щастливи и доволни, говорещи месеци наред колко хубаво са изкарали.


+1
Децата ми ще наваксат на пълни обороти всичко, което аз съм пропуснала. Нямам никакви очаквания за ученически лагери, зелени/бели и прочие училища. Стига да не са в полусрутени къщурки с външни тоалетни и хляб и вода веднъж дневно - пускам без да се замисля. От 2-ра група в детската ходи на лагер и зелено училище. Не е пропускал никога, освен по болест.

А иначе цените са УАУ. Нашата оферта за зимната вакация с включени ски училище и ски карта (с наша екипировка) идва на 630 лв. за 5 дни. Като сложа и 100 лв. джобни (най-вече защото на пистите всичко стува най-малко 3,00 лв.) са 750 лв.  - за хиляда и малко ще отидем четиримата и той и баща му ще се размажат от каране (пък може и аз да успея да се вредя Mr. Green). Но пък няма да е с компания - каквото и да си говорим вече влиза във възрастта когато родителите не са чак толкова забавни ooooh!.

Та ще отиде... колкото и да мисля, че е прекомерно радута цената. Tired

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Госпожите и училищата намазват от тия т.нар. зелени училища.
Ако училищата намазваха, щеше да е чудесно. В много от случаите целият зор е за комисионната, основната част от която отива не точно при учителите, а при директора или помощник директора.
Училищата нищо не намазват. Намазва директора, който взема комисионна от туристическата агенция и госпожата, която ходи на безплатна почивка 2 пъти годишно, че и личните си деца води обикновено, също безплатно.

# 20
  • Мнения: 18 676
Учителките далеч не си почиват на тези мероприятия, дори и отговорността за 10-ина деца отстрани да изглежда така. Свекърва ми е учител и всяко лято води групи тийнове. Връща се като парцал. Най-малкото през нощ-две й се пада да дежури по коридорите, за да не забегне някой младеж, защото за разлика от малките, те не заспиват с помирисването на възглавницата. Отделно свободното време е сведено до санитарен минимум и учителите участват наравно с децата дори и само да присъстват физически ако има аниматори.

 Рори, наистина ви е цифра офертата за бялото у-ще. При нас е 365лв. за 4-те нощувки с изхранването и 5 дни ски училище с карта и екипировка. За същото време ски у-ще на Алеко без храна и нощувки е 235 лв.

# 21
  • Мнения: X
Учителките не само че не си почиват, но и носят огромна отговорност за живота и здравето на децата. Аз не бих се нагърбила с такава, колкото и пари да ми дават. Почиват си директорите или помощник директорите, които организират Зеленото училище и си прибират една хубава комисионна в джобчето.

# 22
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 125
Аз пратих сина ми на лагер ( някой му викат синьо училище)за 10 дни с учителките от детската градина, но и аз бях там, и мъжа ми- общо взето това беше и за трима ни първи морски лагер в живота ни и си изкарахме страхотно.Имаше деца на възраст от 4 до 11 години.Сам едва ли ще го пусна, но винаги,когато са съгласни поне аз да съм там ще ходим.Той си седи при другите деца и прави всичко,което те, само се храним заедно и спим заедно, но така съм много по-спокойна,а и той  донакъде се учи на самостоятелност.Цялата работа като пари ни излезе 1200 лева,но не мога да се оплача-освен че качих 2-3 килограма всичко беше наред.

# 23
  • Мнения: 551
Пуснахме го в трети клас-сега е четвърти като предстои ново зелено училище март месец.За миналото зелено беше много доволен бяха във Велинград в хотел с минерален басейн....единственото което ми харесва на мен.Това зелено иска да ги води в Хисар в Спа хотел Аугуста...пълно с баби от всякаква народност които по цял ден се киснат в басейните....за сега сме против като тази година е по навит да не ходи---няколко от приятелите му няма да ходят и той така е по-спокоен че може и да не отиде. Grinning

# 24
  • София
  • Мнения: 12 284
Моите ходят редовно големите, а сега почва и малката още от първи клас. В ДГ ходиха, но тогава не бяха очаровани от морето, ските им допаднаха. В момента от първи, вече в трети клас обаче не искат нищо да пропуснат и най-големият купон е че всъщност са с приятелчетата си далеч от нас и сами. Не се притеснявам и ги пускам. На подобна на тяхната възраст и аз съм ходила и винаги ми е харесвало, а по-късно пропусках лагерите за съжаление заради финансовата част, за което много съжалявах. Да цените са надути, но ако мога да си го позволя предвид натоварената им програма цялата учебна година, заслужават малко разпускане и почивка. А и аз нямам възможност да ги водя толкова често, защото отпуската не стига, а и за тях е едно да са някъде с нас и съвсем друго със съучениците.

# 25
  • Мнения: 271
На моят син му предстои зелено училище през май-той е в трети клас и за първи път ще се отделя за толкова време от нас-5 нощувки. Имам страховете си, той е доста буйно дете, но гледам да си ги преодолявам сама и това да не ми пречи при такива ситуации на избор-да го пусна или не. Цената е 250 лева, като това включва и екскурзия с различни занимания в един от дните. И на мен са ми странни тези зелени/ бели училища в 4 и 5 звездни хотели...но масово практиката е такава.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 088
Пуснах синът ми в първи клас, това му беше първото отделяне от нас въобще /никога не беше спал у баба си даже/. Но държа да отбележа, че в неговото училище зелените училища се превеждат през априлската ваканция /много удобно - не го мислиш какво да го правиш тези дни/ и винаги в градове с някаква историческа програма. Винаги има град-база и полудневни екскурзии до близки музеи или исторически места. Примерно - в Габрово са, с екскурзии до Етъра, Драновксия манастир, Трявна.
Никога не е имало кой-знае какви инциденти, освен, че веднъж бяха счупили някаква настолна лампа - играли фризби в стаята. Не е губил нищо, а не е много отговорен или прибран.
Когато са сами, децата са по-отговорни, по-организирани. Създават приятелства, чувстват се пораснали и наистина някак узряват след всяка проява на доверие в тях.
Учителките са толкова натоварени на тези екскурзии, аз за нищо на света не бих приела тази отговорност към 10-15 деца. Отделно през нощта обикалят стаите да видят всичко ли е наред.

Сега, обаче, дъщеря ми е "на дневен ред" - първи клас, зелено училище в Девин. Ами няма да я пусна. Колкото и да съм ЗА самостоятелността на децата - зависи адски много от самото дете. Тя е много чувствителна, страхува се от много неща, ако загърми може да изпадне в истеричен рев. Не се справя много добре сама с миенето на косата /коства й един бойлер и 1 шише шампоан/. Отделно - пътува много трудно, става й лошо, повръща, а до Девин пътя не е никак прав. И накрая - отиват в някакъв спа-хотел, само там ще си седят, да се цамбуркат в басейна, ако изобщо ги пуснат в него. 250лв за 4 дни /с път и храна/ та цената не е невероятна.

Т.е. няма универсален отговор на този въпрос. А родителите сме за това, за да се притесняваме. Както се кзва - да не ти се случва това, което майка ти си представя  Mr. Green

rori4 630лв за бяло училище  Crazy в Алпите ли ще ги водят  ooooh!

# 27
  • София
  • Мнения: 12 284
При мен малката се завърна в петък от ски лагер с преспиване. Тя е подготвителна група в училище, в момента е на шест и половина. Заминаха в неделя, върнаха се в петък.
Този път беше много доволна от лагера. Миналата година съм споменавала, че беше единственото дете от трета група и много тежко го преживя. Този път бяха пет момичета заедно от класа и си бяха изкарали страхотно.


Накрая на лагера са имали и състезание Simple Smile



Вече имат и оферти за зелено училище и изявява желание и на него да ходи.

# 28
  • Мнения: 18 676
Вече имат и оферти за зелено училище и изявява желание и на него да ходи.

И нашите така. Точно се върнаха миналия месец от бялото училище и 2 дни по-късно домъкна оферта за зелено през април. Crazy Сега се очаква до края на другата седмица да го капарираме. Само че от бялото училище по-голямата част от класа се върна с повръщане и темпераура и съм леко скептична този път.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз продължавам да не разбирам как точно се случва ценообразуването на детските лагери.  newsm78 Онзи ден ни дадоха оферта за спортен лагер - 300 лв на дете за 4 нощувки. Няма отстъпка за второ дете. Това прави 600 лв. за две деца, за 4 дни. В същото време съм си направила резервация за Великден - 4 нощувки за 2ма възрастни и две деца на АИ за 400 лв. Моята математика ли нещо не е читава???  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт