В момента чета...43

  • 62 837
  • 725
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 4 529
Чета Леопардът. Остават ми Фантомът и Полиция. Много се надявам на щастлива романтична развръзка относно личния живот на Хари Хуле. Ако краят на Полиция е тъжен ще ми е много гадно. След две книги ще разбера.

# 451
  • София
  • Мнения: 7 370
В момента чета "Роман без име" на Димов и започнах и "Шантарам", и двете доста ми допадат.

# 452
  • Пловдив
  • Мнения: 17 372
Започвам

# 453
  • Мнения: 22 592
Здравейте ,аз си чаках очилата да ми станат готови и затова не се разписвах с нови книги след "Сияние на жена" на Ромен Гари - много ми хареса  Heart Eyes

Довечера смятам да започна :

# 454
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Здравейте ,аз си чаках очилата да ми станат готови и затова не се разписвах с нови книги след "Сияние на жена" на Ромен Гари - много ми хареса  Heart Eyes


 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Аз мъча яко "Пещерата на идеите" на Сомоса. Ох, как мразя някой писател да ми се напъва да ми покаже колко много знае  Tired

Дано в останалите ми под 100-тина страници ме опровергае някак си, за да не е било пълна загуба на време четенето на тази книга.

# 455
  • София
  • Мнения: 12 325
Лу, а ти фенка ли му беше на Сомоса? Я ми припомни, че не се сещам ...  Thinking
Той не е моят автор. Мъчих "Стръв", мъчих "Клара и сянката", не става за мен и това е ...  Tired

# 456
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Миж, това ми е първата среща с него (след възторжени препоръки не само от темата) и повярвай ми няма да му стана фенка  Wink

Не знам дори дали да му дам шанс с друга книга. Но като завърша тази, ще преценя. Избрах я, защото действието се развива в древна Гърция, но то бива претенция, бива напън за оригиналност ама чак толкоз...

Да видим де, тая слаба надежда, че краят може да е оправдание за мъката.

# 457
  • София
  • Мнения: 12 325
Ясно...Вариации на тема "Платон". Както "Стръв" беше вариации на тема "Шекспир"  Rolling Eyes

# 458
  • София
  • Мнения: 6 225
Ох, аз съм в книжна дупка. Разгърнах Несбьо, не тръгна; опитах "Нещо чака сред дърветата" - и тя така  Confused. Няма да се насилвам, ще чакам да ми дойде вдъхновението, може би се преситих - доста книги прочетох в края на годината.

# 459
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Направо вариации на тема "вижте колко знам за древна Гърция и гръцката митология и как мога да ви убия от скука с този факт"  Joy

Венка, не се насилвай, така може да го отнесе някоя невинна книжка. Като ти дойде желание, ще си проличи  Laughing

# 460
  • София
  • Мнения: 12 325
Ами не се насилвай тогава, Венка  Hug
Ще ти дойде музата. И аз съм така - чета по малко, повече гледам филми  Wink

Направо вариации на тема "вижте колко знам за древна Гърция и гръцката митология и как мога да ви убия от скука с този факт"  Joy

 Joy

Тогава не си причинявай "Стръв"  Joy
Защото там положението е: "вижте колко знам и колко съм чел Шекспир  и как мога да ви убия от скука с този факт"  Joy

# 461
  • София
  • Мнения: 6 225
О, да, точно така смятам да направя  Hug. Няма да напъвам грам, четенето е за удоволствие!
Скрит текст:
Единственото, което ме притеснява, е че задържам ваши книги, но вие ще ми дадете знак  Heart Eyes Hug.

# 462
  • Мнения: 888
"Стръв" на Сомоса сигурно е най-откачената книга, която някога съм чела. Страшно много ми хареса идеята, но ме подразни изпълнението й. Много точно го каза Лу - големи напъни на автора да покаже колко много знае. И по-конкретно - подробните описания, в случая на 58 фѝлии, без повечето от тях да имат връзка със сюжета. Но пък не мога да не отбележа, че в книгата имаше интересни обрати и много добър финал  Peace

# 463
  • Мнения: 31 659
Днес си взех книга на много харесвания от мен Е.Е. Шмит - "Любовен елексир"

# 464
  • Мнения: 6 461
Да ви попитам така, между другото: имате ли впечатления за качеството на книгите от издателство "Ера"? Имам предвид правописни грешки, слаб превод и подобни неща.

За Сомоса ще изчакам да си съставя сама мнение. Peace

А иначе в момента чета 2 книги - "Да се чувстваш добре" на Дейвид Бърнс и една шведска на неиздаван у нас автор.

Общи условия

Активация на акаунт