В момента чета...43

  • 62 837
  • 725
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 4 529
Ох, аз съм в книжна дупка. Разгърнах Несбьо, не тръгна; опитах "Нещо чака сред дърветата" - и тя така  Confused. Няма да се насилвам, ще чакам да ми дойде вдъхновението, може би се преситих - доста книги прочетох в края на годината.
Смени рязко жанра.  Peace
Препоръчвам Пазителките на гълъбиците или Ритъма на сърцето. Може и нещо леко, Нора Робъртс например.

# 481
  • Мнения: 278
Трънските разкази наистина много ми харесаха, така написани , че да те отведат по онези места , в онова време. Проблемът е , че аз като цяло не се разбирам много с разказите и след 5 разказа се наситих.
Сега започвам " Игрите на глада - Възпламеняване " , влюбих се в първата част , да видим какво ще се получи с втората.
А след това пак смятам да се върна в българското трънско село и да се стопля пред нечии огън, да усетя аромата на къкрещия боб, да поспоря със селяните в кръчмата , стаила толкова тайни и човешки съдби.

# 482
  • Пловдив
  • Мнения: 17 372
Започвам


Търся си мъж на никого не я препоръчвам, разкази, които те омърлушват и нищо хубаво не откриваш в тях...очаквах нещо разведряващо или чиклит пък то...само изхабили хартията, но сигурно има и по-прецакани /онези, които са я купили/.

# 483
  • Мнения: 12 451
Започнах:

Преди това бях със "Сияние на жена", Ромен Гари! Peace Опитвам се да намеря субтитри за филма, но и така ще го прегледам..
..прочетох "Седем хайдути и едно магаре" на Бранислав Нушич, която се оказа страхотна. Много мила детска книга, пълна с мъдрост, поуки и приключения. И всичко това звучи още по-близко, защото си е балканско, нашенско.  Simple Smile По начина, описан в книгата, си представям детството на баща ми, например.
Купила съм я отдавна за децата и също имам намерения да я прочета скоро, както и да препрочета "Автобиография". Heart Eyes

# 484
  • София
  • Мнения: 2 481
Прочетох "Джинджифиловата къща" на Карин Герхардсен. Увлекателно, но не особено убедително криминале.

Започвам с големи очаквания "The Danish Girl" на David Ebershoff.
Скрит текст:

# 485
  • Мнения: 2 040
Започвам с големи очаквания "The Danish Girl" на David Ebershoff.
Скрит текст:

Много харесах филма, не знаех, че има книга. Дали я има преведена?

# 486
  • София
  • Мнения: 2 481

Много харесах филма, не знаех, че има книга. Дали я има преведена?

Да, мисля, че ще е по книжарниците към края на месеца  Peace

# 487
  • Mediterraneo
  • Мнения: 43 823


и   започнах едновременно

# 488
  • Мнения: 4 781
Прочетох "Джинджифиловата къща" на Карин Герхардсен. Увлекателно, но не особено убедително криминале.
За мен лично, беше ужасно слабо криминале и се разочаровах накрая (то и през останалото време не бях особено очарована, но поне залагах надежди на края, уви напразни)  Wink

# 489
  • София
  • Мнения: 2 481
За мен лично, беше ужасно слабо криминале и се разочаровах накрая (то и през останалото време не бях особено очарована, но поне залагах надежди на края, уви напразни)  Wink

Съгласна съм, много необосновани и нелогични неща имаше. Например
Скрит текст:
как убиецът ей така отива и убива, без предварителна подготовка и планиране
или как полицаите от една снимка направиха връзката между учителката и жертвите
и чак пък такава жестокост между 6-годишни, доста недостоверно звучи

Доста по-изпипано пишат други скандинавци  Peace

# 490
  • София
  • Мнения: 6 225
Скрит текст:
Ох, аз съм в книжна дупка. Разгърнах Несбьо, не тръгна; опитах "Нещо чака сред дърветата" - и тя така  Confused. Няма да се насилвам, ще чакам да ми дойде вдъхновението, може би се преситих - доста книги прочетох в края на годината.
Смени рязко жанра.  Peace
Препоръчвам Пазителките на гълъбиците или Ритъма на сърцето. Може и нещо леко, Нора Робъртс например.
Хах, то аз колкото и рязко да сменям, най-често въртя кримки и исторически романи Simple Smile. Просто няма да се напъвам и да си давам зор, ще чакам да ми се причете нещо  Grinning.

И мен ме чака книжка на Карин Герхардсен, но предвид оплакванията ми по-горе, съм оставила всичките си четива в режим на изчакване.

# 491
  • Мнения: 301
В началото съм на "Истината за случая „Хари Куебърт“" на Жоел Дикер, засега е много увлекателна.

# 492
  • Пловдив
  • Мнения: 9 185
и аз харесах много филма "The Danish Girl", сигурно ще ме обхване мерак и за книгата, сега тръпна в очакване на оскарите, макар че съм почти убедена, че Леонардо ще грабне "трофея", а хич не ми хареса филмът "Завръщането"
иначе стилът на Дона Карън от първо впечатление ми допадна, определено Щиглецът ме грабна, да видим, дано не се разочаровам, пусто, не остава ред да се докопам до книгата Mr. Green

# 493
  • Мнения: 11 380
Прочетох "Джинджифиловата къща" на Карин Герхардсен. Увлекателно, но не особено убедително криминале.
За мен лично, беше ужасно слабо криминале и се разочаровах накрая (то и през останалото време не бях особено очарована, но поне залагах надежди на края, уви напразни)  Wink

и аз така. дотолкова ми е била безлична и съм забравила сюжета, че два пъти си я купувах Joy

# 494
  • Мнения: 4 781
Прочетох "Джинджифиловата къща" на Карин Герхардсен. Увлекателно, но не особено убедително криминале.
За мен лично, беше ужасно слабо криминале и се разочаровах накрая (то и през останалото време не бях особено очарована, но поне залагах надежди на края, уви напразни)  Wink
и аз така. дотолкова ми е била безлична и съм забравила сюжета, че два пъти си я купувах Joy
Аз също почти нищо не помня от книгата само общото чувство. Но да я разкажа - абсурд.
"Любов" на Е. Шафак още не мога да я определя, странна ми е малко, не мога да се напасна към историята, но продължавам упорито  Grinning Мен малко тези "духовни" книги ме карат да ги заобикалям, например "Монахът, който продаде своето Ферари" я четох донякъде и колкото, и да се опитвах не успях да се насиля да я прочета.

Общи условия

Активация на акаунт