Диета 4х4 – 4 пъти по-бързо?! Но как? – от Ставрос Дедукос

  • 6 100
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • в колонките
  • Мнения: 510
           kamelothHug,  да, диабет тип 2 преди десетина години от силен стрес и двойно покачване на килограмите . От 49 станах 98,  Cry. Отслабнах тогава с една ''гладна'' диета, дадена от ендокринолога ми. Та за четири месеца свалих 36 килограма и ми се оправиха показателите. След това дълго време броях калории ( пак по съвет на ендото). До като една негова роднина и моя приятелка не ме зарази с Аткинс ...та около две години вече . На Глюкофаж съм , уж два пъти дневно, но го пия само вечер,че през денят не ям. Не ми липсват нито оризът, нито картофите, мога вече само  риба, месо и сирене да ям, без никакъв зеленчук. Сирената ги понасям отлично, без увеличаване на теглото, от млякото взех да се подувам, незнайно защо. Аз, лично съм привърженик на мазният Аткинс, а не на новите книги, в които е увеличен въглехидратният прием, излязли в близките години, Simple Smile . Чувствам се отлично без въглехидрати, или съвсем малко, но това не означава, че не похапвам шоколад  понякога сега, както и сладолед през лятото.  Laughing . От дълго време кръвната ми захар е бетон.
    Благодаря за поканата, ще  намина в темата ( ВМ-НВХ) ,  bouquet
     За отклонението по зададената тема , моля за извинение,  Peace
  Желая топла и приятна вечер на всички, че в Атина в момента вятърът е 5 бофорт и усещането за студ е голямо,  Nature Snowman

# 16
  • SA
  • Мнения: 3 196
Ех,  sivila   Hug. Ще се радвам да обменяме опит.  Simple Smile

# 17
  • Мнения: X
Скрит текст:
 
Скрит текст:
Lora64, класическата Средиземноморска диета според диетолозите от о-в Крит се състои от протеини 15%, мазнини-30 и въглехидрати- 55%. А пък на цитираният  теб сайт аз не обръщам никакво внимание.Те утре ще си пуснат друга глупост, това им е работата.
С тази диета ще си ходиш все гладна.
По колко храна ядете, че тези порциони ви се струват малко?     Shocked
Аз не съм фен на диетите, но разгледах менютата по дни, съвсем нормално количество храна за жена съдържат.
Днес например обядвах точно филия пълнозърнест хляб, кашкавал и 1 сварено яйце.
Към 16 часа обикновено ям 2-3 мандарини и кафе без захар.И ги ям, не защото съм огладняла, а вместо витамини.


Днес обядвах три варени яйца със сирене. Довечера пържолка със салатка. Peace
Една филия хляб на ден и две мандарини - това е гладуване, честно.

Към авторката - казали са ти по-горе, че с НВ ВМ хранене не се гладува, и се отслабва. Това не е белтъчно хранене предимно, набляга се на мазнините, а не на протеините и Дюкян няма място за сравнение тук Peace
Ако болднатото е по моя пост, това е само обяда ми и следобедната закуска.Освен това имам и сутрешна закуска и вечеря, така че не, не е глад.
А разликата между Дюкан и ВМ НВД е спорна:дюканки ядат основно постно месо, ВМ диетичките ядат основно мазно месо.Та, постно, мазно, все наблягат на месото.
И с двете диети се отслабва, спор няма.Като изключиш 2 групи храни и се храниш само с една от тях, ефект ще има.Съвсем друг е въпроса доколко са полезни и здравословни.Но, всеки отговаря за тялото  и живота си.

Привет......ΣΤΑΥΡΟ ΔΕΔΟΥΚΟ  познавам лично!!  Докато живеехме в Гърция, работехме в една клиника (колеги сме).

Скрит текст:
По повод диетата му......ще кажа само едно: плагиатство от други негови колеги диетолози. за да не помислите че злословя - аз съм психолог.
Но ако диетите му действаха толкова ефективно......
Ако имаше ефективна и доживотно действаща диета, просто нямаше да има дебели хора.    Laughing
Проблемът е, че абсолютно всяка диета Е ограничение.А човек не може да живее цял живот в ограничения, колкото и да му се иска, тялото не го позволява.Затова и след всяка диета неминуемо следва пак възход на кг.

# 18
  • SA
  • Мнения: 3 196
Цитат
А разликата между Дюкан и ВМ НВД е спорна

Всъщност разликата е съвсем ясна за хора, които са си направили дори и минималното усилие да се запознаят с тези начини на хранене. Но да, за някои сигурно е спорна.
Между другото, терминът диета буквално означава начин на хранене.
Друг е въпросът, че се използва масово в смисъл на някаква краткотрайна интервенция, свързана с лишения в името на отслабване.

# 19
  • Мнения: 68 939
Ооо, разликата от това да ядеш мазно месо и това да ядеш такова без мазнини е огромна.
В единия случай си сит и няма вредни последствия, в другия - си гладен и здравословно разклатен. Да, отслабва се и в двата. Също се отслабва ако не ядеш и нищо. Въпросът е колко можеш да изкараш във всеки от посочените случаи Peace
Дюкан и Аткинс нямат общо Joy

Общи условия

Активация на акаунт