Яде зеленчуковото пюре от шише

  • 1 713
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 151
Има си характер момиченцето. Това би ме радвало. Но си права, че е интересно.

# 16
  • Мнения: 527
А кашите яле ли ги с лъжичка? Ние имахме същия проблем в началото, когато започнах да въвеждам храни с лъжичка. Тогава една мама ме посъветва, за което много й благодаря, да побвам най-напред със зеленчукова каша, при нея няма проблеми. На нашия пазар има само Слънчо зеленчукови, взех от тях и о, чудо, отвори си няколко пъти устата. Като свикна вече повече с лъжицата, започнах да предлагам и зеленчуковите с лъжица и сега хапва всичко с лъжичка, с изключение на млякото. Някой път и вода давам с лъжица, защото се заиграва с шишето и вместо да пие се лигави.

# 17
  • Мнения: 7 640
не бе, вили, плодовите яде с охота с лъжица, кашите- 50/50 - една и съща каша някой път я иска, друг път- с шише. А на Слънчо зеленчуковата е разочарование за мен- е никакъв вкус няма. И съответно не й е фен. Днес хапна с охота малко от зел.пюре с лъжичка- остатъка- в биберон.
Просто търся обяснение.
А за характера- хубаво, ама да не ти е вкъщи понякога, нали знаете Wink

# 18
  • Мнения: X
Ама Karen, на 1,6 години яде още пюрета и то през шише Shocked Че в яслата ядат храната, като за големи на вашата възраст. Ти си знаеш де.....

PolarFox, махни шишето - може дна седмица да не даваш пюре, но махни шишето. И не е вредно децата да се забавляват с нещо докато се хранят, за тях това е работа и са заети по някакъв начин - възрастните си четата, гледат телевизия, говорят и рядко гълтат мълчаливо, камо ли дете.

Давай играчки, различни, весели, забавни, играйте някаква игра по време на хранене - давай и на нея лъжичка и паничка да си рови в манджата и да се пробва да хапва сама - за децата това е много забавно. Хранете някоя кукла, нбека детето да участва активно в храненето - да играе, да чопли, дори с ръка, храната, да смуче лъжичка, да гледа някой как се храни с него, такива неща, но не просто да си изсмуче шишето......

Така мисля аз, ти си знаеш, не те "назидавам" или нещо подобно, просто няма нужда да яде така.....пробвай друга марка пюрета или домашни, може някои да ис хареса.

# 19
  • Мнения: 7 640
според мен се уморява с лъжицата, до този извод стигнах.
А игри докато се храни дете- не са ми по вкуса. Мисля, че не е редно и здравословно и възрастен да чете докато се храни примерно, лично мнение.

# 20
  • Мнения: 151
според мен се уморява с лъжицата, до този извод стигнах.
А игри докато се храни дете- не са ми по вкуса. Мисля, че не е редно и здравословно и възрастен да чете докато се храни примерно, лично мнение.

Напълно подкрепям. newsm10

Последна редакция: ср, 05 апр 2006, 01:27 от Vivi

# 21
  • Мнения: 151
"Да не ти е в къщата" smile3503
Имам си ги две такива. Големи са вече и пак си имат капризчета за яденето.  А храненето на децата е важно нещо.

# 22
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
PolarFox, защо си пуснала темата, след като не приемаш никакви съвети по различни от "не се притеснявай, с времето ще го мине този период", нали искаш разрешение на проблема, аз ти казах не да се правиш на маймуна, а просто да се храниш заедно с детето, за да прояви интерес и то към храната, пък номера може да мине, но ти си знаеш, децата са много любопитни личности, и съм сигурна, че като те види как си похапваш и то ще поиска

Ти решаваш дали да толерираш храненето с шише с зеленчуково пюре, пресен пример е Karen, не е гаранция, че и вие ще карате до 1г 6м, но...

А това сама го казваш:
щото ми писна да сипвам в паничка, след това да прецеждам и разреждам, за да минава през шишето. А пък и странно защо едното приема, а другото не. newsm78



Не се заяждам   bouquet, дано да си ме разбрала правилно, всичко ти казвам, като влагам най-добри чувства   bouquet

Последна редакция: вт, 04 апр 2006, 21:59 от doniboni

# 23
  • Мнения: 7 640
донибони, как разбра какви съвети приемам, бе душа Hug
Само идеята с играчки не ми харесва, освен това съм пробвала- става още по-зле.
Твоят вариант не съм казала, че няма да опитам.
Обаче за момента не ми се вижда решение- просто може да стои гладна до безкрай, и се смее, и хич за ядене не се сеща.
Освен това се питах дали и други такива деца има, май до тук само на Карен е такова.
Не се сърдя за нищо, разбира се  Hug

# 24
  • Мнения: 527
Давай играчки, различни, весели, забавни, играйте някаква игра по време на хранене - давай и на нея лъжичка и паничка да си рови в манджата и да се пробва да хапва сама - за децата това е много забавно. Хранете някоя кукла, нбека детето да участва активно в храненето - да играе, да чопли, дори с ръка, храната, да смуче лъжичка, да гледа някой как се храни с него, такива неща, но не просто да си изсмуче шишето......
Точно така правим ние, иначе е мрънкане, цупене.
Колкото до това, че се уморява, ами давай тези няколко лъжички, които успява да изяде и след това дохранвай с мляко, но не я учи да яде пюрето от шише, после ще ти е още по-трудно.
А кашата Слънчо, наистина е безвкусна, но и пюрета Сънвал, които предимно му давам на моя юнак, също не ги намирам за вкусни, обаче той ги хапва с охота.

# 25
  • Мнения: 2 673
Никога не съм давала от шишето да пие друго освен мляко.
Незнам какво да ти кажа, освен да пробваш настойчиво с лъжицата Wink

# 26
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
донибони, как разбра какви съвети приемам, бе душа Hug
Само идеята с играчки не ми харесва, освен това съм пробвала- става още по-зле.
Твоят вариант не съм казала, че няма да опитам.
Обаче за момента не ми се вижда решение- просто може да стои гладна до безкрай, и се смее, и хич за ядене не се сеща.
Освен това се питах дали и други такива деца има, май до тук само на Карен е такова.
Не се сърдя за нищо, разбира се  Hug



Ох, много гадно е когато детето се инати  Tired
Сигурна съм, че ще й надвиеш ината с някаква хитрост, успех  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт