противозачатъчни средства

  • 5 118
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 91
Здравейте. Пропуснах прием на Жанин с два часа ..... веднага като се сетих приех хапчето. Започнах първа опаковка на 12.01 първи ден от цикъла . Дали съм защитена? Чета листовката, но нещо не се ориентирам по написаното. Пише че ако е забравено до 12 часа, се приема веднага хапчето, а следващото по график и че съм защитена.

# 16
  • Мнения: 3 595
Аз 5-6-7 години съм вземала хапчета и никога не е било по час, а като си лягам, съответно не веднъж съм имала разлики от два, че и повече часа. Нищо ти няма, защитена си.

# 17
  • Мнения: 91
Аз се обърках защото не разбрах закъснението с 2 часа пропуснато или забравено хапче ли се води? В смисъл че това ми е 17-то хапче - 3-та седмица, а пише че за забравено в трета седмица пише някакви съвети, а за забравено до 12 часа пише че се приема веднага таблетката и си защитена.

# 18
  • Мнения: 3 595
Забравено/пропуснато е над 12 часа.

# 19
  • Мнения: 91
Ако са минало 12 часа от обичайния час на прием, нали?

# 20
# 21
  • Мнения: 91
Благодаря за отговора, за пръв път пия ОК и ми е доста неспокойно. В този час не мога да звънна на гинеколога си, но и в други сайтове прочетох че два часа закъснение не е как да кажа - опасно. Объркаха ме седмиците и пропуснатите/забравени таблетки. Значи аз съм леко закъсняла  - с два часа за  приема, но защитата остава Simple Smile

# 22
  • Мнения: 91
Здравейте . Утре започвам втора опаковка Жанин. Искам да попитам две неща:
1. Да продължа приема на таблетките в часовото време както досега ли?
2. Предпазена ли ще бъда след приема на първата таблетка от втората опаковка?

Последна редакция: пн, 08 фев 2016, 17:20 от paradise86

# 23
  • Мнения: 3 595
Часът можеш да го смениш стига да го поддържаш горе-долу еднакъв всеки ден по време на една цяла опаковка (за мен еднакъв е плюс-минус 2-3 часа). Защитена си без прекъсване, дори и да имаш пауза от 7 дни (ако хапчетата са от тези с пауза, защото има и такива без) между двете опаковки, стига да спазваш упътванията на опаковката. Само при първата опаковка се чака няколко дни, ако ги вземаш редовно със следващите си защитена от първото хапче, както казах ако са с пауза дори и в паузата.

Общи условия

Активация на акаунт