Мога ли да си вадя зъб - бременна?

  • 5 997
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 474
Благодаря ви за бърэите отговори! Ще се консултирам и с двамата доктори! Peace  bouquet

# 16
  • Мнения: 6 164
Има си специални упойки - но трябва да уведомиш зъболекаря, че си бременна! И да те обезболи, защото болка не бива да усещаш! Аз ходих за пломби в начална бременност и така направихме. Няма да си съсипеш зъбите, я! Това е по-опасно ако направиш някое възпаление... no

# 17
  • Мнения: 222
на мен ми вадиха мъдрец в 6-ти месец, и след това има6е хиляди усложнения, две седмици ми се взе акъла от болки, 4ак до ренген се стигна, така 4е ти птепоръ4вам ако може6 да издържш докато роди6, но това си е ли4но мое мнение  Simple Smile

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 806
На мен ми вадиха зъб в 5 месец (мъдрец)  #Crazy с упойка. Нямам никакви проблеми след това, но определено неможех да чакам до края Naughty. Все пак, ако можеш изчакай да мине поне 3 месец Peace

# 19
  • Мнения: 2 381
Първо едно честито от мен  bouquet
А инъче по темата-и на мен ми се наложи да посетя стоматолога, но първо попитах гинеколога Peace

# 20
  • Мнения: 15
Мисля, че мога да дам полезна информация по въпроса, тъй като минах през същия кошмар Close
По принцип може да се дават упойки, стига да няма адреналин в тях. Проблемът е друг - ваденето на зъб е голям шок за организма и най-вече за матката и тя започва да контрахира. За това преди да се вади зъба трябва да се пие но-шпа (2 дена) за да се подготви матката, също така и след ваденето. За съжаление аз това го разбрах едва като получих едни ужасно болезнени контракции вечерта след ваденето на зъба.
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО при подобни случаи се консултирайте с гинеколога си.

# 21
  • Мнения: 388
Моят зъболекар ми беше казал,че няма проблем да ти вадят зъб след 3-я месец,не е хубаво да ти се слага арсен по време на бременността и да ти правят снимка.На моя приятелка без проблем извадиха мъдреца в 6-я месец и си роди живо и здраво бебенце!

# 22
  • Мнения: 7 186
Ако не е спешно и може да се позакърпи положението временно не бързай. Вече ако въпросът не търпи отлагане трябва да се вади, няма начин. Упойката мисля, че не е опасна, но след вадене на мъдрец се прави и антибиотик, така че трябва да го обсъдиш със стоматолога и гинеколога си.
На мен към 5 месец ми се беше счупил един зъб и трябваше да слагам коронка, но зъболекарят ме посъветва да сложим пломба временно и след раждането коронката. Така и направихме. Peace

# 23
  • Мнения: 601
 Имах същият проблем с мъдрец и категорично ми отказаха и двамата стоматолози да ми го вадят,защото упойката е вредна.Излекуваха ми го. Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 2 227
И мен ме болеше мъдрец, бях в 3-ти месец. Исках да ми го извадят ама уви моята зъболекарка каза, че преди 7 месец не иска да ме види и на картинка за вадене на зъб хем е приятелка на майка ми.  Rolling Eyes Е като се има в предвид, че при мен не беше развален, а просто растеше към бузата и ме болеше много чак се бях издула. Предполагам обаче, че ако беше развален и с абцес нямаше да ми откаже.

# 25
  • Мнения: 468
Да, можеш. Има много упойки, които може да се прилагат по време на бременност. Ако не те боли те съветвам да изчакаш до 4-ия месец. На мен ми вадиха в 9-ия, нямаше проблеми.
Успех.

# 26
  • Мнения: 7 474
Благодаря ви мами, но не го извадиха, а ми сложиха пломба.! Peace

Общи условия

Активация на акаунт