Хигиената в градините

  • 4 959
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 990
Има изисквания от ХЕИ. И думата точно е ХЛОРИРАНЕ - знаете с какъв прапарат става. Има точно упоменат процентен разтвор - като дойде ХЕИ-то в детската градина проверява дали са изпълнени изискванията. И те не са еднократно, а многократно хлориране за деня. Така че не обвинявайте лелките в мързел и закъснение, те си гледат стриктно работата, защото иначе ще им вземат и мизерните пари, които незнайно защо са наричани заплати.

Това знам и аз и се е случвало-на два клина има петна от белина.Още в началото ни предупредиха да си водим децата с по-обикновени дрешки, защото се случва да не е изсъхнало и някой да обере с дупето или ако отиде на гърне, да му се допрат дрешките и така...Не ме притеснява това никак даже-по-добре така, отколкото в мърсотийка и дизентерии.Имайте впредвид, че все пак,  когато се прави многократно е нормално миризмата да присъства.Редовно отварят да проветряват, даже в стаята за игра по наредбва е задължително да е отворен един прозорец.
А ти сигурна ли се, че го правят докато децата не спят например?
Ако лелята е измила в 2.30, докато спят и в 3 станат и ходят на гърне-твърде е възможно да не е изсъхнало.Не ми се вярва, докато играят, лелята да върви с парцала между крачетата им-то си е почти невъзможно да измие така...А най-лесно ще е ако просто попиташ в един непринуден разговор с учителката и споделиш притесненията си Peace
Относно сапуна-да така виси в марличка, сменят го редовно.Мивките са им мънички-подходящи за ръста им и сапуна се достига лесно.Там ми научиха детето само да си мие ръцете. Peace

# 16
  • Мнения: 2 978
Добре де...Ще го напиша по по- разбираем начин.

Симона е малка...тя все още не може да си казва, че и се пишка, ака или  каквото и да било..т.е. тя няма как да стане от сън и да отиде до тоалетната в момент, в който те чистят!!!

Водя я по- късно, така че не виждам как би могло да стане...да има петна...

Както казах, не ми пречи да са избелели..притесняваме, че това нещо може да го налапат..защото щом панталона е избелял, значи не е било сухо когато тя е била там.. ooooh!

Не ме интересува по кое време се чисти..искам да не е пред тях!!!

Толкова ли сложно пиша, та никой да не ме разбира?

# 17
  • Мнения: 9 990
Извинявай Вини-ама да-нужни са си уточнения.Пак ти казвам-говори си с персонала!
Ето ти и следната случка.Децата спят-едно се събужда, размрънква и другите и те се събуждат.Стават и задължително ги слагат на гърне-лелката е мила 20 минути преди това, защото е мислела, че ще спят два часа непробудно, да, ама не-спали са само 30-40 минути.Случва се.Хайде сега-не е нужно аз сценарии да пиша-просто попитай в яслата-толкова ли е сложно?Тук варианти колкото искаш.Петното може да е от следобяд, а не от сутринта.Попитай по колко пъти на ден мият, кога-и т.н.Напротив-щом те интересува да не е пред децата-важно е в тази връзка по кое време мият.Няма как да ги затворят в една стая,че през това време да се мие другата, нали?Поинтересувай се след като толкова те е развълнувало това... PeaceКолкото до лапането на ръцете-ами уж ги гледат там-говори и сподели притесненията си с персонала на яслата.

# 18
  • Мнения: 2 978
Извинявай Вини-ама да-нужни са си уточнения.Пак ти казвам-говори си с персонала!
Ето ти и следната случка.Децата спят-едно се събужда, размрънква и другите и те се събуждат.Стават и задължително ги слагат на гърне-лелката е мила 20 минути преди това, защото е мислела, че ще спят два часа непробудно, да, ама не-спали са само 30-40 минути.Случва се.Хайде сега-не е нужно аз сценарии да пиша-просто попитай в яслата-толкова ли е сложно?Тук варианти колкото искаш.Петното може да е от следобяд, а не от сутринта.Попитай по колко пъти на ден мият, кога-и т.н.Напротив-щом те интересува да не е пред децата-важно е в тази връзка по кое време мият.Няма как да ги затворят в една стая,че през това време да се мие другата, нали?Поинтересувай се след като толкова те е развълнувало това... Peace

Явно наистина трябва..

След като написах, че не ме интересуват белите петна..още с пускането на темата, а че ме интересува да не го погълне..незнам какво повече да уточнявам....но както казваш ти..явно се налага Tired Mr. Green

А че ще питам е ясно..просто сега е болна, но когато отиде ще питам...

Явно само на мен ми пука, че децата могат да го налапат това нещо Thinking Cry

Благодаря на всички за отговорите  bouquet

# 19
  • Мнения: 9 990
Не ти пука само на теб, но режима в яслите, както и персонала е различен.Аз съм се вълнувала от всичко това преди 1-2 години-говорила съм с персонала-успокоили са ме.5 години ли да се тормозя за това?Ще ги научат да не си лапат ръцете, спокойно.Аз няма как да те успокоя , че няма да погълне нищо-това трябва лелката да го направи. PeaceУспех и не забравяйте-контакта с персонала в яслата е много важен-тук каквото и да се жалваме и да гадаем какво и как-няма да помогнем кой знае с какво, защото както вече казах-яслите като режим и персонал са различни  bouquet

# 20
  • Мнения: 2 978
Не ти пука само на теб, но режима в яслите, както и персонала е различен.Аз съм се вълнувала от всичко това преди 1-2 години-говорила съм с персонала-успокоили са ме.5 години ли да се тормозя за това?Ще ги научат да не си лапат ръцете, спокойно.Аз няма как да те успокоя , че няма да погълне нищо-това трябва лелката да го направи. PeaceУспех и не забравяйте-контакта с персонала в яслата е много важен-тук каквото и да се жалваме и да гадаем какво и как-няма да помогнем кой знае с какво, защото както вече казах-яслите като режим и персонал са различни  bouquet

Добре...харесва ми, че поне някой пише, за това как се е чуствал..или чуства...

Как те успокоиха? newsm78

Все си мисля, че лелките не могат да контролират всички деца  ooooh!..какво ти казаха?


А колкото до лапането на ръцете, тя не лапа нищо от земята, но отвреме на време когато се срамува или закача с някой, си лапа показалеца...смешно е, но е факт, че го прави..а съм сигурна, че не само тя си лапа пръстите...

# 21
  • София
  • Мнения: 650
И до ден днешен замирише ли ми на белина си спомням детската градина и училищната тоалетна. Би трябвало миризмата да не е вредна стига детето да няма дихателни проблеми от сорта на астмата. А иначе хигиената в детските градини е под всякаква критика. Моето дете се оплакваше 4е му сипвали първото и второто ядене в една и съща купичка без да я изплакват. Накарах го да си остави малко от супата за да му дадат нова купичка, а то като се прибра ми каза 4е са изсипали супата в една тенджера и са му сипали в същата купичка пак без да я мият. Мъжът ми отиде Close и каза на учителките да му слагат в чисти купички и така се реши проблема но само за нашто дете. Проблема е 4е стерилизаторите харчат доста ток и в тоя недоимък гледали да спестяват каквото може. 4удя се въобще дали го ползват.  newsm78

# 22
  • Мнения: 2 978
......Проблема е 4е стерилизаторите харчат доста ток и в тоя недоимък гледали да спестяват каквото може. 4удя се въобще дали го ползват.  newsm78

Ох..божее.. Praynig

Еми вместо да искат по 20лв за играчки, да ги дадат за ток или де да знам за какво...за препарати....абе не ми се говори просто Tired

Знам, че не им е лесно да се справят с малкото  пари...ама нали има и родители, които държат децата да са добре, да се чустват добре....

Една играчка в повече, няма да накара детето да се чуства по - спокойно там newsm78

Незнам... newsm78

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 14 139
И Моето дете се оплакваше 4е му сипвали първото и второто ядене в една и съща купичка без да я изплакват. Накарах го да си остави малко от супата за да му дадат нова купичка, а то като се прибра ми каза 4е са изсипали супата в една тенджера и са му сипали в същата купичка пак без да я мият. Проблема е 4е стерилизаторите харчат доста ток и в тоя недоимък гледали да спестяват каквото може. 4удя се въобще дали го ползват.  newsm78

Съжалявам, че ще го кажа, но това са абсолютни глупости. Жалко е, но е свързано с това, че понякога някои лелки ги мързи да мият чинии. Стерилизатора се пуска с всички чинии и чаши и прибори вътре ЗАДЪЛЖИТЕЛНО след всяко измиване. Това е друго от изискванията на ХЕИ, както и хлорирането (не бих желала да се повтарям защо се употребява белина , а не друг препарат)
11  години съм работила в детска градина, вярно е , че бях музикална, но лятото работех в група. Някои от лелите се опитваха да минат с тоя номер - нали съм заместничка - и да сипват и второто в шоличката от първото, но не стана. Просто пробват къде ще стане. Според мен за това трябва да се оплачете на директорката - обикновено те държат на тези неща и става през главата им, или ако се наложи да се оплачете в ХЕИ. Просто има недопустими неща и това според мен е едно от тях.

# 24
  • Мнения: 9 990
Не ти пука само на теб, но режима в яслите, както и персонала е различен.Аз съм се вълнувала от всичко това преди 1-2 години-говорила съм с персонала-успокоили са ме.5 години ли да се тормозя за това?Ще ги научат да не си лапат ръцете, спокойно.Аз няма как да те успокоя , че няма да погълне нищо-това трябва лелката да го направи. PeaceУспех и не забравяйте-контакта с персонала в яслата е много важен-тук каквото и да се жалваме и да гадаем какво и как-няма да помогнем кой знае с какво, защото както вече казах-яслите като режим и персонал са различни  bouquet



Добре...харесва ми, че поне някой пише, за това как се е чуствал..или чуства...

Как те успокоиха? newsm78

Все си мисля, че лелките не могат да контролират всички деца  ooooh!..какво ти казаха?


А колкото до лапането на ръцете, тя не лапа нищо от земята, но отвреме на време когато се срамува или закача с някой, си лапа показалеца...смешно е, но е факт, че го прави..а съм сигурна, че не само тя си лапа пръстите...



Същата работа, но като се нацупеше за нещо-лапаше ръката.Успокоиха ме с това, че така се мие главно в помещението за тоалет и това се случва именно при слагане на гърне или при миене на ръце/някое седнало на земята/Успокоиха ме и с това,че я научиха да не си лапа ръцете PartyАпропо-същото е положението и в частните градини-имам позната, чието дете е с петна по дрехите,  въпреки, че са 6 дрца в група WhistlingЗа смяната на паничките-не съм питала, ама и детето не се е оплаквало.Аз самата често се случва вкъщи в една чиния да и слагам много неща, та ако така правят явно на нея не и е проблем.Хубаво е,че ми я връщат чиста и без лекета Party

Последна редакция: ср, 05 апр 2006, 12:02 от пенелопа

# 25
  • София
  • Мнения: 39 937
В градината на Дияна също мият и дезинфекцират с белина.
Нямала съм проблеми с избелели дрехи. Пазят децата да не пипат тук и там.
За изпаренията... проветряват редовно.

# 26
  • София
  • Мнения: 13 236
Вини, при нас в яслата същата работа беше... Много често косата й миришеше на белина. Ама сега ще ти кажа да знаеш защо е така...  Wink Защото ХЕИ има предписание гребените да се държат в процентен разтвор на белина. Той е безопасен, или поне така твърдят... Иначе децата нямат достъп до белина. На Александра дрехите също бяха на капки, но това е от точно този разтвор като я решат... Ей затова в яслата въшки нямат, за разлика от градината  Twisted Evil

# 27
  • София
  • Мнения: 13 236
По-евтина е от другите препарати, не виждам друга причина да я ползват  Thinking

Това е ИЗИСКВАНЕ на ХЕИ, а не приумица на лелите. Препарата трябва да е на хлорна основа!

# 28
  • Мнения: 1 113
По-евтина е от другите препарати, не виждам друга причина да я ползват  Thinking

Това е ИЗИСКВАНЕ на ХЕИ, а не приумица на лелите. Препарата трябва да е на хлорна основа!
От ХЕИ изискват да се прави хлориране. По принцип болниците използват Медикарин и може би наистина цената е определяща за избора на дезинфектант в детските градини.

# 29
  • София
  • Мнения: 418
Е дезинфекция може и с други препарати да се прави, но наистина са по скъпи. Защото хлора в белината е един от най-силните алергени и никои не знае кога и как ще му подейства. Майка ми получи алергия от белина на 52 години. Ваче го е обяснила вече.

Общи условия

Активация на акаунт