остатък от плацента след раждане

  • 11 638
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 554
Здравейте!
Моят проблем е следният
От четири дни започна някакво кървене с ярко червена кръв. Като лохиите ми бяха спрели преди повече от седмица. Все пак са минали почти 46 дни от раждането.
Днес ме гледа един лекар и не можа да каже със 100% сигурност но според него е остатък от плацентата, защото при раждането излезе част от плацентата и после ме чистиха и какво са ме изчистили...не знам
Така съм се притеснила
Лекарят ми каза, че мпожело и с хапчета да се изчисти, дано не се налага кюртаж, че вече ще се побъркам
На вас случвало ли ви се е нещо подобно?
Има ли някой лекар който да ми препоръчате?
Предварително благодаря

# 1
  • Мнения: 922
Защо не отидеш на още един лекар
Напълно е възможно това кървене да идва и от Първа редовна менструация след раждането Thinking
Разбира се това е само хипотеза, но нищо не пречи да я провериш
Успех и стискам палци Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 1 059
Не съм много запозната по въпроса, но мисля че ако имаш остатък от плацента трябва да имаш и температура. Знам само че не е шега работа такаче трябва бързо на лекар.

# 3
  • Мнения: 554
Да и аз си мислех, че трябва да имам температура, но нямам поне засега

# 4
  • Мнения: 188
Този доктор е много спокоен, ако наистина имаш парче плацента.
Веднага отиди на още едно място ooooh!

# 5
  • Мнения: 394
Това е много сериозно.След раждането ми имах същият проблем.Направих страшен кръвоизлив на 18 ден след като родих.Още от 13-14 ден,забелязах че нещо много кръв тече,ама пустата му патка-като първескиня си мислех,че е нормално.На 18 ден станах в 2 часа посреднощ да кърмя бебо,и седнах на стола на който го храня.Нахраних си го и при ставането усетих,че нещо ме облива отдолу,като с топла вода.Станах и по краката ми буквално течеше кръв-като река.Много се уплаших-страшна работа беше,събудих мажо и беж в банята.Не мога да се измия-аз мия-то кръвта тече, като водопад.Сложих всякакви кърпи и хукнахме към Св.София.Там и раждах.Беше нещо страшно-изпаднах в безсъзнание от загубата на кръв.Направиха ми кюртаж-имало малка плацетарна частичка в мене.Докторите се опитаха да замотат случая-нали в тяхната болница се беше случило.От там и ми е лошото мнение за Св.София-и рацдането и след това изцепката не искам да си ги спомням.Разказах ти моята история за да ти кажа-отиди пак на лекар ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.Няма такъв кошмар като тоя дето го изживях-много е гадно.Дано при тебе не се окаже това,но ако има съмнение за такава грешка-непременно вземи мерки-последствията са ужасни.Надявам се,че ще споделиш с нас развитието на нещата.Ще следя темата.Пожелавам ти успех-и дано не е това.

# 6
  • Мнения: 669
Аз не съм съвсем запозната, но имах позната на която бяха оставили част от плацентата и поддържаше температура, и беше страшна работа, но откриха още докато беше в болницата. Но според мен до сега е щяло да разбереш, ако е било това.
Но определено отиди на лекар да те видят, че това наистина не е шега работа.
Стискаме палци.

# 7
  • София
  • Мнения: 897
Аз също имах останала част от плацентата. Температура не съм имала, но получих страхотен кръвоизлив и се наложи спешен кюртаж/без упойка/. Потърси помощ и от друг лекар, в болницата, където си родила или в спешна помощ.

# 8
  • Мнения: 46 558
Аз бих направила още един преглед, при друг лекар, за да съм спокойна.
Възможно е и това да е цикълът ти, при мен дойде 30 и няколко дена след раждането, а лохиите ми бяха спрели отдавна.
Следи и температурата си!

# 9
  • Мнения: 1 737
При останала плацента съм чувала само, че обърква хормоните и има проблеми с количеството кърма, а като я отстранят се увеличавала.

# 10
  • Мнения: 554
Много ви благодаря за отговорите!
Утре ще ходя до майчин дом.
Ще пиша като се върна какво става. Но все си мисля, чеако е парче от плацентата досега трябваше да има развитие, но знам ли...
А за кърмата, имам достатъчно, бебето ми наддаде 1, 400 за първия месец. Е, вярно е, че се роди мъничка и уж малките бебета по-бързо наддавали, но все пак й стига кърмата

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
При моето първо раждане плацентата изобщо не излезна и се наложи чистене на ръка,но лекарката 3-4 часа след това ме прегледа на видеозон за да се увери че всичко е наред и ми изписа антибиотици. Че ми беше мерена температурата постоянно е едно на ръка.
 Дано всичко при теб е наред . Чакаме да пишеш.

# 12
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Аз родих с форцепс и веднага махнаха плацентата.След около месец и нещо тъкмо лохиите бяха намалели и пак се усили кръвотечението и излезнаха 2 гадни ципи и това беше,постепенно всичко се нормализира.Аз естествено попитах гинеколожката,която ме изражда дали това не е било част от плацента,но според нея най-вероятно било първа менструация.На мен все още ми е чудно,но както и да е,минало-заминало.Температура не съм имала.Стискам палци бързо да се оправят нещата при теб.

# 13
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
И аз не съм експерт по въпроса, но толкова дни след раждането най-вероятно е първа менструация. Струва ми се невъзможно да остане чуждо тяло в теб (защото плацентата вече е такова) и да не се получи възпалителен процес дни след раждането. Това предположение ми звучи направо абсурдо толкова дни след раждането, при положение, че си нямала някакви сериозни оплаквания до сега. Най-добре върви при друг лекар за мнение. Успех!

# 14
  • Мнения: 26
Имам позната,която не я бяха изчистили хубаво след раждането.Но при нея остатъка от плацента беше съпроводен със страшни болки, температура и естестсвено кървене.Така че мисля че при теб не е това.Стискам ти палци всичко да е наред и вече да си с първа редовна менсструация.Целувки на бебчо!  love001

# 15
  • Мнения: 554
Здравейте!
Днес ходих до майчин дом и ме прегледа доктор Божилов само на магарето и мо насрочи пълно абразио за утре. Не знам как разбра че имам остатък без да ме види на ехограф. Аз имам снимка с евенуалния остатък от моя гинеколог, не знам може би от нея съди.
Но е логично да ме прегледат на ехограф преди да ме изпишат при положение, че е извадена разкъсана плацента, но това е положението.
То може би и аз съм виновна, че не отидох по-рано на гинеколог, с проблемите, които имах при раждането.
сега така ме е хванало шубето...
Стискайте палци всичко да е наред. Поне за Божилов съм чувала добри отзиви

# 16
  • Мнения: 1 489
Стилкам палци всичко да е наред.

# 17
  • Мнения: 1 059
Ще стискам палци дано свичко е наред

# 18
  • Мнения: 46 558
Успех утре! Всичко ще е наред  Hug

# 19
  • Мнения: 394
Успех за утре  bouquet
Не се притеснявай-всичко ще е наред.
Важното е,че го хвана на време.
Когато всичко е планувано-няма проблем.
Много целувки и да пишеш как е минало.

# 20
  • Мнения: 554
Здравейте!
Много ви благодаря за хубавите думи!
Вече съм си вкъщи, чувствам се добре, дано този път да са си свършили работата добре.
Още веднъж много ви благодаря!!! Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 059
дано наистина всичко е наред. Пожелавмти го от сърце

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Това е грешка ,допусната още при ражданетто, яввнно доктора си е спестил малко работа, или толкова разбира.Когато родих второто си дете, напълно нормално раждане, плацентата ми излезе разкъсана/ явно този лекар, който ме наблюдаваше е помогнал/, но другият лекар ,явно по-опитен , веднага дойде и ми обясни, че понеже плацентата е скъсана ,е възможно да е останало парченце, което да създава проблеми.Веднага извикаха анестезеолог, и ме кюртираха. Е, проблеми нямаше благодариние на това, че всичко беше направено навреме.
 Много се радвам, че при теб вече всичко е наред, защото какви неща съм чувала...

Общи условия

Активация на акаунт