Бихте ли се върнали в България?

  • 2 857
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 032
Не знам дали може да се обобщи, че изтичат обратно мозъци (така да се каже). Познавам хора с придобити знания и умения, които през последните няколко години си намериха място в България, и са доволни от връщането.

Да отговоря за мен: аз не бих искала децата ми да израстнат в краденото лозе без падар, в което се е превърнала България, и бих искала да им спестя изкривената ценностна система, която аз виждам там, та затова не бих се върнала.  Никъде не е идеално, но имам определени предпочитания към по-нормални страни.

Но всеки гледа нещата от собствената си камбанария,

# 16
  • Мнения: 1 866
Не!!
Нямам нужда от гледане ........изпочупени плочки .....

Ееее, недей така, счупените плочки си имат своите предимства. Точно преди няколко дена дъщеря ми вървейки по тротоара и настъпвайки счупените плочки умираше от кеф и много й беше смешно. Тогава казах на мъжа ми: "представяш ли си във Франция децата колко трябва да им е тъпо да вървят по перфектните тротари, пълна скука! Даже няма къде да се спънат!"

Иначе това което си изброила е далеч не най-страшното. Най-много ме плаши здравната система, жестоко е! Да не дава Господ да се разболееш от нещо сериозно!

# 17
  • Мнения: 323
Да отговоря за мен: аз не бих искала децата ми да израстнат в краденото лозе без падар, в което се е превърнала България, и бих искала да им спестя изкривената ценностна система, която аз виждам там, та затова не бих се върнала.  Никъде не е идеално, но имам определени предпочитания към по-нормални страни.
Аз също, само дето ние сме в БГ и няма да заминаваме. Мъжът  ми има бизнес тук и финансово не сме затруднени /засега/ обаче горното е абсолютно вярно. Бих искала децата ми да растат в друга среда и ако имаме шанс да напуснем страната веднага ще тръгна.

# 18
# 19

(Иначе това което си изброила е далеч не най-страшното. Най-много ме плаши здравната система, жестоко е! Да не дава Господ да се разболееш от нещо сериозно!)

Лала, абсолютно съгласна съм за здравната система!! просто не мога да си представя как сте се решили на такава стъпка, при това и раждане в България.  Shocked
Желая ви успех.

# 20
  • Мнения: 4 458
 Момичета, само здравната система ли?
Ами законите? Ами закрилата на детето?
Поне на мен това ми е болна тема. Все пак нали точно защото "държавата не може да защити теб и децата ти" (това е цитат) сме някъде по света. Мога да кажа че съм щастлива за принудителното ми напускане на страната. Имало и по-добър живот (а, не съм в някоя чудна и уредена държава), а аз се сгърчих в опити да живея нормално в милата Родина.

А какво да кажа за абсурда с цените на жилищата. Останах изумена от цените по София. Че кой обикновен човечец може да си позволи такова нещо????

Изобщо..... доста трябва да се направи за да ни върнат обратно в България - за съжеление мога да кажа.

А да не говорим, че децата ми още изпитват ужас от кучета въпреки, че месните са безобидни и хората ни се чудят що минаваме на другия тротоар като видим куче а децата се крият зад мен....

Последна редакция: ср, 05 апр 2006, 02:22 от kiara

# 21
  • Мнения: 3 491
Живот и здраве, все още - не.

# 22
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Хи4 нямам такива аспирации  Crossing Arms Съпругът ми е 4ужденец,но не това е основната при4ина.  Аз самата нямам желание... Стига ми да си ходя от време на време да виждам близките си и малкото ми останали в Бг приятели.  Hug

# 23
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
не бих се върнала, zа съжаление Sad....не мога да осигуря на малкото всичко, което има тука...не говоря zа материалната страна, макар, че и тя иzобщо не е zа подценяване Naughty, говоря zа перстективите zа раzвитие и въzможностиите zа реалиzация.....

# 24
  • Мнения: 1 465
Май, не за постоянно, но определено бих искала да отскачам поне веднъж седмично Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 7 914
Аз постоянно си меня мнението като съм си тук ми се връща в България, като съм си в България ми се прибира тук.... newsm78

Февруари като си ходих беше, крайно разочароващо за мен, грубостта на продавачките, мръсотията по улиците( беше валял сняг), трафика е кошмарен!
Човек бързо свиква на хубавото..това е моят извод Peace!


И все пак си мисля, че не бих се върнала... мъжът ми, домът ми са вече далеч от България.....

# 26
  • Мнения: 5 475
Аз постоянно си меня мнението като съм си тук ми се връща в България, като съм си в България ми се прибира тук.... newsm78

Февруари като си ходих беше, крайно разочароващо за мен, грубостта на продавачките, мръсотията по улиците( беше валял сняг), трафика е кошмарен!
Човек бързо свиква на хубавото..това е моят извод Peace!


  И аз така се почувствах февруари миналата година,когато за последно си бях в БГ... Wink
 

# 27
  • Мнения: 118
 za sajalenie trjabva da si ujasno bogat za da si pozvoli6 da jivee6 v bg.a nie ne sme zatova si ostavame tuk

# 28
  • Мнения: 163
не се заричам, но не бих се върнала защото не мога да свикна с някои гледки, като мръсотията, кучетата и да не говориме за заплатите пък хич! не може цял живот да се живее при родителите...
но си признавам че ми липсва Hug

# 29
  • Мнения: 2 959
.... но все ме глождеше идеята да се върна и да пробвам да живея в собствената си страна. ...
Lala, въхищавам ти се на оптимизма на решението да се върнеш в БГ, на това че все пак си намерила мотивация и сили да направиш стъпката, която на мен все още не ми стиска да поема. Стискам ти палци и УСПЕХ и много късмет на раодна земя! Hug

Общи условия

Активация на акаунт