На море в Турция - тема 41

  • 87 640
  • 741
  •   1
Отговори
# 360
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 804
Моля, хора които си нямат никаква представа да се въздържат от коментари, че последните страници просто изобилстват от бисери.

Застраховка може да се сключи в повечето фирми, ако има поне един месец до датата на пътуване.
Разбира се, че отказът от пътуване трябва да е по определени причини. Като всяка застраховка и тази покрива определени рискове, а не просто, че пътника така си е решил в определен момента.
Разбира се, че всеки от тези рискове следва да бъде доказан надлежно - епикризи, протокол от полиция, пожарна, работодател...
Сроковете за обработка са различни, но при Групама например обезщетението се изплаща до 15 дни, след като застрахования представи нужните документи.

Застрахователни събития
• Внезапно заболяване, злополука или смърт на Застрахования;
• Внезапно заболяване или злополука, наложили хоспитализация, или смърт на член на семейството или близък роднина;
• Неочаквано влошаване на хронично заболяване на Застрахования, наложило хоспитализация и е противопоказно за пътуване;
• Усложнения при бременност на Застраховано лице, при условие, че бременността е била медицински установена и потвърдена след
сключването на застраховката и при условие, че усложнението е възникнало не по-късно от 28-та седмица на бременността;
• Освобождаване на Застрахования от професионалните му задължения при прекратяване на трудовия му договор от работодателя поради
съкращение, уволнение, с изключение на дисциплинарно уволнение или прекратяване по взаимно съгласие;
• Отмяна или отказ на отпуска на Застрахования от работодателя, поради неотложни служебни ангажименти; професионални задължения,
които възпрепятстват пътуването на Застрахования, както и при назначаване на нова работа;
• Призоваване на Застрахования за свидетел по дела или даване на показания (с изключение на призоваването му като вещо лице);
• Материални щети в жилището на застрахования или помещения, в които същият развива търговска, професионална или промишлена дейност,
настъпили в резултат от пожар, кражба с взлом или стихийни бедствия, чиято сериозност налага неговото присъствие;
• Невъзможност за отпътуване поради неблагоприятни климатични условия по маршрута на пътуване, които могат да повлияят на
безопасността на пътуването/полета,въз основа на сведения на оторизирана метеорологична служба;
• Претърпяно ПТП, повреда или кражба на МПС, или авария на ПС, с което ще се осъществява пътуването (само при покритие „Отмяна на
пътуване“);
• Кражба на документите на застрахования, удостоверена с документ от съответното районно полицейско управление, които са му необходими
за напускане пределите на държавата при доказана физическа невъзможност същите да бъдат преиздадени преди пътуването;
• Стачки в транспорта, които не са били предварително оповестени в момента на сключване на застраховката.

# 361
  • Мнения: 63
Valerko.рaзбaл си ме прaвилно,a колкото до сигурносттa сaмо Бог дa ни пaзи!  Кaквото му е писaно нa човек и кaквa е гaрaнциятa,че и у домд и нa улицaтa,в колaтa или грaдския трaнспорт нвмa дa ти се случи нещо неочaквaно?  Не е добре непрекъснaто дa се изтъквaт сaмо "фaтaлни" моменти, при товa имa темa "Нa море в Бългaрия", която е създaденa от .........Който не искa дa "рискувa" имa aлтернaтивa. И мисля,че вече всички имaме достъп до мн бързa информaция зa случвaщото се по светa и достaтъчно рaзум дa си прaвиме изводи!

# 362
  • София
  • Мнения: 1 438
Прaвилно! И в Бургaс имa море и при товa е сигурно-никогa не е имaло aтентaт!
Как да е нямало. 3 автобуса с израелски туристи  взривени на Бургаското летище преди 3-4 години

Виждам вече сте споменали  Hug

И ние имаме резервация за Анталия през август - има доста време дотогава. Ако Външно забрани посещенията - ще си дойдем в България .   Peace

Чак пък 3 автобуса, я верно малко се спрете с глупостите, както каза галактик.

# 363
  • Мнения: 27
Здравейте! Тази година сме решили да почиваме в Турция за първи път! Бих искал да ми препоръчате дестинация и хотел! Плануваме да пътуваме втората половина на септември месец с едно дете на 7г., цената ми се иска да не е повече от 1400 лв.! Искаме да има някакви забавления за децата и да е с хубав плаж (ако е възможно). Попринцип сме се насочили към Кушадъсъ, тъй като е най-близо Simple Smile Приемам всякакви препоръки! Благодаря предварително!

Не получих отговор от никой, но все пак ще ви помоля още веднъж за насока  newsm78 След няколко дневно образоване по темата и консултации с приятели и няколко ТА се спряхме на три хотела: Palm Wings Kushadasi, CRYSTAL GREEN BAY RESORT Bodrum и новият хотел в Дидим - Aquasis Deluxe Resort i Spa (подредени са по цена, с разлика 100-на лв) Гледах и Голден Ейдж, но нещо има противоречиви отзиви тук-там! Като, че ли най-впечатляващ е новият хотел в Дидим, но като май месец ще отваря, дали е препоръчително да се рискува с него? Поздрави и приятен ден!

# 364
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Galactic Voyager, благодаря за изчерпателния отговор!

Искрено се надявам да не се налага отлагане на пътувания по никакви поводи.

# 365
  • Мнения: 32
Здравейте! Тази година сме решили да почиваме в Турция за първи път! Бих искал да ми препоръчате дестинация и хотел! Плануваме да пътуваме втората половина на септември месец с едно дете на 7г., цената ми се иска да не е повече от 1400 лв.! Искаме да има някакви забавления за децата и да е с хубав плаж (ако е възможно). Попринцип сме се насочили към Кушадъсъ, тъй като е най-близо Simple Smile Приемам всякакви препоръки! Благодаря предварително!

Не получих отговор от никой, но все пак ще ви помоля още веднъж за насока  newsm78 След няколко дневно образоване по темата и консултации с приятели и няколко ТА се спряхме на три хотела: Palm Wings Kushadasi, CRYSTAL GREEN BAY RESORT Bodrum и новият хотел в Дидим - Aquasis Deluxe Resort i Spa (подредени са по цена, с разлика 100-на лв) Гледах и Голден Ейдж, но нещо има противоречиви отзиви тук-там! Като, че ли най-впечатляващ е новият хотел в Дидим, но като май месец ще отваря, дали е препоръчително да се рискува с него? Поздрави и приятен ден!

ima li malchugani s vas, ako ima deca palma v kusadasi e dobar variant, no prez juni i juli ima mnogo komari, crystal green bay e za palen relax bez deca, a tozi novia v didim ne znam, na snimki e dobre no dali shte otvori, da ne stane kato s drugia v didim minalata godina koito ne otvori. uspeh v tarseneto
___________
Спазвайте правилата на форума и пишете на кирилица.

Последна редакция: чт, 14 яну 2016, 21:05 от AnMary

# 366
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Прaвилно! И в Бургaс имa море и при товa е сигурно-никогa не е имaло aтентaт!
Как да е нямало. 3 автобуса с израелски туристи  взривени на Бургаското летище преди 3-4 години

Виждам вече сте споменали  Hug

И ние имаме резервация за Анталия през август - има доста време дотогава. Ако Външно забрани посещенията - ще си дойдем в България .   Peace


Чак пък 3 автобуса, я верно малко се спрете с глупостите, както каза галактик.

Приятелю,
взривен е средният от 3 автобуса паркирали на летището натоварени със Израелски туристи за Слънчев бряг. Най много са жертвите от средният автобус , но и много наранени от другите два също.
Аз глупости не говоря- ти вземи да си свериш часовника  Stop

# 367
  • Мнения: 2 696
ima li malchugani s vas, ako ima deca palma v kusadasi e dobar variant, no prez juni i juli ima mnogo komari, crystal green bay e za palen relax bez deca, a tozi novia v didim ne znam, na snimki e dobre no dali shte otvori, da ne stane kato s drugia v didim minalata godina koito ne otvori. uspeh v tarseneto

Може ли да пишете на кирилица ..а не на патагонски !

# 368
  • Русе
  • Мнения: 7 088
Здравейте! Тази година сме решили да почиваме в Турция за първи път! Бих искал да ми препоръчате дестинация и хотел! Плануваме да пътуваме втората половина на септември месец с едно дете на 7г., цената ми се иска да не е повече от 1400 лв.! Искаме да има някакви забавления за децата и да е с хубав плаж (ако е възможно). Попринцип сме се насочили към Кушадъсъ, тъй като е най-близо Simple Smile Приемам всякакви препоръки! Благодаря предварително!
Не получих отговор от никой, но все пак ще ви помоля още веднъж за насока  newsm78 След няколко дневно образоване по темата и консултации с приятели и няколко ТА се спряхме на три хотела: Palm Wings Kushadasi, CRYSTAL GREEN BAY RESORT Bodrum и новият хотел в Дидим - Aquasis Deluxe Resort i Spa (подредени са по цена, с разлика 100-на лв) Гледах и Голден Ейдж, но нещо има противоречиви отзиви тук-там! Като, че ли най-впечатляващ е новият хотел в Дидим, но като май месец ще отваря, дали е препоръчително да се рискува с него? Поздрави и приятен ден!
ima li malchugani s vas, ako ima deca palma v kusadasi e dobar variant, no prez juni i juli ima mnogo komari, crystal green bay e za palen relax bez deca, a tozi novia v didim ne znam, na snimki e dobre no dali shte otvori, da ne stane kato s drugia v didim minalata godina koito ne otvori. uspeh v tarseneto
В Палм уингс през юни чак кой знае колко комари няма. Тук там бръмна някой това лято. Докато бяхме няколко пъти пръскаха. В Русе през юни комарите са в пъти повече.А и дамата(или може би господина) писа, че ще почиват през втората половина на месец септември. Едва ли тогава ще има комари.

# 369
  • София
  • Мнения: 1 438
Прaвилно! И в Бургaс имa море и при товa е сигурно-никогa не е имaло aтентaт!
Как да е нямало. 3 автобуса с израелски туристи  взривени на Бургаското летище преди 3-4 години

Виждам вече сте споменали  Hug

И ние имаме резервация за Анталия през август - има доста време дотогава. Ако Външно забрани посещенията - ще си дойдем в България .   Peace


Чак пък 3 автобуса, я верно малко се спрете с глупостите, както каза галактик.

Приятелю,
взривен е средният от 3 автобуса паркирали на летището натоварени със Израелски туристи за Слънчев бряг. Най много са жертвите от средният автобус , но и много наранени от другите два също.
Аз глупости не говоря- ти вземи да си свериш часовника  Stop

Приятелко, само и единство във Уикипедията пише за 3 автобуса, там аз мога да го коригирам на 5. То може и да има 20 автобуса наоколо, които са пострадали но атентата е в ЕДИН. Часовника ми е електронен. Това за глупостите не е насочено към тебе.

# 370
  • Мнения: 5 459
Имало море в Бургас  Joy
Бе то и в Банско има планина, ама ако мога да си позволя, хуквам за Андите и хич нЕа се замисля!  Mr. Green

# 371
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Valerko,
Атентата е срещу израелска група туристи. Живея на 5 мин от летището, имам приятели и съученици работещи там,  били на смяна в деня на случилото се . 
Благодаря за уточнението за глупостите.
Електронните часовници се връщат ма мода.   Grinning

# 372
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 804
Valerko,
Атентата е срещу израелска група туристи. Живея на 5 мин от летището, имам приятели и съученици работещи там,  били на смяна в деня на случилото се . 


Абсолютно. Случайно съм в същата позиция. И информацията ми е същата -от първа ръка, очевидци. Peace

# 373
  • Мнения: 164
Привет Hug
Последните страници са интересни с темите:"Балкански атентати" и " Застрахователно дело" , но все пак пишем в темата " На море в Турция", та да си подновя питането:
"Една молба Praynig Моля, почивалите в Бодрум през лято 2015 г. да споделят какви бяха предложенията за екскурзии  на посрещащите агенции.
Благодаря предварително!"
Пък дано някой почивал в Бодрум, реши да помогне с инфо.

# 374
  • varna
  • Мнения: 48
Здравейте  Simple Smile ! Имам питане - надявам се някой да помогне със съвет , ако въобще нещо може да се направи  Rolling Eyes
Четох , четох и явно пак не съм дочела , но казуса е следния : направихме  ранно записване  и капаро през декември  за почивка в Анталия през септември , но гледам , че цената  за ранни записвания  през януари за същата   дата е по ниска .... та да се броя към " прекараните " Shocked Simple Smile или мога да направя нещо ....
Благодаря на отзовалите се  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт