Проблем с гъбички

  • 9 562
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 163
Здравейте! Извинявам се,че се намесвам и аз в темата,но искам да попитам а това според вас дали са гъбички? Имам го сигурно вече година newsm78 [imghttp://prikachi.com/images.php?images/889/8585889a.jpg][/img] [urlhttp://prikachi.com/images.php?images/889/8585889a.jpg][/url]
На такова ми прилича. Разпространява ли се, в смисъл увеличава ли се петното?

Не,стои си все така.Даже на моменти имам чувството,че и леко се посмалява.Но не изчезва....

# 16
  • Мнения: 7
Здравейте,
безпокоя се нещо, съседката ми страда от гъбични инфекции, не съм я разглеждала, но по пръстите на ръцете и ноктите се виждат червеникави петна и грозни разръфани участъци Shocked Страх ме е да не хвана нещо от нея и избягвам контакти, но котката и често се мотае по стълбите и само като си отворя вратата- се шмугва в къщи... Sad Имате ли представа дали котките могат да пренасят гъбички и други човешки болести? Ще съм благодарна за отговор, bouquet
някой зне ли нещо по въпроса??? newsm78

# 17
  • Мнения: 93
Здравейте! Извинявам се,че се намесвам и аз в темата,но искам да попитам а това според вас дали са гъбички? Имам го сигурно вече година newsm78 [imghttp://prikachi.com/images.php?images/889/8585889a.jpg][/img] [urlhttp://prikachi.com/images.php?images/889/8585889a.jpg][/url]
Не мога да видя снимките, но съвета ми е да отидеш на лекар, колкото повече отлагаш, по-лошо става!

# 18
  • Мнения: 50
здравейте,
съчувствам ви на положението, не е розово -гъбичките са опасно нещо, при това са заразни. аз имам по ноктите на краката, изглежда не ги убива прането и миенето, трябва по-силна химия. казаха ми да пробвам с формалин, било сигурно, макар да миришело ужасно неприятно. нямам представа къде се продава, но и не искам да пробвам на себе си, няма да се превръщам в опитно зайче.  Sadпо-добре да купя нещо готово, но нямам предтсава какво. .. newsm78в аптеките има разни кремове, пасти и хапчета, но те са се превърнали /аптеките де/ в търговски обекти и не обичат да дават съвети... Rolling Eyes.Дали имате нещо за моя случай?

# 19
  • Мнения: 19
виж skinetrin, аз го ползвам някъде към една седмица и ми се струва, че ноктите ми започват да се оправят Embarassed

Последна редакция: чт, 04 фев 2016, 12:07 от lillarouge

# 20
  • Мнения: 1 434
Този Скинетрин е излишно скъп. Купете си масло от чаено дърво, струва 4-5лв. Казват, че помага много, както и да се слагат на ноктите памучни тампони напоени в ябълков оцет. Прополисова тинктура също помага. Може да слагате и трите неща 1-2 пъти на ден.

# 21
  • USA
  • Мнения: 675
Здравейте!
За гъбички знам няколко неща-почистване под нокътя, докъдето може, изпиляване отгоре, за да изтънее, киснене в разредена кислородна вода всеки ден поне по 30 мин, след това намазване с масло от чаено дърво. На сутринта лак за нокти. Също знам, че киснене в кисело мляко много помага. Моя позната сподели, че за две седмици й изчезнали. Още нещо-има едно лилаво мазило, то също е доста добро против гъбички, но оцветява много и е подходящо за крака, понеже може да се прикрият. Вътрешно е добре да се избягват сладки храни и да се приемат пробиотици. Лекарствата за гъбички за ужасни за черния дроб, а и се пият много дълго.
Успех на всички с този проблем!

# 22
  • Мнения: 1 434
А заразяват ли се лаковете, които сме ползвали или трябва да се изхвърлят?

# 23
  • Мнения: 1 163
А заразяват ли се лаковете, които сме ползвали или трябва да се изхвърлят?

Добър въпрос Wink Зачудих се и аз

# 24
  • Мнения: 1 434
А заразяват ли се лаковете, които сме ползвали или трябва да се изхвърлят?
Повтарям си въпроса? Simple Smile

# 25
  • Мнения: 11 542
Лаковете имат ацетон и едва ли се заразяват.  Wink То ако бе така нямаше да има незаразена жена, посещаваща маникюрист.

# 26
  • Мнения: 1 434
Благодаря за отговора bouquet
В една тема някаква козметичка посъветва едно момиче с гъбички по ноктите да изхвърли всички гелове, лакове, защото били заразени. Не ми се видя логично и реших да попитам. На някои места съм чела, че след процедури ноктите е добре да се лакират. На други пък, че не било хубаво да се лакират, защото лака разнасял гъбичките  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 1 356
Моя позната ме помоли да и донеса от Германия това -
http://www.loceryl.de/de/loceryl-nagellack/wirkung-dauer.php?pk_ … s0CFZEK0wodj8wLvA
Каза че помагало и го иска за друг, нямало го в Бг /не съм сигурна за последното/.
Аз го купих за около 29 Евро /лака, не крема/. Всъщност, тя искаше лака за нокти.
Дано съм била полезна!

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 533
Понеже 2 седмици вече се боря с гъбички на единият крак (от къде се взеха идея нямам), да се запиша и аз. Моите са само по кожата,  на ноктите нямам. Нацепиха ми се пръстите и излизаха пришки, пълни с вода. Изпръсках флакон ламизил, ефект почти нямаше.
После купих ИМАВЕРОЛ от ветеринарна клиника по съвет на снаха ми.  Laughing
Днес е четвърти ден, в който мажа и разликата е огромна. Нещата вървят към оправяне.
Доктора в клиниката каза да го разредя 1:50 за кожата.
За гъбички по ноктите се мажело неразредено.
Аз го взех 1 мл за 1 лв.

# 29
  • Мнения: 1 434
Моят съвет е да отидете на лекар. Аз изхарчих доста пари за Екзодерил, после изхабих 2 лака Батрафен лак, спиртове и други. Обаче не видях особено подобрение и отидох на кожен лекар. Направиха ми изследване и се оказа, че не са гъбички. На места имам отлепяне на ноктите от нокътното легло. Може да се получи от диета или спад в имунната система. Предписаха ми лечебен лак за увредени нокти, както и витамини за ноктите.

Общи условия

Активация на акаунт