Въпрос относно играта "Тихо! Не будете татко"

  • 2 155
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 318
Здравейте!

Купихме на детето играта „Тихо! Не будете татко!“
В регламента не пише какво се случва когато има пионки върху одеялото на татко където са двете стрелки. Има противоречие: уж стрелките са защитени, но същевременно ако татко скочи от леглото бута пионките. Сега не знаем тези пионки връщат ли се от начало или продължават...

Ще се радвам, ако ми помогнете. bouquet

# 1
  • Мнения: 6
Трябва да се върнете отначало според мен.

# 2
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 930
Здравейте!

Купихме на детето играта „Тихо! Не будете татко!“
В регламента не пише какво се случва когато има пионки върху одеялото на татко където са двете стрелки. Има противоречие: уж стрелките са защитени, но същевременно ако татко скочи от леглото бута пионките. Сега не знаем тези пионки връщат ли се от начало или продължават...

Ще се радвам, ако ми помогнете. bouquet


Цитат
Waking Daddy

When you press the alarm, Daddy might wake up. When Daddy wakes, collect the matching card from any player who has it and get back to the start in your own bed.

лош превод, може би?

правилата  Peace

https://en.wikipedia.org/wiki/Don%27t_Wake_Daddy

http://howdoyouplayit.com/dont-wake-daddy-rules-play/

# 3
  • София
  • Мнения: 1 318
Благодаря, но не става ясно.
Например аз натискам алармата и татко се събужда. В това време моите съотборници са върху одеялото. Ясно е, че аз се връщам, но какво става с тях? Въпросът ми е провокиран от това, че чисто технически когато „татко“ се буди, той бута фигурите, които са върху него, а те реално нямат нищо общо с натискането на алармата.

# 4
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 930
във всичките описания на играта пише едно и също: играчът, който го е събудил се връща в леглото (стартова позиция).

Цитат
And send the kid who woke him up back to bed (the start).

значи само "виновникът", другите продължават  Peace

 Blush чак ми стана интересна тази игра. а уж не съм много по настолните игри  Blush

# 5
  • София
  • Мнения: 1 318
St. Dobri, благодаря. За мен също е резонно само виновникът да се върне, но все пак реших да попитам.
Значи така ще играем.
В интерес на истината бях убедена, че сме купили голяма глупост, но се оказа не чак толкова зле.
Благодаря много. Hug

# 6
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 930
gina,  беше ми интересно Hug

преди няколко години купихме "Операция", за да се научи да е по-внимателен. и аз смятах, че е голяма детинщина, но един ден заварих малкия да наблюдава как татко му, захапал език, стрателно вади частите.  Crazy

Скрит текст:

всяка игра си има чар, ако не за мен, за някой друг  Hug

Общи условия

Активация на акаунт