Шеста тема на чакащите

  • 505 961
  • 5 027
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 411
Аз съм чувала обратното, че първо се гледат семейства без деца, след това самотни родители и след това семейства с деца, така че слухове разни. По мои наблюдения времето за осиновяване зависи най-вече от изискванията за етнос и възраст, в повечето случаи до 1 г. обикновено се осиновява. Вие колко време чакате?

# 391
  • Шумен
  • Мнения: 206
Вече имам няколко наблюдения за стекли се по този начин обстоятелства. Дори наскоро тук една потребителка писа мисля, че беше с ник Елени, че е осиновила бързо. С нея сме вписани по едно и също време в регистрите през м. декември, имаме еднакви изисквания, само, че ние нямаме дете и сме посочили дете до 18 м, а те до 24 м. и имат едно дете. Съответно на тях са им направили не едно, а две предложения и вече са осиновили дете на 17 м доколкото си спомням, а ние нямаме нито едно предложение до момента. Освен това имам познати, които са със същите изисквания, които са вписани от април 2015 г, те също нямат предложение все още, а и те нямат деца. Знам, че не сме на състезание, но въпреки всичко смятам това за несправедливо.

# 392
  • Мнения: 411
Можеш да се обадиш до РДСП-тата и да питаш дали са ви разглеждали на съвет, колко време според тях ще чакате, дали сте вписани с правилните изисквания и въобще ги питай за всичко, което те интересува.  Можеш да им пратиш и мейл, но при разговор може да се сетиш за повече неща, а на мейлите може и да не ти отговорят всички.

# 393
  • Шумен
  • Мнения: 206
Ще изчакам още малко, че сега като ги знам лятото може да са в отпуск повечето, но след месец два, ако нямаме резултат определено ще им звънна.

# 394
  • София
  • Мнения: 301
Proletina, може и да е права vanibo като казва, че че първо се гледат семейства без деца, след това самотни родители и след това семейства с деца. Нашето дете, което осиновихме, е било отказано от сама жена. Ние сме били вторите избрани за него. Мисля, че и за първото детенце, което ни предложиха, не бяхме първите избрани, там не ни казаха, но съм почти сигурна. И втория път нямаше да ни кажат, но в съдебното решение пишеше датата, на която сме гледани на съвет и тя беше един месец преди да ни се обадят. След това попитахме социалната защо така и тя ни каза, че сме били вторите избрани. И в двете писма за деца, които получихме, не пишеше датата, на която сме гледани на съвет. Може би я пишат само в писмата на първите избрани. Но това са само догадки... Simple Smile
Proletina, пожелавам скоро съдбата да Ви срещне с Вашето детенце! Смятам, че цялата тази работа е Божа работа и ние просто се срещаме с точното дете в точния момент.

# 395
  • Мнения: 436
Пролетина, сега нещата се случват по-бързо. Изисканията не ни дават еднакъв "старт в състезанието". Важни са и условията в които семейството живее, средствата, които получава, а на мен ми казаха, че и входящия номер, но аз на това не вярвам.
За мен нещата по избора са си чист късмет или по-точно решение на съвета.
На твое място не бих чакала да минат летните отпуски. Бих позванила сега, за да видя кога ще ми дойде реда? Няма защо да се притесняваш, а бъди по-смела.

# 396
  • Шумен
  • Мнения: 206
Пипи Мипи, да не мислиш, че ние живеем на палатка и сме безработни и двамата. Напротив смятам, че семейството ни е доста над средното за страната по доходи. Проблема е, че не бива да е " божа работа " и
" чист късмет " избора. Нищо лично, но смятам, че на хора които имат деца не бива да им се позволява да кандидатстват за бебета. Искат да осиновят, добре, но нека да им предлагат по големи деца. Смятам, че те като вече минали по този път на родители веднъж, ще знаят най-добре как да се справят и ще са най-полезни точно за такива деца. На мен сърце няма да ми даде, ако имах дете, да тръгна да се нареждам за бебе, при положение, че знам колко семейства живеят сами между четири стени и тъгуват за едничката радост да станат родители.

# 397
  • Пловдив
  • Мнения: 287
Хайде и ние подадохме документите днес.
В понеделник ни казаха да презвъним, за да ни кажат входящия номер.
Сега се притеснявам за срещата ни със социалната и какъв доклад ще ни издаде.
Дано мине всичко бързо и лесно.

# 398
  • Мнения: 256
Пипи Мипи, да не мислиш, че ние живеем на палатка и сме безработни и двамата. Напротив смятам, че семейството ни е доста над средното за страната по доходи. Проблема е, че не бива да е " божа работа " и
" чист късмет " избора. Нищо лично, но смятам, че на хора които имат деца не бива да им се позволява да кандидатстват за бебета. Искат да осиновят, добре, но нека да им предлагат по големи деца. Смятам, че те като вече минали по този път на родители веднъж, ще знаят най-добре как да се справят и ще са най-полезни точно за такива деца. На мен сърце няма да ми даде, ако имах дете, да тръгна да се нареждам за бебе, при положение, че знам колко семейства живеят сами между четири стени и тъгуват за едничката радост да станат родители.

Много емоции има в поста ти. Успокой се! Ще дойде и вашето слънчице, тогава, когато трябва! Няма как да забранят на някой да има определени критерии, но представи си, че едно дете /бебе/, има два отказа от родители без деца, и точно някой, който вече има дете си го хареса. И точно, защото вече има едно дете, и защото има по-различен поглед върху нещата. Но ТВОЕТО дете, чака точно ТЕБ и никой друг. Няма статистика кой, и с какви критерии и семейно положение осиновява преди някой друг. И аз така си мислех, че ще чакам много време, защото предпочитат семейства, но всичко се случи доста бързо. Всичко това, което изпитваш, и което ти минава през главата е нормално. Когато после срещнеш детето си, ще се чудиш как си могла да мислиш изобщо за това, и че всъщност колко време си го чакала, няма никакво значение.
Пожелавам ти да се случи скоро тази среща! Знам колко е изнервящо чакането.

Последна редакция: пт, 17 юни 2016, 15:25 от cveti_75

# 399
  • Мнения: 436
Пипилота, добре дошла в редиците. Късмет и кратко чакане след доклада.

Пролетина, никой няма право да определя кой за какво дете ще кандидатства и да дава ограничения за другите. Всеки сам си решава. Какво значение има дали детето е на 18, 24 или 36 месеца? Нима това на 18 е по-хубаво, по-добро и по-по-най? Не съм казвала, че живеете на палатка, нито доходите съм ви виждала! Само казах, че не са само изискванията. Тона ти е доста груб.

Последна редакция: пт, 17 юни 2016, 17:24 от Пипи Мипи

# 400
  • Шумен
  • Мнения: 206
Добре дошла и от мен Пепилота!

Пипи Мипи може и да звучи грубо, но така ги виждам аз нещата. Смея да твърдя, че това са и разсъждения на поне още няколко семейства с които общувам.
Никъде не съм казала, че дете на 18 м е по хубаво от такова над тази възраст. Явно изобщо не си ме разбрала. Моето семейство, както и семействата с които общувам и които са посочили, че искат малко дете, нямат свои деца и трудно биха могли да имат.
Ние, лично избрахме да посочим тази възраст за да може да се включим във всички етапи от развитието на детето и да изживеем това което бихме изживяли, ако детето го бях родила аз.  Още сме млади и мисля, че ще е най-добре както за детето, така и за нас.

# 401
  • Мнения: 411
Proletina_1983, чакате едва от 6 м., не разбирам защо е това напрежение. Ако имате ограничение за произход или "без ромски черти" ще почакате повече. Ако нямате, до няколко месеца вероятно ще ви се обадят.

Пепилота, трите месеца ще минат бързо, не се притеснявай.

# 402
  • Шумен
  • Мнения: 206
vanibo напрежението дойде, както вече казах, след като разбрахме, как кандидати със същите критерии, а именно без значение за произход и без ромски черти и вписани и те едва от 5-6 м, отдавна са си прибрали децата в къщи при наличие на техни деца. До тогава си чакахме търпеливо и вярвахме в системата, сега вече не сме толкова убедени, че нещата се случват така честно.

# 403
  • Мнения: 411
А ако тяхното дете е с ромски черти? Щяхте ли да го вземете, ако ви го бяха предложили? Нещата се случват честно, но не винаги се съобразяват с желанията. И ако вие сте били категорични за чертите, а при тях е било "предпочитаме без ромски черти, но искаме да видим детето" е нормално.

Успокойте се, тепърва ще ви трябват нерви, като вземете детето.

# 404
  • Мнения: 411
Момичета,

на курсовете обсъждат ли с вас критериите за дете, които сте посочили? Опитват ли се да ви покажат предимствата и недостатъците?

Общи условия

Активация на акаунт