Шеста тема на чакащите

  • 505 434
  • 5 022
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 117
Здравейте, дойде ред и аз да кажа, че получихме писмо. Момиченце на 8м.В момента е в Дом за медико социални грижи във Варна.
Моля, ако някои е посещавал този дом да ми даде някаква информация.
Срещата е за 2.6.
А писмото е точно година след вписването ни.

# 796
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
Здравейте, дойде ред и аз да кажа, че получихме писмо. Момиченце на 8м.В момента е в Дом за медико социални грижи във Варна.
Моля, ако някои е посещавал този дом да ми даде някаква информация.
Срещата е за 2.6.
А писмото е точно година след вписването ни.
e_lina  bouquet

# 797
  • Мнения: 142
Честито e_lina. Аз нямам впечатление от дома във Варна,но впечатлението ми от  РДСП Варна  е много негативно.Питай и искай точни отговори. Късмет и дано това е вашето слънце. И ние точно година след вписването получихме писмото за голямата дъщеря и бе любов от първи поглед.

# 798
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Аз пък имам много добри впечатления от социалните във Варна /за разлика от лелята в Русе, една възрастна социална, която на практика индиректно ни демотивира да осиновим предложено дете/.
Социалните в Шумен да похваля, вторник ще ни е делото, днес ми звъннаха от съда, съобразили са ми служебните ангажименти.
В Бургас беше меко казано странно всичко. Това са ми дирекциите, с които съм инала контакт.

# 799
  • Мнения: 97
Радвам се и аз за хубавите новини и от Перуника и от e_lina. Дано се развиват и напред добре нещата. Тъй като не съм изчела всичко назад, извинявам се ако се повтаряш, но e_lina какви бяха критериите за детенце от вас. Всяка новина за развитие преди края на втората година сякаш ми звучи като надежда вече, защото чета че все повече се чака. Благодаря за отговора и дано наистина се познаете веднага с детенцето Simple Smilebouquet

# 800
  • Мнения: 117
Радвам се и аз за хубавите новини и от Перуника и от e_lina. Дано се развиват и напред добре нещата. Тъй като не съм изчела всичко назад, извинявам се ако се повтаряш, но e_lina какви бяха критериите за детенце от вас. Всяка новина за развитие преди края на втората година сякаш ми звучи като надежда вече, защото чета че все повече се чака. Благодаря за отговора и дано наистина се познаете веднага с детенцето Simple Smilebouquet
Критерия беше: от 6м до 18м, пол безначение, произход:български,турски,неизвестен,без видими ромски черти, 1 или 2 деца в родствена връзка.

# 801
  • Мнения: 97
значи се получава понякога и по-бързо. Супер Simple Smile

# 802
  • Мнения: 117
Срещата мина.Малката е прекрасна.Но не можахме да научим нищо относно здравословното й състояние, защото педиатърката беше в командировка.Сега трябва да се свържем с нея по телефона, за да ни даде информация за малката. Притеснени сме , защото е родена под 2 кг.,/уж в деветия месец/.

# 803
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
Срещата мина.Малката е прекрасна.Но не можахме да научим нищо относно здравословното й състояние, защото педиатърката беше в командировка.Сега трябва да се свържем с нея по телефона, за да ни даде информация за малката. Притеснени сме , защото е родена под 2 кг.,/уж в деветия месец/.
Нашите близнаци са родени в 32 г.с. - 1. 500 и 1. 600 кг. На 3 г. и 4 м. тежаха 10. 600 и бяха високи 86 см. В момента са на почти 7 г. и са към 120 см. високи и 21. 600 кг.- тя и 19. 800 кг.- той. Това са ръст и килограми на дете на година, година и половина.
Има неща, които все още ме притесняват при тях и съм сигурна, че се дължат на преждевременото им раждане и дългият престой в този варненски дом.
Но, 2 кг.  дете и то родено в 9 месец и мен би ме притеснило. Настоявайте за среща с психолога на дома и за максимално повече информация за родителите на детето. Това по-скоро към социалните- не може да не са запознати с майката/ евентуално и бащата/, баби,други деца от семейството и тн...
Детето в момента колко килограма и сантиметра е ?

Последна редакция: пн, 05 юни 2017, 09:04 от betray

# 804
  • Мнения: 11 924
Здравей и от мен,
На каква възраст е детето и как се развива до момента? Какво може да прави? Как се храни? Кръвни изследвания - резултати? Боледувало ли е? Има ли всички ваксини към момента? Как се храни, спи, бодърства, успокоява? Играе ли? Посяга ли към играчки, ако е бебе, как захваща?
Моята дъщеря е недоносена - родена е в 33г.с, 1610г, 41см. Към момента, почти нап7 тежи около 14,5-15кг и е висока 115-116см - под средния ръст за възрастта, но в нормите и поднормено за килограми. Има все още някои трудности с ученето и поведението, проявява признаци на дислексията аз го отдавам на това и на ХАДВ. Престояла е 3г в институция. На ръст беше като двегодишно - 86см, на тегло - 9кг (като едногодишно) , а като физическо и интелектуално развитие - 12-18 месечно. Колкото е по-малко детенцето, толкова по-малкияредит изоставането и по-бързо наваксването. Познавам осиновено момиченце отпВарна, взета е по времето, когато аз осинових моята и на нейната възраст. С незабележимо лека форма на ДЦП и се развива много по-добре от моето дете.

# 805
  • Мнения: 117
Здравей и от мен,
На каква възраст е детето и как се развива до момента? Какво може да прави? Как се храни? Кръвни изследвания - резултати? Боледувало ли е? Има ли всички ваксини към момента? Как се храни, спи, бодърства, успокоява? Играе ли? Посяга ли към играчки, ако е бебе, как захваща?
Моята дъщеря е недоносена - родена е в 33г.с, 1610г, 41см. Към момента, почти нап7 тежи около 14,5-15кг и е висока 115-116см - под средния ръст за възрастта, но в нормите и поднормено за килограми. Има все още някои трудности с ученето и поведението, проявява признаци на дислексията аз го отдавам на това и на ХАДВ. Престояла е 3г в институция. На ръст беше като двегодишно - 86см, на тегло - 9кг (като едногодишно) , а като физическо и интелектуално развитие - 12-18 месечно. Колкото е по-малко детенцето, толкова по-малкияредит изоставането и по-бързо наваксването. Познавам осиновено момиченце отпВарна, взета е по времето, когато аз осинових моята и на нейната възраст. С незабележимо лека форма на ДЦП и се развива много по-добре от моето дете.
Детенцето, този месец става на 9 месеца. В началото не посягаше  за играчките,но пък като си играхме на"друс-друс конче" след като спряхме започна сама да се друса.Усмихва се като я закачаш.В доклада ,който ни прочетоха пишеше , че е към март е била 6 кг.Сега е около 8 , с едни големи бузи, които може би се дължат на това , че постоянно легнала/ на главичката отзад няма косица от лежане/

# 806
  • Мнения: 11 924
Обръща ли се сама, прави ли опити да се изправя, да стои права, ако се държи за нещо, да седи?
И пак всичко е индивидуално. Лъчезара е започнала да се изправя на 11м, а е проходила на 1г и 7м.
Емил, но той не е бил в дом, се изправи на 7м и започна, придържайки се с две ръце да обикаля по мебелите, започна да сяда на 8м., А проходи на 10,5м.
Поговори с педиатър, който има наблюдение над развитието на деца от институция, какво да очакваш, а ако имаш някакви притеснения можеш да поискаш консултация с педиатър, детски невролог или друг специалист, но външен за дома. На тази възраст показателно е дали си държи главичката изправена и как стъпва, прави ли опити да пристъпва когато я държат, провлачва ли краче, ако е на паяка или докато я държите да "ходи". Гледайте за такива неща. Иначе 8кг е добре.

# 807
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Ето ги нормите на СЗО за ръст и тегло на децата http://www.moetodete.com/content/view/131/66/
8кг. са си много добре.
Нашето момченце, което утре ще осиновяваме, няма 8 кг., а е на 8 месеца и половина.

Питайте колкото е възможно повече, ровете и не се колебайте  Peace

# 808
  • Мнения: 142
Много зависи от детето, но е вярно,че колкото по-малко е детето толкова по-малко изоставане има.
Голямата я осиновихме на 7м. Когато я видяхме за първи път беше на 6м и тежеше 6кг.Родена е в деветия месец ,но 2,100 и 49 см.Беше много жилаво бебе, искаше да стои изправена стъпила на крачета  си.От легнало положение само да и се додаде ръка и тя се изправяше до положение седнала.Посягаше за играчки и си играеше с тях.Бих казала ,че нямаше никакво изоставане.Сега е госпожица на 7г и половина висока 1,38см  и 32 кг.Спортна натура, тренира футбол и има енергия за целия китайски народ.
Малката я осиновихме на 1г. и 3м. Родена недоносена,1,300 била е в ковьоз и интубирана.На 1г и 2м. физически си беше добре, но изоставаше в емоционално развитие.Доста имахме да наваксваме.Благодарение на каката и това,че на 2г я пратих на ясла нещата си дойдоха на място.Навакса много бързо.Проходи на 1г и 5м. и проговори много бързо и хубаво.Сега е същата като кака си кипи от енергия на 3г и 9м е.
И двете ме деца са осиновено от дом.За голямата се доверих на това което ми казаха за здравословното и състояние.Взехме я с малоформация на едното ухо/ ушето е затворено и няма външна мида./ и ме притесняваше дали чува, но то нашето беше любов от пръв поглед и нямаше как това да ме спре.Малката я взехме от дома в нашия град и е нормално имахме познати и получих инфо за нейното здравословно състояние без да искам.
Питай и разпитвай.Писах ,че съм с негативно отношение към служителите в РДСП Варна защото имахме предложение за дете от там и много неща скриха за здравословното му състояние .Беше грозно как го предлагат като стока .

# 809
  • София
  • Мнения: 331
Момичета, имам писмо.
И сега съм в шок, нямам време да изчета всичко назад, но може ли някой минал по този път да ми каже какво да питам по телефона. Искам възможно най-бързо да я видя.

Общи условия

Активация на акаунт