Шеста тема на чакащите

  • 508 444
  • 5 041
  •   1
Отговори
# 3 960
  • Мнения: X
Честито писъмце. По телефона най-вероятно нищо няма да ви кажат, т.к. и личната и медицинската информация са пазени от закона за личните данни. Не ви и трябва.

Отидете си на срещата, да ви разкажат лично всичко за детето. Задайте си там всички предварително подготвени въпроси относно историята и отглеждането до момента.

И после си се вижте с детето и си преценете.

# 3 961
  • Мнения: 89
Сърдечно благодаря на всички за отговорите и за съветите,ще чакам с нетърпение писъмцето утре. Ще ви държа в течение какво се е случило 😃

# 3 962
  • София
  • Мнения: 623
Аз,като наскоро получила писмо ще Ви кажа,че преди да сте попълнили декларация за защита на конфиденциална информация на място,няма да Ви кажат нищо друго по телефона,освен това,което пише в писмото -пол и възраст.При срещата ми предоставиха да видя медиценските изследвания на детето,и ми отговориха на някои от въпросите.
Момичета,нашето дело за осиновяване беше в петък.
В понеделник,на 29-ти с нетърпение чакам да си вземем детенцето.
Благодаря на
всички ви за отзивчивостта и опита,който споделяте!

# 3 963
  • Мнения: 12 253
Честито, Каролина и лека адаптация

# 3 964
  • София
  • Мнения: 623
Честито, Каролина и лека адаптация

Благодаря  от сърце!

# 3 965
  • Мнения: 2 579
Каролина, още веднъж честито Simple Smile
Princess, в писмото беше посочен пол и възраст. По телефона споменаха етноса и  здравословното състояние, а останалото научихме при срещата. Късмет и дано това да е вашето дете Flowers Hibiscus

# 3 966
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 676
Да дам 5 стотинки и аз.

Първият път получих писмо - имаше име, пол, дата на раждане. По телефона се обадих аз и се доуговорихме. Отказахме първото ни предложение.

Вторият път получих първо известие от пощата, че имам писмо. Получих го в петък, едва издържах до работен ден, да отида да взема заветното писмо. Беше закъсняло 10 дни!!!

Имаше пол и дата на раждане. По телефона си зададох отново целият арсенал от въпроси, които си бях записала по време на обучението за осиновители. Отговориха ми на доста от тях.

Стискам палци!

# 3 967
  • Мнения: 12 253
Минавам да оставя това тук. Искаше ми се да го бях гледала преди години, но не знам дори кога е снимано.
https://youtu.be/EdVqs0Cluss

# 3 968
  • Мнения: X
Поздравления за този линк. За съжаление в детската градина на детето ми си мислят, че знаят всичко за всичко, на детето ми нищо му няма, всичко си му е наред. Само където не стои на едно място, пречи на другите деца, но проблем няма. Няма и да има. До колкото разбрах, детето ми седи по цял ден наказано. Възпитателно го отделят от учебния процес да не пречи на другите деца, от допълнителните дейности, за да им е по-лесно на учителите, които идват. Написала съм над 30 писма до директорката с питане детето ми работи ли с психолога, как тя му помага. Накрая викнаха те руо, за да се оплачат, че аз не се разбирам с тях (задаването на въпроса дали си вършат работата явно много им пречи), да получат допълнителните пари за това, което те по принцип трябва да правят, но не правят през деня с детето ми и пак не ми дадоха отговор на въпросите. Предполагам, че тази градина не е единствената, която се държи така с децата ни.

# 3 969
  • Мнения: 12 253
Със сигурност не са единствените. Много хора си мислят, че знаят всичко за осиновяването, психиката на осиновените деца и специфичните проблеми. Смятат, че щом детето вече е в семейство, то като с магическа пръчка трябва да се превърне в обикновено дете. Колкото и да няма минало едно дете, като сина ми, който от родилното отива в приемно семейство, първо приемно дете, прекрасно обгрижен и обичан, а от там аз го взех на 4-месечна възраст, и при тръгването на детска градина имаше промяна, после покрай локдауна, сега вече първокласник се виждат и някои реакции, и някои леки обучителни затруднения - лоша фина моторика и съмнения за дисграфия, а детето отказва да съдейства за обследване или помощ за подобряване на писането. И може би има точно страх, че няма да бъде обичано, ако не е перфектно. Той не говори за осиновяването си за разлика от кака си, която периодично пита нещо и повдига темата. Не знам какво му е в главата. Силно привързан е, донякъде се конкурира с кака си, чувства я като съперник - питал ме е кого обичам повече и очаква да чуе, че обичам повече нея, не вярва, че ги обичам еднакво силно, пита ме за кого ще е апартамента някой ден 😂, а такива въпроси никога не са обсъждани и не знам откъде са му хрумнали.

# 3 970
  • Мнения: X
Искам да попитам тези от вас, които са по-опитни. Ходихме вчера на детски психолог в педиатрията. Психоложката  уж с много голям опит, обаче всяко нещо, което го похваля детето, че се справя тя отвръща с: Ами не му е още времето, още е малък. И от дума на дума попита - А предишното му име как е.

Няма да ви казвам как се държи господина с предишно име от тогава на сам. Звъннах й да я питам тя смята ли за уместно да говори така пред 4 годишно дете. Нищо не било станало. На детето просто не му е ден.

# 3 971
  • Мнения: 12 253
Еее,то бива неадекватност, бива, ама чак толкова не бива.

# 3 972
  • Мнения: 335
Искам да попитам тези от вас, които са по-опитни. .....

.........Нищо не било станало. ......

Какъв е въпроса?

Безумно е да зададеш такъв въпрос пред детето, ако ще да е на 2 години. Явно толкова ѝ е капацитета.
Каква е причината да отидете на детски психолог и то с детето?
При нужда от психолог заради детето, първата/ти среща/и са само с родителите, за да се дадат насоки как да "работят". В случай, че това не помага, тогава срещите са с детето.

# 3 973
  • Мнения: 2 579
Бе те много обичат да питат за тия имена. Ще речеш, че това е най-важното.

# 3 974
  • Мнения: 89
Здравейте отново,
Обещах да пиша какво се е случило на нашата първа среща с предложеното ни детенце.
Беше изключително емоционална за всички страни,имаме предложение за момченце на 1 годинка.
Трудно ми е да опиша чувствата ни с ММ,аз се просълзих още в момента,в който видях снимката на детето.А за момента,в който той влезе в стаята,ми е още по-трудно да говоря,сълзите сами тръгнаха от очите ми.Това е най-невероятното детенце на света за нас,любовта ни беше от пръв поглед.Още по-емоционално стана,когато то протегна ръчички и самичко пропълзя до нас,гушнахме си го и света престана да съществува.Неописуемо е...
Предстои ни медицински преглед с детски лекар-специалист,преди да вземем окончателно решение.Но в сърцата ни това е нашето детенце,моля се на всички богове всичко да е нормално и да можем със спокойни сърца да си дадем положителния отговор съвсем скоро.
Биологичната майка е в чужбина към настоящия момент и не се знае дали изобщо се е връщала в България след раждането.
Това,което ме притеснява,е че БМ не е подписала нужната декларация за отказ от родителски права,детето е изоставено още при раждането и до този момент е отглеждано единствено и само в дома на приемните родители.
Разбрах,че при делото се изисква този документ да е подписан от БМ,бащата е неизвестен,социалните нямат информация за него изобщо.Четох някъде,че при неупражняване на родителски права в рамките на 6 месеца от раждането на детето,съдът констатира,че БМ не е упражнявала родителските си права и тогава те се присъждат без проблем на осиновителите.Може ли някой да сподели дали е имал подобен казус и как са се развили нещата при такива обстоятелства ?
Благодаря отново за подкрепата Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт