Пазаруване от Китай - проследяване и превоз на поръчките - 7

  • 142 582
  • 860
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 2 373
пратката ми е RW119631633CN, ще съм благодарна на помощ. В БГ пощи пише, че е получена в Благоевград 2720.
Поръчката ми е за друг град. Даже не виждам станция или населено място с такъв код 2720 та да се свържа да питам. Ако може някой да ми каже на какъв е-мейл да пиша поне да ми кажат за мен ли е пратката или продавача си е дал друг код.
Бързате 2720 е разпределителен център. Гледайте следващите статуси къде ще отиде и пишете пак при проблем.

# 766
  • Мнения: 66
netman71 сърдечно благодаря!!! ще следя и ще дам обратна връзка.

# 767
  • Мнения: 18
Здравейте,имам проблем с доставка с проследяващ номер RT369694733HK. Възможно ли е да е фалшив.Лошото е , че продавача не ми отговаря на имейлите ,които му пиша.

# 768
  • Мнения: 2 373
Здравейте,имам проблем с доставка с проследяващ номер RT369694733HK. Възможно ли е да е фалшив.Лошото е , че продавача не ми отговаря на имейлите ,които му пиша.
Не е фалшив, но не е изпратено нищо с този номер. Когато изминат 10 дена от датата на даване на номера имате право на диспут https://www.facebook.com/AliexpressBulgariaFAQ/posts/1025142584298189 след като отворите диспута може да продължте така https://www.facebook.com/AliexpressBulgariaFAQ/posts/1025122020966912 или да питате за допълнителни указания. Задъ;жте;но проверете номера преди отваряне на диспута когато са минали 2-3 дена от днешна дата. Може пък да пусне нещо ...

# 769
  • Мнения: 66
netman71 получих си пратката, всичко е наред, още веднъж благодаря за информацията, беше ми полезно!

# 770
  • Мнения: 6
Добър ден първо!
Искам да попитам имам пратка от Алито от 5.Септември . Странното е, че в Алито и сайта на турските пощи пише, че е доставена в България на 18 Септември. А в нашия сайт на пощите няма и следа от нея след 18-ти като данни. Нито пък е дошла в клона? Какво да правя да я чакам ли още, да я търся ли в нашите пощи или не е дошла още в България!
 


# 771
  • Мнения: 2 373
Добър ден първо!
Искам да попитам имам пратка от Алито от 5.Септември . Странното е, че в Алито и сайта на турските пощи пише, че е доставена в България на 18 Септември. А в нашия сайт на пощите няма и следа от нея след 18-ти като данни. Нито пък е дошла в клона? Какво да правя да я чакам ли още, да я търся ли в нашите пощи или не е дошла още в България!
Типична ситуация за БГ пощи. Отлежава в някой склад. При предаване на чувала с пратките, където е и вашата, се подписва протокол за приемо-предаване. Този протокол се отчита в пощата/куриера превозвач и те го отмятат в тяхната система. По тази причина излиза статуса пристигнало в държавата получател. От пристигането до вкарването в международен разпределителен център може да минат и 30 дена. Къде ги въртят чувалите само БГ пощи си знаят.

# 772
  • Мнения: 6
Тоест ще пристигне все някога при мен или трябва да им звъня на телефона и да пусна жалба към тях?

# 773
  • Мнения: 2 373
Тоест ще пристигне все някога при мен или трябва да им звъня на телефона и да пусна жалба към тях?
Тоест са длъжни да я доставят. При предишни проблеми с батерии на един познат от Турция дойде за 15 дена, но я доставиха за 45 дена. Някакъв "луд шапкар" беше решил, че ще го взривяват с power bank и вместо на качване от самолета проверявали пратките за батерии на смъкване от самолета (където няма вече опасност от взрив). Всичката им е такава на митничарите като забравят да им дадат служебния простамол и се чудят как да излязат от ВЦ. За белите държави срокът е 15-20 дни. За банановите републики като БГ е 60 дни. За поръчка от али на 30ти ден пращате съобщение на продавача на 40ти ден му искате издирване. На БГ пощи да пишете е да се надявате на писмо от умрял. Както се шегуваха на едно място на 40 дена ще раздаваме жито ...

# 774
  • Мнения: 2 364
Здравейте. Имам пратка, изпратена със сингапурски пощи, която на 04.10 е пристигнала в Cофия. Днес очаквах вече да е прехвърлена към провинцията, но вместо Insert item into domestic bag, статусът е 06/10/2018 02:27    BULGARIA    SOFIA LC/AO    Insert item into bag (Otb) and Send item abroad    Scream   
Hякой има ли представа какво се случва и имам ли повод за притеснение?

# 775
  • Мнения: 2 373
Здравейте. Имам пратка, изпратена със сингапурски пощи, която на 04.10 е пристигнала в Cофия. Днес очаквах вече да е прехвърлена към провинцията, но вместо Insert item into domestic bag, статусът е 06/10/2018 02:27    BULGARIA    SOFIA LC/AO    Insert item into bag (Otb) and Send item abroad    Scream   
Hякой има ли представа какво се случва и имам ли повод за притеснение?
Пратката е върната на продавача. Пишете на пощите и правете диспут.

# 776
  • Мнения: 2 364
Здравейте. Имам пратка, изпратена със сингапурски пощи, която на 04.10 е пристигнала в Cофия. Днес очаквах вече да е прехвърлена към провинцията, но вместо Insert item into domestic bag, статусът е 06/10/2018 02:27    BULGARIA    SOFIA LC/AO    Insert item into bag (Otb) and Send item abroad    Scream   
Hякой има ли представа какво се случва и имам ли повод за притеснение?
Пратката е върната на продавача. Пишете на пощите и правете диспут.
Благодаря!
Оказва се, че е върната е, най-вероятно, заради нечетлив адрес  Sad
Hе съм отваряла диспут досега. За връщане на парите ли да настоявам или ще ми я изпратят отново?

# 777
  • Мнения: 6
Тоест ще пристигне все някога при мен или трябва да им звъня на телефона и да пусна жалба към тях?
Тоест са длъжни да я доставят. При предишни проблеми с батерии на един познат от Турция дойде за 15 дена, но я доставиха за 45 дена. Някакъв "луд шапкар" беше решил, че ще го взривяват с power bank и вместо на качване от самолета проверявали пратките за батерии на смъкване от самолета (където няма вече опасност от взрив). Всичката им е такава на митничарите като забравят да им дадат служебния простамол и се чудят как да излязат от ВЦ. За белите държави срокът е 15-20 дни. За банановите републики като БГ е 60 дни. За поръчка от али на 30ти ден пращате съобщение на продавача на 40ти ден му искате издирване. На БГ пощи да пишете е да се надявате на писмо от умрял. Както се шегуваха на едно място на 40 дена ще раздаваме жито ...

Извинявам се за неудобството но би ли ме посъветвал какво точно да пиша на продавача от Ali! Защото тази пратка ми е първата проблемна която имам и нямам никаква представа какво точно трябва да изискам или да кажа на продавача за да я издири или какво точно правят. И какво се случва след това с нея точно, нова пратка ли да искам на диспут и т.н.!

Мерси много!

# 778
  • Мнения: 2 373
Оказва се, че е върната е, най-вероятно, заради нечетлив адрес  Sad
Hе съм отваряла диспут досега. За връщане на парите ли да настоявам или ще ми я изпратят отново?
Пишете съобщение на прадавача и го питайте дали ще може да я изпрати или да направите диспут. Според отговора ще действате. Пишете коато има яснота.
Извинявам се за неудобството но би ли ме посъветвал какво точно да пиша на продавача от Ali! Защото тази пратка ми е първата проблемна която имам и нямам никаква представа какво точно трябва да изискам или да кажа на продавача за да я издири или какво точно правят. И какво се случва след това с нея точно, нова пратка ли да искам на диспут и т.н.!
Мерси много!
Не са станали 40 дена и не е сигурно дали турски пощи ще се съгласят да правят издирване. Пишете на продавача: "Please, can you check the parcel. The parcel arrived in destination country at 18 Sept. more than 20 days ago. The package is delivered usually 5 days after arriving in destination country. Maybe the package is lost or stolen."

# 779
  • Мнения: 2
Здравейте.Може ли малко помощ за една пратка от алито.RL279268539EE.
Пратката е от 16.08 и до сега доколкото виждам не е влязла в българия.След естонската поща се губи по трасето.

Общи условия

Активация на акаунт