Противогрипна ваксина????

  • 4 733
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 6 876
[quote="Dino]Подкрепям те и с ръцете си и с краката! Ако бях стоножка - значи 100 пъти!

И за рекламите също! Само дето нямада стане! МНОООООГО пари играят тука! А доверчиви - колкото искаш! И нали е официална реклама - маса народ се лепи за нея![/quote]

Верно много пари играят тука...и понеже парите така или иначе са факт, как хубаво би било да се пренасочат към водораслите&сие, м?

# 16
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Flash*
Цитат на: Dino
Подкрепям те и с ръцете си и с краката! Ако бях стоножка - значи 100 пъти!

И за рекламите също! Само дето нямада стане! МНОООООГО пари играят тука! А доверчиви - колкото искаш! И нали е официална реклама - маса народ се лепи за нея!


Верно много пари играят тука...и понеже парите така или иначе са факт, как хубаво би било да се пренасочат към водораслите&сие, м?

Е, хайде сега що се заяждаш Confused:
Имаше един лаф: Каквото и да ти говорят знай, че става дума за пари Sign Exclamation Много вЕрно Sign Exclamation
Обаче, поне водораслите не могат да ти навредят. Значи става дума за тези, които не им вярват. Нормално е.
По темата: аз с никоя ваксина не бих ваксинирала детето си.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 6 876
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: Flash*
Цитат на: Dino
Подкрепям те и с ръцете си и с краката! Ако бях стоножка - значи 100 пъти!

И за рекламите също! Само дето нямада стане! МНОООООГО пари играят тука! А доверчиви - колкото искаш! И нали е официална реклама - маса народ се лепи за нея!


Верно много пари играят тука...и понеже парите така или иначе са факт, как хубаво би било да се пренасочат към водораслите&сие, м?

Е, хайде сега що се заяждаш Confused:
Имаше един лаф: Каквото и да ти говорят знай, че става дума за пари Sign Exclamation Много вЕрно Sign Exclamation
Обаче, поне водораслите не могат да ти навредят. Значи става дума за тези, които не им вярват. Нормално е.
По темата: аз с никоя ваксина не бих ваксинирала детето си.


Ми щото фанатизма ми е чужд и ме дразни. Ей затова. И с ваксините както и с антибиотиците...прекалено крайно до невярно, Афродита. Анти-био-тици....превеждаш и си готов за нобелова награда. Тия дни гледах документален филм за една бактерийка, една от многото Е.коли. Та същата тази уби 2 деца, други 4 остави без бъбреци....в щатите, при цялата им техника и наука, нямаше кой да се сети да даде антибиотик да я умори гадината за да не разгради вътрешностите на заболелите, срамота!
Нелепо е. Като превенция нямам нищо против всякакви методи, чувам добри отзиви от познати за водораслите и коластрата, да им здрави децата. Дори бих купила. Но не и ако с пяна на уста някой ми обяснява каква задръстена неграмотница съм аз и лекарите  като цяло. Щото когато детето ми направи възпаление на мозъчната кора - менингит, вследствие травма, последното на което бих се доверила са водораслите! Антибиотик задължително, разбираш ли? Ей затова се заяждам...

# 18
  • София
  • Мнения: 13 206
Хайде, хайде... водораслите и хомеопатията се дават безвъзмездно!!!! Какво... не знаехте ли   Bulb  Confused: Laughing  Laughing  Laughing
Как може, фармацефтичните компании да ламтят за пари, гледай хората как раздават безплатно!!!!

По темата с ваксините! Да, бих си сложила противогрипната ваксина, единственото, което ме спира е това, че не се знае дали няма да се появи нов щам, който не е във ваксината, това обаче не изключва циркулацията на останалите щамове. На детето няма да слога, защото пипна стрептокок, на антибиотик е, уже се е оправила, но нямам гаранция, че като тръгне на ясла няма пак да е болна. Т.е. не съм сигурна, че ще я хвана в напълно здраво състояние, за да няма проблем след ваксинация.
Обаче давам рибомунил, който защитава от бактериални инфекции, витамини за подсилване на организма, разни бабини рецепти като мед с лимони, чай с мед и пр. Абе с две думи всички гадни и вредни неща!
Да живеят водораслите и хомеопатията!

Сега да не наскачате! Изказах си собственото мнение и наистина не ми се спори с никого, че тия спорове обикновено са преливане от пусто в празно и никой не може да бъде убеден в противниковата теза Grinning

# 19
  • Мнения: 2 792
Не бих сложила и не слагам ,защото парен каша духа.Когато дъщерями тръгна на ясла и сложих за да я предпазя от вирусите , а какво се получи.В с ледствие на вирус подтиснат от ваксината ,но все пак приет от възприет от организма й тя разви бактериална пневмония, слава на бога ,че я хванахме в началото. Заслугата беше изцяло моя ,защото я заведох на своя глава на ренген след като личната лекарка ми заяви ,че вече се е оправила.Няма дя разводнявам повече темата,но предпочитам  да не експериментирам повече  децата ми.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 099
Цитат на: Flash*
[quote="Dino]Подкрепям те и с ръцете си и с краката! Ако бях стоножка - значи 100 пъти!

И за рекламите също! Само дето нямада стане! МНОООООГО пари играят тука! А доверчиви - колкото искаш! И нали е официална реклама - маса народ се лепи за нея!


Верно много пари играят тука...и понеже парите така или иначе са факт, как хубаво би било да се пренасочат към водораслите&сие, м?[/quote]

Въобще темата не беше за тях, а за противогрипните ваксини и рекламите. Какво общо имат тук водораслите? На тях не им тече реклама по телевизията. А колкото до сподоленото - нали за това са форумите. Всеки да си каже мнението. Пък ти като не искаш, не ги ползувай - твой проблем.

 Rolling Eyes Сега нещо лично и без злоба Rolling Eyes  

Интересно ми е, като прочетеш ника ми водорасло ли ти се прививижда? И ако е така - защо?  Защото аз ги използувам ли? Защото съм споделила набрания опит и положителният им ефект и съм изказала мнение и становище? Или защото твоята презумпция е да си ги закупиш от мен, та по този начин да ме облагодетелствуваш? Само дето не виждам как? Поне да бяхме от едно населено място, да каже човек - ето едната има изгода, а другата е изработена!

Или е нещо друго? Дай да го изясним и да не си подмятаме реплики. Ако искаш на всеослушание, ако искаш лично - твой е избора.

На останалите момичета - дълбоки извинения за репликата. Но и аз си имам достойнство. Не ми е приятно, да ме идентифицират по този начин.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 6 876
Цитат на: Dino

Интересно ми е, като прочетеш ника ми водорасло ли ти се прививижда? И ако е така - защо?  Защото аз ги използувам ли? Защото съм споделила набрания опит и положителният им ефект и съм изказала мнение и становище?


Честно казано - да. И коластра, не само водорасло. Rolling Eyes
А реплекирах теб, защото ти спомена думата пари.  Един продукт не е лош само защото прави много пари, за масова употреба е или пък му вървят реклами по средствата за масово осведомяване.
Кажи, продуктите които ползваш от организации с идеална цел ли се произвеждат и разпространяват?

# 22
  • Мнения: 3 927
щом аз самата не се ваксинирам и никога не бих се ваксинирала точно с тези ваксини, няма как да сложа и на бебка.

и съм съгласна с Инка, че рекламите на лекарства и ваксини са  далеч от етиката.

# 23
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Flash*
Ми щото фанатизма ми е чужд и ме дразни. Ей затова. И с ваксините както и с антибиотиците...прекалено крайно до невярно, Афродита. Анти-био-тици....превеждаш и си готов за нобелова награда. Тия дни гледах документален филм за една бактерийка, една от многото Е.коли. Та същата тази уби 2 деца, други 4 остави без бъбреци....в щатите, при цялата им техника и наука, нямаше кой да се сети да даде антибиотик да я умори гадината за да не разгради вътрешностите на заболелите, срамота!
Нелепо е. Като превенция нямам нищо против всякакви методи, чувам добри отзиви от познати за водораслите и коластрата, да им здрави децата. Дори бих купила. Но не и ако с пяна на уста някой ми обяснява каква задръстена неграмотница съм аз и лекарите  като цяло. Щото когато детето ми направи възпаление на мозъчната кора - менингит, вследствие травма, последното на което бих се доверила са водораслите! Антибиотик задължително, разбираш ли? Ей затова се заяждам...

Виж сега /без пяна Wink /, този спор е стар почти Wink колкото света. Както и:
 Bulb за и п/в ранното захранване
 Bulb за и п/в слагането на бебето на гърне на 8 месеца
 Bulb за и п/в проходилките
 Bulb за и п/в хомеопатията
 Bulb за и п/в гледането на телевизия от малки деца
 Arrow мога още много за и п/в да кажа, но нито ще има смисъл нито имам време. Привърженици ще има винаги и на "за" и на "п/в".
А, относно филма аз мога да ти напиша сценарий пък за антибиотиците и моя мъж като главни действащи лица. Действието се развива преди около 25/26 години. Антибиотика е бил най-добрия приятел на моя мил всеки ден и час. Всяко лято с една и съща диагноза приеман и изписван от белодробната болница в Трявна. В продължение на три-четири години. Без никаква промяна към подобрение. А, там било като в затвор. И до сега не иска да ходим на почивка там, въпреки природните красоти. Медицинския му картон е колкото "Война и мир".
Та аз пък за това.

Всеки избира начина на лечение сам, но мен е яд за това, че повечето хора са като коне с капаци. Има САМО ЕДНА МЕДИЦИНА и нищо, ама нищо не е в състояние да ги накара да погледнат по-встрани, където има добри нетрадиционни методи за лечение. Да почетат повече, да се интересуват от нови неща, защото всичко се променя и за мен медицината вече не е хапчета и инжекции. Добре, че е така.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 6 876
По коя телевизия и на коя от ваксините тече реклама в момента?
Искам да я видя.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 6 876
Цитат на: AFRODDITA
Виж сега /без пяна Wink /, този спор е стар почти Wink колкото света. Както и:
 Bulb за и п/в ранното захранване
 Bulb за и п/в слагането на бебето на гърне на 8 месеца
 Bulb за и п/в проходилките
 Bulb за и п/в хомеопатията
 Bulb за и п/в гледането на телевизия от малки деца
 Arrow мога още много за и п/в да кажа, но нито ще има смисъл нито имам време. Привърженици ще има винаги и на "за" и на "п/в".
А, относно филма аз мога да ти напиша сценарий пък за антибиотиците и моя мъж като главни действащи лица. Действието се развива преди около 25/26 години. Антибиотика е бил най-добрия приятел на моя мил всеки ден и час. Всяко лято с една и съща диагноза приеман и изписван от белодробната болница в Трявна. В продължение на три-четири години. Без никаква промяна към подобрение. А, там било като в затвор. И до сега не иска да ходим на почивка там, въпреки природните красоти. Медицинския му картон е колкото "Война и мир".
Та аз пък за това.

Всеки избира начина на лечение сам, но мен е яд за това, че повечето хора са като коне с капаци. Има САМО ЕДНА МЕДИЦИНА и нищо, ама нищо не е в състояние да ги накара да погледнат по-встрани, където има добри нетрадиционни методи за лечение. Да почетат повече, да се интересуват от нови неща, защото всичко се променя и за мен медицината вече не е хапчета и инжекции. Добре, че е така.

И моя и твоя пример показват едно - антибиотиците не са панацея. В много ситуации обаче нямат заместител, при добра диагностика и правилно назначение ползите са неоспорими- това е според мен и моя опит. Толкова за антибиотиците.
За ваксините и специално противогрипната. На мен пък ми се струва, че много хора подценяват опасността. Грипа е взел много жертви.
Вече написах - въпрос на избор е. Съгласна съм с теб, че избора трябва да е информиран, да се знаят алтернативите.
Няма как да знам, колко е ефективна ваксината. Не сме се разболявали от грип, може би и без нея пак нямаше да се разболеем. Нямаме противопоказания за приема и, не предизвиква срив в здравето ни...защо да не съм доволна?
Защо да променям нещо което работи при нас?
Никога не съм си позволявала да съветвам и агитирам който и да е в полза на ваксините. Никой не ме е агитирал да ползвам аз този вид ваксина, не съм видяла тази година дори и реклама...
Това е. Аз приключих с тази тема. Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 1 099
Цитат

Всеки избира начина на лечение сам, но мен е яд за това, че повечето хора са като коне с капаци. Има САМО ЕДНА МЕДИЦИНА и нищо, ама нищо не е в състояние да ги накара да погледнат по-встрани, където има добри нетрадиционни методи за лечение. Да почетат повече, да се интересуват от нови неща, защото всичко се променя и за мен медицината вече не е хапчета и инжекции. Добре, че е така.[/color][/b]


Ето за това става въпрос. За отказа да чуеш и друго мнение. Да бъдеш информиран и да знаеш малко повече. Не за различните начини на поведение!

Колкото до фанатизма - не ми е в кръвта да бъда фанатик. Просто обичам да чета и да зная повече. И съм избрала рационалното хранене, пред медицинската намеса. Почитател на Хипократ, какво да се прави! [/quote]

# 27
  • София
  • Мнения: 1 099
Цитат
........  Един продукт не е лош само защото прави много пари, за масова употреба е или пък му вървят реклами по средствата за масово осведомяване.
Кажи, продуктите които ползваш от организации с идеална цел ли се произвеждат и разпространяват?
Цитат


Означава ли това, че ако се предлагаха от организации с идеална цел, щеше да ги ползуваш? Вероятно - НЕ! Аз - също НЕ!
 Bulb  Защото всяко нещо си има ЦЕНА. И ако тя не е в паричен израз, то е някаква друга. Предпочитам да плащам с парични знаци, отколкото след време да разбера истинската ЦЕНА на безплатното НЕЩО.

Продуктите, вещите и всичко което ползувам си купувам от магазин, така както всички си купуваме и хляба и месото и ...... всичко останало.
За мен е важен магазина и това, което се предлага в него.

 Imp  Аптеката също е магазин.   Imp  Всичко е въпрос на избор.

Колкото до рекламите - целта им е да увеличават продажбите на един продукт, а не да обясняват ползите и предимствата му. Направи си извода!

# 28
  • Мнения: 1 263
Ле-лееее ама вие ще се изпотрепете тук Laughing Laughing
На въпроса:
      ДА - аз си сложих ваксина! Винаги съм била много болнава, нямаше грип, който да ме пропусне. Откакто започнах да си слагам ваксина не съм се разболявала. Но НИКОГА не бих агитирала някого за ваксините, защото, до колкото знам не всеки ги понася добре. Изборът е личен. Не могат да се дават съвети или да се търсят чужди мнения - при всеки е различно и всеки сам трябва да реши дали да пробва.
      НЕ - не бих сложила на детето си. Не мога да бъда сигурна как сте я понесе. Не мога да "експериментирам" със здравето на детето си.

P.S.
Цитат на: Dino
МНОООООГО пари играят тука! А доверчиви - колкото искаш! И нали е официална реклама - маса народ се лепи за нея!
  Shocked  къде върви тази реклама? Ще ми е интересно да я видя!

# 29
  • София
  • Мнения: 985
Цитат на: eri
:  къде върви тази реклама? Ще ми е интересно да я видя!



http://www.az-jenata.com/cgi-bin/display.pl?p=el&id=981

http://www.az-jenata.com/cgi-bin/display.pl?p=le&id=974

http://www.az-jenata.com/cgi-bin/display.pl?p=e&id=956

След като ги прочете тези неща, човек доста се замисля. Аз поне се замислих и затова пуснах темата.  Не исках да става бойно поле Wink , а просто да събера различни мнения.
Благодаря на всички за отговорите!!!

Общи условия

Активация на акаунт