Гъбички!!!Писна ми...почвам да се лекувам сама 10

  • 119 947
  • 785
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 375
Здравейте, момичета! Една дама ми разказа, че е борила нашите проблеми дълго време, докато не е започнала да слага вагинално по 2 таблетки всяка вечер Лакторея на д- р Тошков. Каза, че дълго време си е слагала без прекъсване, освен по време на цикъл и така се е излекувала от болките, паренето и теченията. Поръчах си продукта, но се притеснявам ш, че освен лактобацили съдържа инулин (Цикорията), а не знам той дали е полезен или напротив за влагалището. Вие как мислите?         Искам да допълня, че не съм доволна от всякакви вагигинални гелчета или таблетки с лактобацили, защото имат много изкуствени съставки, ароматизатори и всякакви други неща, които ми дразнят. Прочетох, че този продукт е напълно натурален, а и цената ме устройва.   P.S. леле, сега си прочетох отново поста и направо си е като реклама, но не е! Аз тепърва ще го изпробвам. http://apteka.framar.bg/12006172/лакторея-табл-120-тошков

# 421
  • Мнения: 3 761
и на мен ми се появиха ,но по различен начин с лека болка и дискомфорт, поглеждах редовно и сега пак не се вижда нищо,  просто лека болка и лек мирис, досега никога не съм имала, след толкова антибиотици щеше да е чудо ако ги бях пропуснала, а пих пробиотици Sad, сега само се мажа през деня с нистатин и вечер слагам комбинацията с маслата и клеевата тинктура, много ми омръзна , в някоя от предните теми , някой беше споменал за някакъв имуностимулант скъп , но ефективен за гъбите

# 422
  • Мнения: 339
... слага вагинално по 2 таблетки всяка вечер Лакторея на д- р Тошков.

Т.е. могат да се приемат и вагинално?

# 423
  • Мнения: 3 761
Сега търсих назад в темата и намерих тази добавка която препоръчва една съфорумка, казва се Кандидеп струва 30лв за 20 дни , дали някой друг я е използвал ,за отзиви, защото не е евтина , момичето каза ,ч е я пила 3 месеца, вече не знам какво да правя

# 424
  • Мнения: 2 070
След лечение на пневмония и аз се сдобих с гъбички.Сърбеж, болка ниско в корема и обилно течение.Лекувах с Флажил пет дни и шест дни с гиназол.Сърбежа спря, течение почти няма, но дискомфорта и болката ниско в корема останаха.И чести позиви за уриниране, но вече без характерното парене.Дали си продължават гъбите?

# 425
  • Мнения: X
Аз я пих(само една опаковка), пила съм и пробиен фемифлора, след това и други пробиотици, защото се наложи да пия антибиотик. Според мен е хубаво да се пие нещо такова,още повече щом вярваш ,че ще ти помогне. Гъбите са упорити и според мен трябва да се премине през различни неща, докато изчезнат. Това ,че на някой му е помогнало определено нещо, може би е резултат от това,че вече е преминал лечение с други методи. Не знам как как ще го възприемете, но аз например спрях да използвам интимен гел .

# 426
  • Мнения: 375
... слага вагинално по 2 таблетки всяка вечер Лакторея на д- р Тошков.

Т.е. могат да се приемат и вагинално?

Жената ми каза, че си ги е слагала само вагинално, докато не се излекувала. Въпросът ми беше дали някой друг ги е позлвал вагинално и ако не дали биха навредили?  bouquet

# 427
  • Мнения: 2 463
Благодаря за коментарите, наистина много ми се насъбра напоследък, а и периода не е приключил. Опитвам се да не ги мисля, но не мога. Наистина ми е много дискомфортно и болезнено. Не знам каква друга причина може да има към този момент. Димитров ми каза да сменя Микомакса с друго с активната съставка и аз взех Дифлукан. сложих и Гиназол, ама нещо сутринта половината изтече...В петък ще разбера какво ще покаже МБ. Взех си и Био-култ Кандеа (пробиотик)- за който му е полезно. Да се надяваме на добри резултати, колко са упорити тези гъби...

# 428
  • Мнения: X
за сърбежа пробвай да се измиеш външно с отваря от лайка , смрадлика и равнец или само с преварена вода . Много облекчава и външно намазване с кокосово масло и масло от чаено дърво, тук във форума бяха споделили мацките за тези масла. И въпреки че напрегнатия период продължава,отдели си някакво време само за себе си, малко да излезеш от коловоза на работа и задължения. bouquet

# 429
  • Мнения: 2 463
Благодаря, Веси. Искам да попитам за тази запарка. По една с.л. от трите във вода на око или...? Описано ли е някъде по точно? За инт.гел ползвам на Гинофит, ама и аз се зачудвам дали да продължавам да ползвам.

# 430
  • Мнения: X
Ами имаше точна рецепта ,но пак не помня точно къде я четох ( от толкова четене на всякакви неща),но  по 1 с.л. от трите билки слагам в  една не много  голяма тенджера, която ползвам само за това. След като поври малко , оставям хубаво да изстине, прецеждам и се мия с отварата. Правила съм го като съм най-зле може би най-много  2-3 дни поред. Спомням си ,че като бях чела за тази отвара пишеше в нея да се слага и сода, но това ми се струваше прекалено и не съм пробвала.

# 431
  • Мнения: 2 463
Скоро една колежка, чиято майка е лекар ми каза същота запарка,но със сода, но не знаеше как точно. Това си го говорихме по повод цистит, но то все има облекчаващи свойства. Може би и аз ще пробвам без содата. Благодаря.

# 432
  • Мнения: 2
Преди доста години, когато бях бременна хванах гъби. Гинеколожката ми изписа Нистатин глобули (тогава нямаше  вносни лекарства). С тях се излекувах. По едно време Нистатина го бяха спряли, но сега пак го има в аптеките- хапчета и крем, глобули няма. Кремът също облекчава, но хапчетата са антибиотик и трябва да ги изпише лекар. Не видях в коментарите на някоя да е бил изписан, може би, защото е евтин.

# 433
  • Мнения: 3 761
аз за момента си правя тампоните с маслата , пия пак вит.Ц и се мажа с нистатин -крем, само че очаквам цикъл, да продължавам ли с тампоните

# 434
  • Мнения: X
Преди доста години, когато бях бременна хванах гъби. Гинеколожката ми изписа Нистатин глобули (тогава нямаше  вносни лекарства). С тях се излекувах. По едно време Нистатина го бяха спряли, но сега пак го има в аптеките- хапчета и крем, глобули няма. Кремът също облекчава, но хапчетата са антибиотик и трябва да ги изпише лекар. Не видях в коментарите на някоя да е бил изписан, може би, защото е евтин.

 Аз от 2011 се боря с гъбички и наистина никой не ми е го е изписвал.Но  преди няколко години на моя приятелка лекар и беше изписал нистатин хапчета, да ги смачква и смесва с мед и да си прави тампони за през нощта.

Общи условия

Активация на акаунт