Гъбички!!!Писна ми...почвам да се лекувам сама 10

  • 119 851
  • 785
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 208
Здравейте,мами!И аз от един месец се мъча с кандидоза-сърбежи, парене, зачервяване.Лекарката ми взе секрет и-кандида албиканс. За пръв път ми се случва.Като студентка преди много години имах такива леки симптоми,но тогава като че ли отшумяха набързо.Но сега е много по-силно и дразнещо,а аз където и да ходя на работа ,с децата,в парка все там ми е мисълта-колко ми е дискомфортно.
  Изписаха ми Флукорик за пиене 1,3,7 и Глобул и Залаин. За мазане клотримазол и за зачервената кожа Джинджира .На другия ден след слагането на свещичка та получих още по-силно парене и вечерта и розово течение.Обадих се на лекарката-каза да не слагам Глобулите  ,а само да пия и мажа. Много се изплаших.
След 2 дни ми дойде и цикъла,та картинката стана пълна.Сега съм в цикъл и нищо не правя,само пръскам с малко Джинджира. Пия цитросепт, взех си и пробиотици. Като ми свърши ,ще пробвам и с маслата. Много досадна работа и депресиращо. Като че ли колкото повече го мисля,по-зле става.Чета ви и съм решила всичко да пробвам.Добре,че мога от тук да взимам идеи и съчувствие.

# 646
  • все тук
  • Мнения: 1 718
Здравейте, имам въпрос - колко често мога да поставям свещичка Ломексин при гъбички Кандида? Февруари имах малко при цитонамазката, после април на своя глава сложих пак една свещичка, защото се появи течение, сега трети път. С по свещичка решавам проблема, но явно временно. Съвети?

# 647
  • Мнения: X
Цитросепт блокира лекарствата които се вземат през устата и те не действат. По някакъв начин "предпазва" черния дроб. Така че - или Цитросепт или лекарство - трябва да изберете.

# 648
  • София
  • Мнения: 208
Цитросепт блокира лекарствата които се вземат през устата и те не действат. По някакъв начин "предпазва" черния дроб. Така че - или Цитросепт или лекарство - трябва да изберете.
Ааа това не го знаех,в понеделник ми е последното хапче,ще спра цитросепта и след няколко дни ще го започна пак.Благодаря!

# 649
  • Мнения: 39 737
А някои от потърпевшите на гъбите дали имат болки и подуване ниско долу в корема? Мен Първо това ме почва и по- често уриниране.  Та се чудя дали ги получавам от настинка....

# 650
  • Мнения: 7 723
А някои от потърпевшите на гъбите дали имат болки и подуване ниско долу в корема? Мен Първо това ме почва и по- често уриниране.  Та се чудя дали ги получавам от настинка....
Възможно е  от настинка ... лекарства ... измръзване ... стрес ...от какво ли не ...  а някои храни ги карат по - бързо да се развиват ...

# 651
  • София
  • Мнения: 120
Аз напоследък си облекчавам дискомфорта с няколко глобули Полижинакс ( 3-4 вечери ) и после няколкко глобули Гинофит (лактобацили) и така до следващия месец.... Всъщност пия алфа липоева киселина, която алкализира пхто във влагалището с цел да се завъдят лактобацили , но не бих казала че се лекувам напълно, защото след няколко полови контакта и месечен цикъл, отново получвам дискомфорт...
Записах си час за хомеопат и там ми е надеждата за трайни резултати....

# 652
  • Мнения: 2 461
А някои от потърпевшите на гъбите дали имат болки и подуване ниско долу в корема? Мен Първо това ме почва и по- често уриниране.  Та се чудя дали ги получавам от настинка....
и при мен е така.
+един дискомфорт вътре и оскъдно бяло течение, което според доктора е нормално, ако не причинява дискомфорт.
При мен се изолира трета различна кандида в продължение на една година + .
Спазвам всички препоръки, но уви...лечението е за кратко.
Колко микробиологии направих вече и колко препарата взех не ми се мисли, а все едно никога не съм се лекувала. Много съм тъжна, много.
И сега пак ще записвам час за МБ, защото просто не знам какво друго да направя.

# 653
  • Мнения: 39 737
Зизу, дано намериш решение! И аз ще пиша, когато имам развитие.
А някой пробвал ли е лечебните превръзки на Тиан Де?

# 654
  • София
  • Мнения: 208
Една моя колежка се занимава с Тиан Де и ми ги препоръча .Спомням си,че преди месеци ми услужи с една превръзка на Тиан Де/тогава нямах гъбички/.Усетих затопляне и ментов ефект.Трябва да я помоля да ми даде пак ,та да видя сега като съм с гъбички дали ще ме успокоят.Ще пиша.

# 655
  • София
  • Мнения: 1 550
Една моя колежка се занимава с Тиан Де и ми ги препоръча .Спомням си,че преди месеци ми услужи с една превръзка на Тиан Де/тогава нямах гъбички/.Усетих затопляне и ментов ефект.Трябва да я помоля да ми даде пак ,та да видя сега като съм с гъбички дали ще ме успокоят.Ще пиша.
Ще се радвам да споделиш, аз отдавна им се чудя. Simple Smile

# 656
  • Мнения: 2 461
Аз съм ги ползвала известно време, но забелязах само тези ефекти, които описа Евелин. Донякъде съм склонна да вярвам, че леко намаляват болката по време на цикъл. И все пак, ако можете ги тествайте и споделете мнение.
Мариат, благодаря. Дано за всички ни има лечение.

# 657
  • Мнения: 39 737
То, зависи и каква точно превръзка ти е дала. Различни видове са, с различно действие, но според мен си заслужава да се пробват. Аз все още не съм се навила на 100% защото не мога сама да избера най- подходящите за мен.

# 658
  • Мнения: 62
И аз незнам с тия гъбички, а сега съм и бременна и няма отърване. Доктора казва, че не е опасно, но аз се притеснявам .... незнам Sad

# 659
  • Мнения: 10 999
Момичета препоръчвам ви да не ползвате интимни гелове, а душ гел на Бочко 0+. Аз откакто не си купувам интимни гелове, нямам проблеми, нито сърбеж, нито течение.

Общи условия

Активация на акаунт