Отново на работа в кофти среда

  • 26 781
  • 150
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 124
     Предишната ми работа беше ужасно натоварваща-емоционално, психически, физически.В резултат на стреса получих екземи по кожата, сърцебиене, перманентно главоболие и т.н.След няколко месеца напуснах.Всичките ми здравословни проблеми просто изчезнаха.
     Сега работя на по-ниско заплащане, но го няма този стрес.

# 16
  • Мнения: 18 588
    Предишната ми работа беше ужасно натоварваща-емоционално, психически, физически.В резултат на стреса получих екземи по кожата, сърцебиене, перманентно главоболие и т.н.След няколко месеца напуснах.Всичките ми здравословни проблеми просто изчезнаха.
     Сега работя на по-ниско заплащане, но го няма този стрес.

все едно г
о пиша аз, за преди една година, същата история
когато не работя съм супер, почна ли работа и стресът мве залива с пълна сила и започват проблемите

# 17
  • Мнения: 2 616
7 години работих на място, където не ходех с желание. Обичах, не, обожавах самата работа, но един- единствен човек сговняваше обстановката( както можете да се досетите, беше шеф). Малък колектив, предполагащ задушевна работна обстановка. Нищо подобно- зорлем вкарваше интриги и стрес! Винаги носех по нещо от негативните емоции вкъщи, не се научих да не го правя.
Ако обаче пак мога да работя същата тази работа, бих се навила!


Абе защо обикновено шефовете са все някакви идиоти?!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green С конкурс по закона на Мърфи ли ги избират?!  Joy Една приятелка в банка беше супер стресирана от шефката си години наред, друга позната -също в банка и по същия начин, и доста други такива случаи знам.  Grinning Скоро имах работа в банков клон и там, като им видях шефката - ами и тя тупан и половина.  Joy Joy Joy Явно това е тенденция.  Grinning Grinning Grinning

# 18
  • Мнения: 9 011
Работата ми е стресираща на моменти, заради голям обем и кратки срокове  Grinning
Справям се със спорт  Peace

# 19
  • Мнения: 18 588
Работата ми е стресираща на моменти, заради голям обем и кратки срокове  Grinning
Справям се със спорт  Peace
а ако нямаш сили и време за спорт ?
аз си признавам, че нямам, понякога отнасям лошите емоции в къщи-тоест почти винаги, това е лошо,обаче е неизбежно
а и сега тоя студ е нечовешкиии, направо не си се представям утре-два часа почти губя в път, тоест работното време ми е от 7 до 7 така го смятам, така илиза с цялата разправия-ставане, обличане, път до метро пеша 10 минути, 30 минути до робатата, плюс още 10 пеша Thinking
и вечер време за нищо, а ако имаш дете-домашни, вечеря, почивка за теб, не ги мисля, майките
и това ако не е стрес, здраве му кажи

# 20
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Моля ти се, прочети пак Like_Smoke. Rolling Eyes
ПС Браво, поправи се.  Laughing

# 21
  • София
  • Мнения: 12 374
И все пак Лайк_Смоук няма деца, така че разполага с повече свободно време от хората с 1, 2, 3 деца. Нали виждам моите приятели, които нямат деца - след работа е време за релакс, йога, фитнес, или по бира-две в някой приятен бар, филмчета, книжки. Когато има деца, ситуацията е доста по-различна.

Иначе съм изцяло съгласна, че спортът е прекрасно средство за намаляване на стреса. Кикбоксът лично на мен ми помогна да преодолея не една и две стресови ситуации в миналото  Peace

# 22
  • Мнения: 29 968
Когато човек има деца, приоритетите се променят. Преди 10-ина години работното ми време беше до 18 ч. и не го смятах за късно - тепърва се ходеше на разходка, кафе, кино и т.н. Сега работя до 17 ч. /заради това избрах работното място/ и бързам да си тръгна веднага, за да си взема детето. Колегите без деца или с големи такива не бързат, могат да остават след работа....всеки си с приоритетите!!!

# 23
  • на село
  • Мнения: 1 028
    Предишната ми работа беше ужасно натоварваща-емоционално, психически, физически.В резултат на стреса получих екземи по кожата, сърцебиене, перманентно главоболие и т.н.След няколко месеца напуснах.Всичките ми здравословни проблеми просто изчезнаха.
     Сега работя на по-ниско заплащане, но го няма този стрес.

Чувствах се по този начин, когато бях "млад специалист" - разбирай - опитваш се да се закачиш максимално дълго на работа, за да натрупаш опит и да си намериш следващата работа по- лесно. Издържах... 3 години. Започнах да получавам уртикария /съвсем сериозно!/, а сутрин като отивах за работа, имах чувството, че краката ми сами се връщат към къщи. А заплатата не беше лоша.  Rolling Eyes
 Напуснах с кеф!
 Намерих си работа на второто интервю, на което отидох.
От тогава следвам принципа, че ако със отварянето на очите се събуждам с мисълта, че не ми се ходи на работа, е време да я сменям. Започне ли една работа да те натоварва, значи това, което може да ти даде се е изчерпало и започва да ти носи само негативи.
Сменям си работата, средно... на 3-4 години. За мен е нещо нормално. Един познат преди време ми каза, че когато хората започват да градят кариера, аз напускам, но мен ме устройва - не съм тип кариеристка. Предпочитам личното спокойствие и времето с децата, отколкото постоянни терзания извън работно време, пак за работата.... За мен тя е средство да си плащам сметките и да си позволявам почивки.
А и има нещо друго - когато навляза в работата и един вид, всичко ми се изясни, просто... губя интерес. И се хвърлям презглава, понякога в радиално противоположна сфера.
Абсолютно не съжалявам за опита, който имам до сега!


А за спортуването - спортувам, но много рано. Ставам всяка сутрин в 5,30   Crazy /според повечето ми приятели съм си чисто луда/, тренирам от 6,00 до 7,00 и от там - обимчайният режим - будене на децата, развеждане по училища, тренировки , градини, работа... и така...

Последна редакция: нд, 03 яну 2016, 19:15 от tatyana_77

# 24
  • Мнения: 10 547
Когато постановката и нагласата са правилните- проблеми няма. Лека или тежка, с кратки срокове или без никакви такива, работата си е работа и е за това да се работи, без особено влагане на лични чувства и лични отношения. Усещам, че има хора, които търсят начин да направят работното си място и колегите си приятелски настроени, което за мен е абсолютна грешка.

# 25
  • Мнения: 1 010
Интриги..... да .... на моето работно място е осарник, но съм се научила да се дистанцирам. При нас 2 - 3 патки (с извинение) искат да ръководят парада и съответно доносничат и са близки до директора. Аз съм на държавна работа в малко населено място- съответно сами сещате за какви интриги става въпрос.....
Някои се примиряват , аз не мога и не искам. Не разбирам и хората, които го правят. Колкото по си мълчи човек , толкова повече го тъпчат интригантите.

# 26
  • Мнения: 18 588
Има го това с мълчанието..Абсолютно съм съгласна.Доскоро имах голям проблем с колежка, тъй като съм нова се опитваше да ме мачка-шефа разбра, скастри я и оттогава се прави на мила.
В малките населени места-особено в общината примерно е змиярник, клюки и прочие.
 Същото е в училищата-пълно е с интриги, какво делят толкова тия даскалици-не знам.
Имам близки в тази сфера и като ги слушам какво е лошо ми става.
Не е лесно да си учител и да роботиш за малко пари в повечето случаи, но да издребняваш за един лекторски час, че е даден на колега, който час струва 4 и нещо еми-не го разбирам.
Все по-често започвам да се чудя в какъв свят живеем!
Аз имам много малък трудов стаж, и малко истории в офис сферата зад гърба си, не съм попадала чак на кофти колеги,а на кофти шеф-никога.
Ако беше така нямаше и ден да стоя.
Мисля, че още съм много малка и неопитна и се надявам с годините като натрупам повече опит да свикна с всичко и да не обръщам внимание на такива неща, обаче като си знам характера това едва ли ще се случи.

# 27
  • Мнения: 2 127
Не знам дали пак бих си причинила подобно нещо. Втората ми работа беше такава - с шеф интригант, съответно се толерираха интригантките (в моя "отдел" бяхме само жени, което правеше положението... чудно). Не исках трудовата ми книжка да е 2 месеца на едно, 3 на друго и си траех. Издържах 5 месеца, 2 болничен и 8-я вече изпуших и в края на един работен ден седнах с белия лист, написах си молбата и си тръгнах след седмица.
Сега нямам търпение да се върна на работа Laughing

# 28
  • Мнения: 18 588
Не знам дали пак бих си причинила подобно нещо. Втората ми работа беше такава - с шеф интригант, съответно се толерираха интригантките (в моя "отдел" бяхме само жени, което правеше положението... чудно). Не исках трудовата ми книжка да е 2 месеца на едно, 3 на друго и си траех. Издържах 5 месеца, 2 болничен и 8-я вече изпуших и в края на един работен ден седнах с белия лист, написах си молбата и си тръгнах след седмица.
Сега нямам търпение да се върна на работа Laughing

как след седмица, не си ли работила предизвестие ?

# 29
  • Мнения: 2 127
Не знам дали пак бих си причинила подобно нещо. Втората ми работа беше такава - с шеф интригант, съответно се толерираха интригантките (в моя "отдел" бяхме само жени, което правеше положението... чудно). Не исках трудовата ми книжка да е 2 месеца на едно, 3 на друго и си траех. Издържах 5 месеца, 2 болничен и 8-я вече изпуших и в края на един работен ден седнах с белия лист, написах си молбата и си тръгнах след седмица.
Сега нямам търпение да се върна на работа Laughing

как след седмица, не си ли работила предизвестие ?
Скрит текст:
Не, тогава бях студентка, редовно обучение, и като такава имах право да напусна без предизвестие. Останах, докато намерят нов човек. И да разясня, че знам колко е некоректно, но беше некоректно и да не ми се заплаща поне 1/3 от изработените часове, промените в графика от днес за утре (буквално), забавянето на заплатата поне с по 2 седмици и крясъците по всички ни, всекидневно. От следващата ми работа работих 2 месеца след подаването на молбата, но и там отношението беше друго и бившата ми шефка си беше заслужила да изчакам да наеме нов човек, да го обуча и тогава да ме освободи.

Общи условия

Активация на акаунт