Диабет, а педито го проспа!!!

  • 6 313
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 671
Дано се оправи скоро детенцето!  Praynig

# 16
  • Мнения: 223
при тези признаци, които описваш - извадени като от учебник, действително е престъпна небрежност, да не обърнеш внимание. дано всичко е наред с детенце.

# 17
  • Мнения: 27 524
3-4 лита течности малко дете?  #Crazy Не мога да си го представя даже.
Горкото детенце,днао всичко да е наред,поне доколкото вече това е възможно.

# 18
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Мъжът ми за малко да умре, поради същата причина. С диабет, а личната лекарка го слага на системи със глюкоза  Shocked (силно противопоказно, директно слагат захар в кръвта му) за да се посъвземел. Бил е 6 клас а е тежал 19кг.  Стигнал е до там, да не може да върви, пие с литри води, пикае често (урината мирише на ацетон), зрението му се замъглява, накрая припада и изпада в кома. През това време майка му отишла на почивка, въпреки, че е знаела, че сина и е зле (по това време той вече не е можел да стане от леглото и да мръдне) що пък не нищо че детето и умира в къщи.  Close  Баща му го води в болницата на ръце след като изпада в кома и на вратата ги вижда една лекарка, която по случайност се занимава с диабетно болни деца и си тръгвала след свършването на смяната си, усеща миризмата на ацетон и разпознава, че е диабет и го спасява. Сега тази жена (Д-р Цанева) е най добрата ендокриноложка, изнася из чужбина семинари и т.н., с която още потдържаме връзка и се виждаме, страхотен професионалист и много всеотдаен човек. След толкова години още държи връзка със всичките деца които е лекувала. Та след 2 месеца на системи и т.н, мъжа ми се оправя, докато любимата му майка не решава да го лекува с гладолечение и нова криза и отново в болницата с още по големи увреди на задстомашната жлеза.  bash smile3527

Последна редакция: ср, 05 апр 2006, 16:37 от Tinka79

# 19
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Vili4ka спокойно можете да съдите тази жена за професионална небрежност. Но некадърни лекари МНОГО. То ако може всичките да ги осъдим. Аз съм се отчаяла вече, не вярвам да срещна всеотдаен и кадърен лекар.

# 20
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
много съжалявам за случилото се; имам позната, чието детенце беше на същото положение, близка ми е много трудно го преживях; ох, дано да се оправи детенцето Praynig Praynig
а за отношението и кадърността на лекарите нямам думи.... #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 21
  • Мнения: 3 356
И Боби пие много вода,понякога над 2 литра.Родът ми е обременен с диабет.Аз откакто съм се родила на 6м са ми правили изследвания на кръвната захар.Обаче на педю не му е достатъчно.За него няма проблеми.А като чета какво сте писали,другата седмица кабинетът ще му се види тесен.Дано детенцето бързо да се оправи  Heart Eyes  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 427
Пази Боже от лекари!  #Cussing out

# 23
  • София
  • Мнения: 154
То май трябва да се снабдим с по един учебник по обща медицина, че ако разчтаме на тези с дипломите.  Доста крайно е да слагам всички под общ показател, защото наистина има и  кадърни.
  Много съжалявам за случилото се с племенницата ти, надявам се всичко да се оправи възможно най-бързо.
А за личната лекарка...... сменете я при първа възможност.

# 24
  • Мнения: 599
То май трябва да се снабдим с по един учебник по обща медицина, че ако разчтаме на тези с дипломите.  Доста крайно е да слагам всички под общ показател, защото наистина има и  кадърни.
  Много съжалявам за случилото се с племенницата ти, надявам се всичко да се оправи възможно най-бързо.
А за личната лекарка...... сменете я при първа възможност.
Пази Боже от лекари!  #Cussing out

По-полека, мами, тези изказвания са крайно неверни. Некадърните са  изключение, не кадърните!!!

И ако нещата ставаха с по 1 учебник, щеше да е много просто - всеки сам да се оправя. И ако има проблем  - до кого  в крайна сметка опирате?
Кой се грижи в момента за детето в реанимация?

Мислете, преди да пишете, и не принизявайте сами себе си с такива изказвания, човек би помислил, че насреща му не стои интелигентен човек...  А съм сигурна, че не е така  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 5 757
Стискам палци малката да се оправи!  Praynig Praynig Praynig
А как може такава диагноза да се пропусне??? Това не е някоя засукана болест! Кой дава дипломи на такива д-ри?!  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Дано има по-малко такива случаи!

# 26
  • София
  • Мнения: 1 677
За съжаление и ние преживяхме същото преди 10 месеца. SadДъщеря ми буквално гаснеше.Имаше всички симптоми-възпаление на гениталиите,рагади по устата,пиене на много вода,често уриниране,бързо се уморяваше...В продължение на 10 дена ходихме до нашата докторка,която я лекува за гъбички и поради това не можехме да дадем урина за изследване #CrazyНо дъщеря ми ставаше все по-зле.На шестия ден по мое настояване дадохме кръв за изследване,но кр.захар беше в нормата!?И така до десетия ден на този кошмар.Имам приятелка,която работеше в диабетното отделение в Педиатрията и тя се обади да ни чакат за приемане.Повикахме бърза помощ,но докторката не постави никаква диагноза newsm78не можела да разбере какво й е на Мони(А тя милата едвам дишаше вече) SickИ така закараха ни с линейката до болницата и ни приеха с тежка кетоацидоза,с 26 ммол/л.
Едвам й включиха системите,защото вените й бяха колабирали.Ужас!Докторката в интензивното беше готова да й включва системата във вената на врата.Слава Богу не се наложи-успяха да се справят със ситуацията,за което съм им много благодарна.  bouquet
И така,мили майки,случват се такива неща в живота ни.Лекарите в болницата казаха,че личните ни лекари просто не мислят за евентуална диагноза диабет,а за съжаление има все повече деца с това заболяване.
Мила,не се чувствай виновна,това е щяло да се случи и ако детето е било с родителите си.Е,вярно е,че ако по-скоро беше поставена диагнозата,децата ни нямаше да преживеят подобни тежки моменти,но...Сега ще се учим на новия начин на живот и ще се стараем да поддържаме добър метаболитен контрол.

Желая ви бързо да се съвземете от шока и да се справяте!
Прегръдки за малката ти племенница! Hug

# 27
  • Мнения: 1 858
Докато четях нещо ме хвана за гърлото. Много съжалявам за детенцето, че така се е получило. Брата на моя дядо беше диабетик и може би за това все съм подценявала това заболяване, но сега като чета се чувствам като разтърсена. Искам да ви попитам ами ако имам дъх на ацетон трябва ли да се замисля?

# 28
  • Мнения: 1 878
Милото детенце, дано се оправи бързо  Praynig

Само ми е чудно защо при толкова ясни симптоми не се сещат педиатрите за какво става въпрос, или си пестят направленията за изследвания.

Дъх на ацетон знам че се получава при обезводняване на организма, а тук мамите говорят за урина с миризма на ацетон  newsm78.

# 29
  • Мнения: 1 858
Май ще се ходи при педито...не че ще има кой знае какъв ефект...

Общи условия

Активация на акаунт