Училище в Дианабад

  • 7 342
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 288
тони74, годишното тържество ще бъде на 1-ви юни, следобяд.
Ако решиш да дойдеш - обади ми се.

# 16
  • Мнения: 5 140
105-то е много по-добро от 11-то Peace

Подкрепям на 100 %. Peace

# 17
105-то е много по-добро от 11-то Peace
Аз просто не мога да разбера как можеш да напишеш подобно нещо. Можеш да се консултираш с местния квартален да ти каже къде учат наркоманите на квартала и къде винаги има побоища и проблеми. Това че се водиш по мнение си е избор, но аз имам дете в 11то и мога да ти кажа, че просто е страхотно.Само им виж базата и учителите по езици (каквито в 105то въобще няма) и пак ще си говорим.

# 18
  • Linz
  • Мнения: 11 619
105-то е много по-добро от 11-то Peace
Аз просто не мога да разбера как можеш да напишеш подобно нещо. Можеш да се консултираш с местния квартален да ти каже къде учат наркоманите на квартала и къде винаги има побоища и проблеми. Това че се водиш по мнение си е избор, но аз имам дете в 11то и мога да ти кажа, че просто е страхотно.Само им виж базата и учителите по езици (каквито в 105то въобще няма) и пак ще си говорим.
Написала съм го от личен опит- ходила съм и в двете училища (вярно, преди доста години и нещата може да са се променили вече). Майка ми пък преподава в 105-то и в момента. Учителите по езици, естествено са само филолози. Базата е добра, много често снимат училището по телевизията (по повод някакви събития или отлични ученици), на 15-ти пак него даваха в новините. За проблеми не съм чула.

# 19
Браво, браво, виждам как доста избирателно гледаш новините... Аз не съм видяла нищо за 105то, но да ти кажа, че на откриването на 15ти на 11то беше самият Бойко Борисов, както и посланиците на Испания и Италия, защото откриха нова площадка и новия основен ремонт. Освен това от личен опит да ти кажа, че аз не знам нито един филолог по италиански в 105, но виж сводката на МОН - за 3 години имат сменени над 8 учители по езици, това май говори само по себе си колко са кадърни, не мислиш ли>! И аз не съм и чула да имат каквтото и да било мейдународно участие, само виж сайта на 11то и виж колко международни имат и пак ще спорим.

# 20
Naistina sam saglasna s kazano po gore ot KOKI, eto go i dokazatelstvoto:
http://press.mvr.bg/News/news060915_01.htm

# 21
  • Мнения: 5 393
105-то е много по-добро от 11-то Peace

Подкрепям на 100 %. Peace
Аз също.Аз и двамата ми братя сме възпитаници на това училище.Базата им е добра, началните учители особено са страхотни.Освен това по повод на това

http://press.mvr.bg/News/news060915_01.htm
[/quote]
да кажа че около 11то уч-ще е доста по-опасно защото е на булевард, докато 105то си е във вътрешността на квартала, а улицата която е отпред е със "спящи полицаи" и не се развиват големи скорости.

# 22
Не мога да се съглася определено с казаното по-горе за сигурността. 11то може да е на булеварда, но не забравяй, че входа му е откъм малката уличка и е абсолютно безопасно за децата. По отношение на безопасността на движението знаеш ли че имат жена, която превежда децата през улицата по тоя проекта на Бойко Борисов и е много удобно и практично ако питаш мен.
Искам нещо друго да ви кажа обаче, гледах предаването на Милен Цветков по Нова и направо съм възмутена, снимаха в 105то е просто нямам думи, насилие, тютюнопушене, алкохол - за какво си говорим въобще?! Но виж някак си е обяснимо, много по-добре и по-сигурно е едно дете да е в по-малко училище, а не в някакво огромно СОУ с всичките му големи ученици.
Искам да ви споделя и следното, аз ходих оня ден и до 2те училища да видя, но се изумих направо колко е пригледно и чисто 11то макар и да е мъничко. Имат и стол и готвят добре както видях, което е полезно определено. Имат и занималня до 4-5ч. след часовете, това много ми хареса, но по-важното е че учителките дето ще бъдат на 1ви клас тая година дето идва  - 2007, са точни и строги, което значи ще се учи, а няма да се отбива номера. Тези в 105 ми се видяха вяли и им беше все едно да ви кажа, което много ме дистанцира, а и лично видях как пушеха в двора учениците.

# 23
Като говорите за училищата в Дианабад, можете ли да кажете няколко думи за частното Александър Дюма? От цялото ми обикаляне, питане, търсене и проучване за училище с начално засилено изучаване на френски език, се спрях на Александър Дюма, моля Ви за мнение Praynig

Общи условия

Активация на акаунт