Лечение на фиброаденом на гърдата

  • 2 437
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте. От няколко години имам фиброаденом на гърдата и досега всички лекари, при които съм ходила ми казват, че трябва да се оперирам. Поразрових се в интернет и открих няколко статии за нов начин за лечение на този проблем. Методът се нарича ехотерапия или HIFU. Това, което открих е, че в България това лечение се прилага само в София и Плевен. Ето и една от статиите в интернет: http://www.puls.bg/health/news/news_9194.html
Ако някой е запознат с този метод (или още по-добре, ако го е изпробвал), може ли да сподели мнение.
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 271
Аз за първи път чувам за подобен метод на лечение, но благодаря за препратката. Аз имам две операции-фиброаденом. Операциите са ми правени в Пловдив, но консултация по-късно, като профилактика правих при проф. Делийски в Плевен. Смятам и в бъдеще да процедирам по този начин. Като неговото мнение в моя случай е на две години профилактични прегледи. Това лято ми предстои. Ще следя темата и би било чудесно този нов метод да се прилага и у нас.

# 2
  • Мнения: 25 909
Надявам се, обърнахте внимание, че този метод е още на ниво експерименти:

Разходите по процедурите в момента се поемат от компанията-производител на апарата, тъй като лечението е част от клинично проучване, целящо да потвърди ефективността на технологията TH-One при  фиброаденома на гърдата.

Успоредно проучването за ефективността на иновативната технология при фиброаденома на гърдата у нас се провежда такова и във Франция. В него са включени 20 пациентки в рамките на 6 месеца. Извършва се в две престижни болнични заведения в Париж и Лил.

Прочети още на: http://www.puls.bg/health/news/news_9194.html

Разбира се, всеки има правото да участва в един такъв експеримент, стига да е добре информиран на какво се подлага, плюсовете и минусите на този вид лечение, евентуалните неблагоприятни ефекти и какви са правата му като пациент. Предполагам, че всичко по време на опита ще бъде законово регламентирано и ще отговаря на европейските или каквито там стандарти има, особено в частта си за евентуалното заплащане на опитните обекти, застраховките и т.н.

# 3
  • Мнения: 271
Да, обърнах внимание. Надявам се да даде положителни резултати и да намери приложение на родна почва.

# 4
  • Мнения: 9
Статията, която посочвам е от 12.01.2012г и се надявах, че след 4 години все ще се намери някой, който да е преминал през това.

# 5
  • Мнения: 1 139
Някакви нови отзиви за този метод?

Общи условия

Активация на акаунт