Как_реагирате_като_видите_родител_да_пребива_дете?

  • 4 360
  • 108
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 144
mutty, трудно е да имаш адекватна реакция в подобен момент, още по-трудно е да се намесиш в живота на чужди хора, чак е страшно дори. Това е сериозен ангажимент. Но мисля, че е задължитено, ако станеш свидетел на подобна ситуация отново, да се обърнеш към властите - полиция, Агенцията за закрила на детето. Не винаги действат много адекватно, но е възможно и да направят нещо. Живот в подобна среда ще е пагубна за детето, знам какво говоря. Ако не се съмняваш в онова, което си видяла можеш да потърсиш съдействие от Агенцията и сега.
Успех.    bouquet

Р.Р. Щом споделяш това което си видяла,значи ти е направило впечатление, значи не се криеш и си загрижена, а това не е малко.  bouquet

# 76
  • Мнения: 8 917
Непременно се обади в Агенцията за закрила на детето.Ще си чиста пред съвестта си и ще помогнеш на едно невинно дете.Е, разправии и мизерии ще има - много ясно, но това беззащитно същество си заслужава усилията - не мислиш ли?Пиши на лични на Додо-додо, тя работи в организация "Детство без сълзи", ще ти помогне да се ориентираш.
Непременно направи нещо
Peace Направи каквото можеш и със сигурност ще се почувстваш по-добре и ще знаеш, че си опитала да направиш живота на това детенце по-хубав  Peace Доплака ми се Cry Мен никога не са ме удряли, с изключение на 2-3 шамарчета по дупето и то само от странана майка ми и не мога да си представя аз да посегна на детето си, колкото и да ме е нервирало Sad а до ритници и подобни не мога да изтърпя самата гледка Sad

# 77
  • Мнения: 219
Здравейте и от мен,

аз съм майка на две деца и чакам трето  и направо съм възмутена от такова поведение спрямо дете! smile3515
Никой няма право да тормози децата ,независимо колко са  палави и непослушни . Да са такива ние като родители сме виновни, защото забързани в ежедневието не им обръщаме достатъчно внимание. Дори осиновени дечицата имат нужда от много любов и грижи , а най -вече внимание и търпение то наша страна. Тази госпожа има нужда от консултация с психотерапевт и надзор от социялни грижи. Не си е взела домашен любимец, а жив човек ,с когото трябва да се съобразява. И не на последно място си мисля какъв човек ще се възпита  и отгледа в тази среда на насилие и тормоз. Дано да не си отгледа някой масов убиец!!!
Сега има програма за защита на децата от насилие и ви съветвам  да се обърнете към тях.

# 78
  • София
  • Мнения: 2 356
Ужасявам се от такива ситуации, но не знам какво бих направила  Confused
В конкретната ситуация си мисля, че скандал от страна на съседите с майката или ако започнат да я поучават ще стане по-лошо за самото дете. Щом го е пребила за 1 костюм, явно въпросната особа плаща висок дамък хорско мнение, суетна е и е избухлива. Ако някой от съседите й направи забележка, тя ще си изкара яда върху детето, ситуацията ще стане: "заради теб" и горкото може да отнесе още бой, само че вкъщи  Sad
Мисля, че докато законите не станат наистина железни като в Америка, такива неща ще се случват и пред хората и скрито от тях. Да се сезира полицията е добра идея, но дали те ще си мръднат пръста  ooooh!
Ако е вярно, че душата като се ражда, си избира родителите, то моята дъщеря ме е избрала, затова се моля да съм достойна за нея и добра майка  Praynig Дано, ако не мога да спра такива хора, поне да мога да възпитам един достоен човек, който в бъдеще ще бъде добър към децата си.

# 79
  • София
  • Мнения: 1 223
На мен ми се случи миналото лято да видя нещо подобно. Зад блока ни има кафе с пясъчник, на една от масата седяха три млади майки, а децата им си играеха около тях. По някое време едно от тях падна - момченце на около две годинки и нещо - ужули си челото и му потече кръв. Бре като скочи онова чудовище (на вид младо и красиво момиче) и като го запука с едни тежки шамари че си изцапал новата блуза и как щяла да я пере  Twisted Evil То милото пищеше с пълна сила и протягаше ръчички... Безумна и неописуема ситуация... Аз не реагирах, но по-скоро от потрес, а и тя много бързо се изнесе, че щяло да я излага такова измърляно... Думи нямам, а и другите две майки с които беше, само се спогледаха... и толкова. Не знам дали ако беше останала, нямаше да ми падне пердето  Twisted Evil поне щях да и кажа две три сладки приказки. Твърдо вярвам, че насилието във всичките му форми, може да породи само насилие и нищо добро...
P.S. До авторката на темата: - Не знам как издържаш да си свидетел на подобно нещо, особено ако детето е подложено на системен тормоз...  Все пак сигнализирайте в съответните служби може и да попаднете на съвестен служител, предполагам, че ако са чести сигналите, ще се заведе някакво досие и ще се вземат мерки.
P.S.1.Съпругът и малтретира ли го (предполагам, че има такъв)? И ако отговора е не, знае ли на какво е подложено детето? Ако е по-разбран, може да поговорите с него...
P.S.2. Имам първа братовчедка в Щатите с две момичета близначки на 7г. и момченце на годинка и четири месеца и не искам да ви разправям през какви перипети мина, само защото оставила децата  в колата за 10мин. за да напазарува. Веднага някой сигнализирал, че има изоставени деца и тя като излязла от магазина трима полицаи я чакали пред колата, а социалните били и те на път. После трябваше тя да доказва, че е добра майка и е в състояние да се грижи за децата, добре че момичетата са първи по успех в училище, а едната взе втора награда в щата на конкурс по рисуване миналата година. Това си е прекалено де, както и да го погледнеш, но няма да е зле и тук, поне малко  държавата да прояви загриженост към малтретирани и изоставени деца...

# 80
  • Мнения: 2 039
Тази тема много ме разстрои,тъй като самата аз съм била доста малтретирано от майка си дете AngryЗа щастие сега си имам страхотен съпруг и чакам първото си детенце newsm32 Знам със сигурност,че никога няма да бия детето си,насилието ме отвращава Rage Но се сетих още нещо по темата:миналата година бях в едно заведение,пред което има автобусна спирка.На нея беше спрял един автобус,а пред него имаше голяма групичка дечица,ама малки-сигурно от 3-до 6г.,явно бяха от някой дом Sad .С тях имаше няколко възпитателки,които се държаха направо брутално с децата newsm61 - малките се бутаха кой по-напред да се качи в рейса,а онези жени ги дърпаха за дрехите,събаряха ги по земята,блъскаха ги едно в друго,удряха ги силно навсякъде #Sniper Rage Rage Rage Аз направо изтръпнах,вкамених се и рейсът замина. Ето ви пример как се отнасят към дечицата в домовете #Cussing out За жалост няма спасение smile3518

# 81
  • Мнения: 89
Милото мъниче.  smile3518 Дано съседката малко да е пресилила нещата. baby_neutral

# 82
  • Мнения: 1 930
А, тъкмо щях да пуска тема и аз за насилието, ама става въпрос за собствената баба  на едно детенце newsm61. Та седим си с моя син в парка и на съседната пейка една 50годишна бабка, издокарана, наклепотана. До нея си играе внучето- едно сладко детенце, на има няма 1 година, току проходило. Та това дететнце прави плахи опити да пристъпва, току клекне и  хване някое камъче. Оная баба като се разфуча,щото пипало боклуците  Thinking напляска го по бузите и по дупето, ама с такава злоба, и му крещи......" отивай си, махай се"- Детенцето се скъса да реве. Нямам думи....След като видя, че я гледат няколко души, отиде, взе го, тръшна го в количката и заминаха някъде.....Незнам майката колко е спокойна, че бабата  гледа детенцето.  smile3515

# 83
  • Мнения: 1 382
Нечовешко е да нашляпаш едно детенце, което още нищо не разбира, много се разтроих от разните му случки. Горките дечица  Cry

# 84
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
и аз се разстроих от всичките описани случки Cry
мутти, много вероятно да постъпя като теб и да си замълча. Не съм свикнала да се меся в живота на други хора.
За мой късмет, където живея в момента, децата имат права и едно обаждане в полицията, даже и анонимно, е повече от достатъчно.

# 85
  • Мнения: 1 878
Няма значение коя точно е майката - родна или осиновителка - има значение отношението към децата и за съжаление такива явления като побой в Б-я от доста "хора" се възприема като нормално "възпитание"  Close. Пак я няма държвата като контролиращ орган, защото дечицата не могат сами да се защитят, а явно и няма кой друг да го направи. Аз лично бих направила забележка, но какво ще постигна....................утре ще го набият в къщи и така докато един ден порасне и .................. Cry Горките дечица

# 86
  • Мнения: 144
 И все пак момичета има светлина в тунела. Вчера в някоя от новинарските емисии казаха, че са на път да се приемат промени в закона за защита на децата и едно от вменените задължения на гражданите, според тези промени, е да уведомяват полицията и Агенцията за закрила на детето при случаи на насилие над деца, при случаи на деца живеещи в риск. Това означава, че и съответните държавни институции са задължени да обърнат сериозно внимание на такива сигнали. Друг е въпроса тези институции колко ще си вършат работата, но все пак има официално регламентирана възможност за всеки гражданин да реагира адекватно в такива ситуации. Привсе сериозния скептицизъм на голяма част от нас по отношение на закони и държавни институции, мисля че в подобни ситуации трябва да се възползваме от дадените ни възможности.

# 87
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Много гадна история Cry Cry Cry Cry Cry Cry,но и аз не бих се намесила,бих се намесила само ако видя ,4е детето е прибивано мноооого жестоко и едва ли не няма да оцелее след побоя.Но най_вероятно бих се обадила на социялните,след няколко обаждания ,Ще си го вземат детето обратно Thinking,поне няма да бьде бито от "МАЙКА" си.
Искам да ви попитам Embarassed,вие никога ли не удряте децата си,говоря за някое  леко шамар4е по бузката или дупето когато не слуша ?"
ЗаЩото ако го направите на улицата тогава някоя сьседка ,Ще каже ,4е пребивате детео си Rolling Eyes

# 88
  • Мнения: 5 254
Аз не можах да реагирам  Confused Онзи ден един баща пред мен буквално преди дъщеричката си, която беше на не повече от 2 години. Вярно, че то така пищеше и се тръшкаше, но въпреки това не заслужава такова отношение. А майката си вървеше спокойно с бебето напред  Rolling Eyes Какво трябваше да направя в случая  newsm78

# 89
  • Мнения: 1 327
И все пак момичета има светлина в тунела. Вчера в някоя от новинарските емисии казаха, че са на път да се приемат промени в закона за защита на децата и едно от вменените задължения на гражданите, според тези промени, е да уведомяват полицията и Агенцията за закрила на детето при случаи на насилие над деца, при случаи на деца живеещи в риск. Това означава, че и съответните държавни институции са задължени да обърнат сериозно внимание на такива сигнали. Друг е въпроса тези институции колко ще си вършат работата, но все пак има официално регламентирана възможност за всеки гражданин да реагира адекватно в такива ситуации. Привсе сериозния скептицизъм на голяма част от нас по отношение на закони и държавни институции, мисля че в подобни ситуации трябва да се възползваме от дадените ни възможности.


абе то има и закон, според който не трябва да се паркира на по-малко от 80 см от стена на сграда, ама да си видяла колко хора го спазват и дали КАТ прави нещо по въпроса??
колкото и закони да има докато не се промени съзнанието на българина нищо няма да се оправи в тая държава!!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт