Как_реагирате_като_видите_родител_да_пребива_дете?

  • 4 379
  • 108
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 489
На мен лично такава гледка не ми се е предоставяла и не се бях замисляла как ще реагирам,но поне ще й направя забележка.
И това за осиновените деца не сте прави.Има толкова съвестни хора,които искат да станат родители,но по ред причини не могат и има такива,които си имат собствени,но изобщо не ги е грижа за тях.

# 31
  • Мнения: 3 116
Напоследък често ходя в темата на осиновителите и много се радвам на тези родители и бъдещи родители, честичко си поплаквам на тяхната радост. И аз не възприемам този коментар за дядо Боже. Много целувки от мен на всички родители с осиновени дечица  newsm51

В такава ситуация не знам как бих реагирала, предполагам яростно. Със сигурност обаче после ще го сънувам и ще си поплаквам доста време  Cry Така че се надявам да не попадам на подобно ситуации, което означава и дане се случват такива работи  Praynig

# 32
  • Мнения: 394
sladuranka , за това не им се е давало да имат детенце , той Дядо Боже си знае работата , ама ето , че си осиновили и ...
А специално за " героинята " на темата , честно казано бих я пребила от бой . Какъв изрод трябва да си да удряш така дете ?
Peace
Дано такива изроди се пържат в Ада.
#2gunfire #2gunfire #Sniper bash box
Е*и ненормалниците.Всичките емотикони няма да ми стигнат да изразя,това което чувствам към такива хора newsm11 newsm11 newsm11

# 33
Здравейте,
Вчера_видях_случайно_нещо_ужасяващо-една_съседка_риташе
и_удряше_4/5годишното_си_момченце_на_двора_пред_
къщата.После_тя_се_прибра_и_го_остави_да_реве.
То_пищя_известно_време,после_легна_и_
сигурно_е_заспало_пред_вратата-като_куче.
Аз_съм_чувала,че_това_детенце_е_осиновено_и_че_дори_веднъж
съседите_са_извикали_социалните_власти.(майката_го_пребила
понеже_малкия_повърнал_върху_новия_й_костюм,заключила_го
в_банята_на_тъмно_и_излязла.Детето_пищяло_страхотно_и_
съседите_отишли_и_викали_през_вратите,за_да_го_утешават.
След_3_часа_майката_си_дошла_от_фризьор-била_отишла_да
се_успокои_за_"съсипания_костюм_за_300_лв.")
По-лошото_е,че_като_дошли_социалните_казали,че_детето_расте
в_добра_битова_среда_и_поне_има_кой_да_го_храни_и_облича.
Ако_го_върнели_в_дом_за_сираци-там_също_имало_насилие...А_
тези_родители_имали_висок_стандарт_и_били_здраво_
дългогодишно_семейство...Накрая_казали_"и_ние_искаме_да_е
като_в_Америка_и_по_филмите,ама_не_е.Нашите_домове_ги
знаете."Препоръчали_на_майката_консултации_от_специалист.
На_мен_вчера_ми_идваше_да_ида_при_тази_"майка"_и_да_я
питам_какво_трябва_да_е_направило_това_малко_дете,
че_да_го_
риташ_с_обувките_си...Абе,исках_да_ида_и_да_й_се
разкрещя,нищо_че_се_познаваме_само_на_"Добър_ден"
Но_не_направих_нищо!Прибрах_се_уплашена_в_къщи_и_
погледнах_от_прозореца_дали_е_прибрала_детето.Видях_го_че
лежи_пред_вратата...
Вие_щяхте_ли_да_реагирате_някак?



Боже тази история е ужасна, но сигурно има много такива.Тези родители не заслужават дечицата си.Наистина си е за страх и то за детенцето.....

# 34
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Става ми мъчно за всички дечица към които не се реагира адекватно и не усещат майчина близост в интелигентна среда. Затова израстват болни мозъци, престъпници, идиоти и други такива. Нашите закони не действат и това е #2gunfire

# 35
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Викам полиция, социални, комшии, псувам лошо, скачам на бой (като си осигуря гръб Wink)...
Точно , ебаси кви хора има Sick

# 36
Това е направо съдизъм.Добре,че не съм попадала на такава гледка.Мисля,че бих се намесила.Тази   жена е за Сливенския затвор.

# 37
  • София
  • Мнения: 39 954
Полиция, социални и т.н.
Виках полиция в П-в, заради едно заключено само дете на 5тия етаж. Но пък полицията каза "безсилни сме, нямаме право да разбием вртата и да изведем детето". Поне си направи труда да говорят с него.

# 38
  • Мнения: 474
Съжалявам,ако_съм_засегнала_несъзнателно_хора_с_осиновени
дечица!Наистина_не_съм_съобразила,че_някой_може_да_се
обиди!
Аз_се_възхищавам_на_такива_хора_и_ако_не_бях_успяла_с
бременност_щях_също_да_направя_постъпки_да_си_взема_дете.
Но_установявам,че_както_и_да_се_постави_една_тема,винаги
някой_се_чувства_засегнат...
Темата_ми_е_насочена_към_реакцията_ни_при_насилствени_
случаи.Защото_аз_не_реагирах_и_ми_е_гадно_от_това.
Е,нали_се_сещате_че_с_корема_напред_няма_да_скоча_да_се
бия...но_можех_сигурно_да_се_развикам...Но_ме_беше_страх!

# 39
  • София
  • Мнения: 476
В такива случаи аз реагирам първосигнално и почвам да крещя. Понякога крещя и в съвсем неподходящи сиутации, но особено след раждането, заради окситоцина, съм склонна и аз да хукна да я бия тая майка...

Ако си дам секунда-две да размисля, бих я заснела и бих изпратила снимките в Агенцията и в някоя неправителствена организация за закрила на детето, и в медиите. Обаждане в полицията - задължително и наистина бих се опитала да прибера детето вкъщи и да го поуспокоя.

Със сигурност ще говоря с бащата, да озапти жена си, макар че то ефектът от това би бил просто да си го бият вкъщи, далече от комшийски очи #Cussing out.

# 40
Аз веднага бих извикала полиция ,социалните и който още се сетя,а като го видя да лежи еее.........честно полудявам при тая мисъл.........щях да го взема у дома веднага пък ако ще после квото ще да става!!!!!!
Ако питаш мен  поговори със съседите,които са ставали свидетели на такива сцени и се обадете в "Искрено и лично",в "Господари на ефира", в “ОТкрито “ с Валя Ахчиева и в още някое предаване,сигурна съм ,че ще помогнат, такъв ужас не трябва да изпитва никое дете,а още по-малко след като е осиновено.Нали уж подбират семействата на които ги дават.Вярно е ,че в домовете за сираци не много добре уредено,но пък този всекидневен тормоз ще му повреди психиката.И после,ЗАЩО ИМА ПРЕСТЪПНИЦИ?Ами ние сме ДЛЪЖНИ като общество да защитим това дете.
МОЛЯ ТЕ НЕ ОСТАВЯЙ НЕЩАТА ТАКА!!!!ПОМОГНИ НА ТОВА ДЕТЕ! АКО ТРЯБВА ДА Й ГО ОТНЕМАТ,НО НЕ И УЖАСА ЗА МАЛКАТА ДУША ДА ПРОДЪЛЖИ!

# 41
  • Мнения: 6 164
... Но думите за дядо Боже са много тежки и направо обидни Naughty

Подкрепям!
Като си знае работата защо циганките раждат по 5 деца и ги пускат на улицата да просят? Знаел си работата той... Crossing Arms

# 42
  • Мнения: 1 671
Това направо ме разтърси! С мъжа ми смятаме, че няма лошо ако детето прекали да го пошляпнеш, но разбиранията ни са да го плеснеш по дупето или нешо подобно. И то ако е по-големичко!
Тая "майка" е за съд! Лошото е, че това детенце няма избор - и в социалния дом не е по-добре - виждала съм такива. Ама къде са ни организациите за защита на детето? То тази майка е за затвор - как са и го дали това дете?! Жалко, че тя не е толкова беззащитна да я помалтретираш нея, че да разбере какво е!

# 43
  • Мнения: 1 753
Милото детенце, направо ми се доплака като разказваш...  Cry  Cry  Cry
Не знам дали бих се намесила - на границата съм... Ако нещо ми е криво от деня като нищо ще й скоча на тая... не знам как да я нарека... това животно!!!  #Cussing out

# 44
  • Мнения: 1 671
Идеята за телевизията не е лоша - само да не си изкара оня звяр яда върху детето. Но пък чрез тях може да си намери ново приемно семейство, което да го дари с обич.

Общи условия

Активация на акаунт