Моля помогнете - бактерии и стрептококи в урината

  • 8 363
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 99
аз  на 2 лаборатории пусках и все едно и също дават. и във урината и във влагалищния секрет си седи супер упорито. не знам кой АБ е най-силен но все по антибиограма ми ги даваха.

# 16
  • Мнения: 1 069
Хич не е добре, мила... Не искам да те плаша, но е наложително да изчистиш гадината.

Я напиши тук двете антибиограми на кои антибиотици посочват, че са силно чувствителни стрептококите?
Може да звънна на позната лекарка...

# 17
  • Мнения: 99
в АБиограмата са отбелязани че се повлиява от: аугментин/амоксилав (амоксилава ми го биха 5 дни венозно), ампицилин, панцеф(този го пих 2 седмици), зинат (този 1 седмица), далацин ц, таваниц, амоксицилин, ампицилин, азитомицин, цефепим, цефотаксим, кларитомисин, еритромицин, пеницилин. Мерси много. Ще се радвам някой да даде акъл кво да правя, че от утре съм на поход по нови лекари.

# 18
  • Мнения: 1 069
Явно лечението не е било предписано с правилната дозировка и продължителност.

За да се изчисти тая гад, антибиотикът трябва да се приема минимум 7 до 10 дни и то в доза спрямо килограмите ти.  За стрептокок на мен АГ ми е изписвал аугментин за 10 дни. Има същите съставки като амоксиклав, но на теб само пет дни са ти го били...

Ти последно кога бе на преглед при АГ?

# 19
  • Мнения: 76
Аугментин на всеки 12 часа, и вагинални таблетки, които се слагат вечер  полижинакс

# 20
  • Мнения: 1 069
Нина, ти как си?...  Hug

# 21
  • Мнения: 99
Преди седмица бях. то панцефа виж 2 седмици го пих и пак никва файда. а амоксиклава 5 дена  венозно ми го изписаха след консултация с нефролог.

# 22
  • Мнения: 76
Не знам дали тук да питам, но нормално ли е да имам силни болки в гърба и таза. На моменти чак е непоносимо, особенно след разходка? Гинеколага ми каза,че всичко е наред, на видиозона всичко се развивало нормално, само където изоставаме с 1 седмица, но за него не било притеснително!

# 23
  • Мнения: 1 069
Ако лежиш повече, затова те боли гърбът.
Изоставането с една седмица може всъщност да не е изоставане, а да се обяснява с по-късна овулация.

А как ти е сърцето, Нина?

# 24
  • Мнения: 99
Днес бях на нефролог. Заключението е след толкова много хапчета почивка и планирано секцио с преди това вливки с антибиотик.

# 25
  • Мнения: 1 069
Дано стрептококите не спукат околоплодния мехур рано преди секциото...
Това е безотговорно, какви са тея лекари...  ooooh!

# 26
  • Мнения: 76
Добре е!
Аз имам още едно запитване, при вас случвало ли ви  се е да чувствате тежеста ниско долу все едно като камък, и най странното беше снощи легнах на лявата страна все едно нещо ме  прорязва с нож, на дясната
пак същото.Направо вече взех да се психясвам.

# 27
  • Мнения: 76
Това с една бактерия да не могат да се справят, все си мисля че за тези лекари сме поредната бройка която им носи печалба, и дори да има нещо сериозно може и да не го забележат.

# 28
  • Мнения: 1 069
Те не са лекари, а търговци. Ако им се дадат големи пари на ръка, чак тогава те приемат сериозно. Всички останали са просто поточна линия за тях. Затова има толкова много загубени бременности, не им пука!....   #2gunfire

Нина, ти в коя седмица си вече? Може да те придърпва матката, защото тя постоянно се уголемява.
Повече спокойствие, мила, радвам се, че нямаш проблеми със сърцето.  Hug

# 29
  • Мнения: 76
19 седмица. Дори днес носихме резултатите от БХС, каза че са добри.
На 18 сме напреглед и ще видим как се развива бебо. Hug

Общи условия

Активация на акаунт