Най-популярните имена за 2015 година?

  • 42 956
  • 513
  •   1
Отговори
# 450
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 335
Никола ми е любимото българско име за момче.
Ами то не е баш българско...
Наистина доста се поизтърка напоследък. Предпочитам Николай.

И на мен Николай ми харесва повече.
Данаил,Даниел не ми харесват.

# 451
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 435
С какъв произход е Никола?
Упс, сетих се сама!  Blush

Не харесвам Даниел, нито Данаил.

# 452
  • Мнения: X
И аз така си мислех  Crazy .
Данаил много ми харесва  bouquet .

# 453
  • Мнения: 2 499
А как ви звучи Данаил?  Flutter
На мен ми харесва - звучи по мъжки, значи буквално преведено "Бог е мой съдия". Заедно с Даниел имат един и същ имен ден.

# 454
  • Мнения: 9 004
Никола ми е любимото българско име за момче.
Ами то не е баш българско...


А какво е?

П.П.
Никола е популярно българско мъжко име с гръцки произход.
Прадядо ми, който е роден 1910та година, се казваше Никола.

# 455
  • Мнения: 1 592
И моя прадядо е бил Никола.
Защо да не е българско?

# 456
  • София
  • Мнения: 3 307
prolet_inchen, да, това означава  Peace И на мен много ми харесва, и освен това и фонетично, и смислово си отива с името на брат му - Михаил (от древноеврейски: подобен на Бога) Heart Eyes ММ също го харесва, но притеснението му е, че звучи остаряло.... за мен това носи само допълнителен чар, не бих го заменила за масовото Даниел.

# 457
  • Мнения: 5 259
И моя прадядо е бил Никола.
Защо да не е българско?
От гръцки произход е (Nikolaos).

# 458
  • Мнения: X
prolet_inchen, да, това означава  Peace И на мен много ми харесва, и освен това и фонетично, и смислово си отива с името на брат му - Михаил (от древноеврейски: подобен на Бога) Heart Eyes ММ също го харесва, но притеснението му е, че звучи остаряло.... за мен това носи само допълнителен чар, не бих го заменила за масовото Даниел.
На мен не ми звучи остаряло. Имах съученик Данаил, а и моят син има приятелче на 2 години с това име. Смело дерзай!
Те всички имена са с гръцки произход ( повечето, хайде). Ще спомена и Николчо от "Мамино детенце".

# 459
  • SF
  • Мнения: 21 565
Е.... глупости сега! Огромната част от българските и небългарските имена са с гръцки произход. Ще дам само 20-30 примера, защото не мога да обхвана всичките 1245. Simple Smile - Петър, Васил, Иван, Никола(й), Георги, Панайот, Ирина, Елена, Евгени и Евгения, Катерина, Александър и Александра, Димитър, Дафина, Зоя, Калоян да продължавам ли, че вместо 20, се сетих за 100?
Зоя, Леонид, Ирина - ами не, не са руски - гръцки са. Зоуи, Айрин, Хелън - гръцки са. Всички са гръцки, както казваше бащата от "Моята голяма гръцка сватба". А тези, които не са гръцки, са с еврейски произход. С тях обикновено ние си кръщаваме кучетата - Сара, Ребека, Дебора....

# 460
  • Мнения: X
НиколА е популярно и във Франция (Саркози). Тъй като се интересувах от името, питах приятел чужденец как му звучи и той ми каза като женско  newsm78 . С което доста ме озадачи, защото е живял 2 години във Франция.

# 461
  • Мнения: 1 592
Toй Саркози не е много французин . Simple Smile С гръцко-унгарско-френски произход е , а и аз не мисля , че Никола е популярно във Франция. По-скоро Гърция, Италия, южна Европа и Русия.


А пък аз си харесах Борис изненадващо за мен, изведнъж ми хареса , но мъж ми се запъна- Боян му харесвало, не Борис.  Tired
Боян е съвсем българско мисля.

# 462
  • Мнения: 8 924
Аз също предпочитам Боян пред Борис, но и двете са хубави, де.

# 463
  • Мнения: 1 592
Аз също предпочитам Боян пред Борис, но и двете са хубави, де.

Все ще е Боби , ако ме питаш , ама айде ! Simple Smile

# 464
  • Мнения: 8 924
Хич не е задължително да е Боби, освен ако не ви харесва много, разбира се.
Борис може да е Борко, Боре, Борьо, а Боян си е Боян. Не става въпрос за някакви странни умалителни, така че не е трудно да се наложат.

Общи условия

Активация на акаунт