Най-популярните имена за 2015 година?

  • 42 957
  • 513
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 9 004
Приятели на сина си Александър, казват Але, Алек, Алеко. Много по-добре ми звучи от Сашко и Алекс.

# 481
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 435
Въпрос на усещане, както казах. Не ми харесват. И моя позната нарича сина си Але.
Али и Аля за момиче ми харесват обаче.  Peace

# 482
  • Мнения: X
И Сандо става за умалително на Александър  Laughing .

# 483
  • Мнения: 1 592
 hahaha Верно бе -  Сандо! Как ме изпреварихте начии..  Laughing

# 484
  • Cyberspace
  • Мнения: 1 325
Сандо било умалително на Александър?  Shocked А стига... А аз какво си мислииххх...  Joy

# 485
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 435
Какво де?  Simple Smile
Санди и Сандо са стари умалителни, да. Аз честно казано си мисля, че един тийн би предпочел приятелите му да го наричат Сандо вместо Алекс, ама знам ли. Звучи ми точно такова, макар че е сигурно най-старата форма на обръщение към Александър.

# 486
  • Мнения: X
Сандо ( Санде) си се използва и в наши дни като обръщение, че и сред млади хора. На мен Алекс ми е много лигаво, но всеки си има вкус, така че защо не.

# 487
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 435
Lady, аз всъщност твърдя точно същото.  Laughing
А някога в наше село имаше и дядовци Санди, но пък дядо Сашо не съм чувала, още по-малко дядо Алекс. Затова казах, че е най-старата форма.

# 488
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз съм чувала Сандра да казват на Александра, но Сандо - не. Имаме близко дете Александър, на което казват Альо.

# 489
  • Мнения: 493
Аз съм за Никола,  пред Николай.  Сандо като галено звучи странно (меко казано,  че да не обидя никой).
Интересно за мен е факта, че на преден план,  поне сред мои познати и по-малко познати, се връщат имена като Боян/Бояна, Милана, Христина, Боряна, Биляна,  Богдан. Но има и изцепки като Мария-Кристина,  Рая-Светлана, Божия и т.н.

# 490
  • Мнения: 1 109
Рая -Светлана и Божия  Laughing
Аз имам син. Кръстихме го Явор. Освен него харесвам Калоян, Крум, Ясен, Момчил. Докато мислихме евентуални женски моите Косара и Ирмена бяха отхвърлени с насмешка от таткото. Приятели също реагираха така, а аз харесвам много и двете.

# 491
  • SF
  • Мнения: 21 565
Крум, Спас и Михаил са ми доста неприятни имена. - Круме, Спасе, Михаиле  или Мишо, все е едно, че е мишок.
Много хора си казват на галено Мише.  Чудя се какво им харесва в това да се наричат мишки - отвратително животно е това за мен! И ме е страх, и ме е гнус едновременно от него.

Косара също ми е ужасно грубо и твърдо име. Свързвам го с коса. Не бих си кръстила детето на коса от косми или на коса за косене.  Еврейското Сара ми е по-симпатично. Това Ко отпред прави името на нищо и половина. Нямат връзка двете, но се чудя как да се отърва от неприятната асоциация с коса.

Все пак, за най-противно от популярните и харесвани мъжки имена  ми е Крум.

# 492
  • Мнения: 1 592
Рая -Светлана и Божия  Laughing
Аз имам син. Кръстихме го Явор. Освен него харесвам Калоян, Крум, Ясен, Момчил. Докато мислихме евентуални женски моите Косара и Ирмена бяха отхвърлени с насмешка от таткото. Приятели също реагираха така, а аз харесвам много и двете.

Имаме сходен вкус , само че и мен ме освиркаха за Косара . То е наистина тежко име такова едно -за дете особено.
Ирмена е хубвао име !  Peace

# 493
  • Мнения: X
Косара и Пагане са старобългарски имена. И си звучат тромаво и старинно, не стават. Същото важи и за традиционните, но вече груби Тервел, Кубрат, Крум, Аспарух. Не, че са лоши, но няма музика в тях.
Аз пък харесвам двойните женски имена. Любимо ми е Ида-Мария и класиката Ана-Мария. Всъщност, ако второто име не е Мария, вече идват доста претенциозни и будят лек присмех, който повечето хора зле прикриват - това за БГ.
Недостатък на двойните имена е, че не се ползват в цялост, а се съкращават на Ани, примерно, и това тотално губи смисъла.
Мъжките двойни имена са ми превзети, никога не бих кръстила момче Йоан-Александър или Асен-Борис, каквито имена съм чувала.

# 494
  • Мнения: 1 109
Косара също ми е ужасно грубо и твърдо име. Свързвам го с коса. Не бих си кръстила детето на коса от косми или на коса за косене.  Еврейското Сара ми е по-симпатично. Това Ко отпред прави името на нищо и половина. Нямат връзка двете, но се чудя как да се отърва от неприятната асоциация с коса.
.
Косара е старобългарско име. Означава "божествена", а също "чиста, бяла". За мен е наистина красиво като звучене, но явно въпрос на вкус. И все пак ми допада това, че май мненията за това име се делят на две- силно харесвано и силно не харесвано. Simple Smile
Подобно негативно отношение аз имам към старобългарското Ахинора. Не знам защо, но правя някаква асоциация с жаба Grinning

Общи условия

Активация на акаунт