Най-популярните имена за 2015 година?

  • 45 005
  • 513
  •   1
Отговори
# 375
  • SF
  • Мнения: 27 998
Е... и ти сега. По-добре Симона на дядо Стефан, отколкото Габриела на дядо Стефан?
Щото както е добре Симона да е на дядо Стефан, така е добре и Габриела да е на дядо Гаврил.

А ако споделяш, че не ти харесват имената Габриела, Изабела и Никол, те и на мене не ми харесват. Но със сигурност и Симона не е моето. Просто давах някакъв пример с него. В предишния пост беше Силвия.

# 376
  • Мнения: 493
"На дядо Ламбо кръстили внучето Светльо". Та такива ми ти работи. Виж Стефания на дядо Стефчо е друга работа, отколкото Силвия, или Симона. И двете имена са.... нямам думи. Според мен сега се предпочитат имена като Габриел, Матей, Владислав, Захари, Михаил. Поне сред моите познати. Въпреки, че Александър/ра все още държат първите позиции.

# 377
  • Мнения: X
Какво им е на имената Силвия или Симона, че толкова ви дразнят? Имена като имена, с нищо по-различни от Даниела, Гергана, Ваня или Мариета. Е не са модерните Кая, Ния, Теа, да не забравя Ема и както вече писах Никол, Габриела, Моника и прочие.

# 378
  • Мнения: 3 104
По-добре Светльо на дядо си Ламби, отколкото Ламбомир, Ламбослав или Ламбозар. На галено ще са Миро, Слави или Зарко, щот Ламби много селски звучи.

# 379
  • Мнения: X
А аз не мога да преодолея асоциациите с фолк певиците Laughing
Преди да станат известни Глория, Преслава, Галена харесвах тези имена. Сега като чуя дете кръстено с такова име, вече го приемам като проява на лош вкус и си правя асоциации с чалгата. Не, че майката непременно е кръстила детето на певицата, нито пък е задължително да е фен на чалгата, но просто не мога да се отърва от асоциацията.
Имам позната, която се казва Касандра( от гръцки произход е). Точно когато се раждаше внучката й, беше популярен един латино сериал " Касандра". Тогава много циганки си кръстиха децата така.
Дъщерята искаше да кръсти бебето на майка си, но се отказаха, щели да им се подиграват и да ги мислят за цигани... И си бяха прави са себе си хората, едва ли някой непознат би се сетил, че бабата се казва Касандра, всеки би направил асоциациия с филма, с ромски произход, с лош вкус, ниска култура и т.н.
На мен името ми харесва, харесвам и Кармен, но познайте дали ми стиска да кръстя дете така. Всеки ще каже- тази пък простачка Laughing

# 380
  • SF
  • Мнения: 27 998
Виж, ти можеш да се окажеш "тази пък простачка", както виждаш, и с Габриела, Изабела и Силвия... Все ще се намери някой, който познава Габриела- певицата или Изабела - кварталната барманка от тъпия бар. И за когото тези имена са чалга, чувал ги е по сериали или някоя индийка така си кръстила детето.

# 381
  • София
  • Мнения: 47 992
А аз не мога да преодолея асоциациите с фолк певиците Laughing


Явно имаш достатъчно познания в областта, аз нямам и асоциации не правя и не ме интересуват.
Аз правя неприятни асоциации и със съвсем "нормални" имена, които просто свързвам с неприятни хора, но това не прави имената сами по себе си ужасни, нищо, че аз лично не бих си кръстила детето така.
И Габриела за мен не е по-различно от Михаела, архангелски имена, съвсем на място, предвид официалната религия в страната ни.
Изабела с удоволствие бих го ползвала за детето си, едно от женските имена, които много харесвам е.
"Тази пък простачка" бих лепнала на всяка, дето е с такива предрасъдъци, че да съди за човек и името, което е дал на детето си по личните си впечатления от певечки и сериалчета.

# 382
  • Мнения: 493
То реално си е както казваш име щато всички останали имена. Просто е въпрос на вкус и разбирания. Аз също не бих кръстила детето си Глория, или Галена,не че са имена на чалга певици,  дори и Ния, Вая, Никол защото са ми много срещани. А аз предрочитам по-интересни и неповторими имена. Но виж Владина, или Елеонора ще се замисля.

# 383
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 229
Аз и за Доротея бих се замислила. Много важно, че не е модно, още по-добре. Обичам благозвучни, завършени, класически имена.

# 384
  • Мнения: 493
Какво му е ккласическото пък на Доротея? Страхотно звучи, не е срещано под път и на път. И аз ще се замисля. Благодаря. И Александрина харесва на Мм. А за мъж - Пламен и Павел му харесват.

# 385
  • Мнения: X
А аз не мога да преодолея асоциациите с фолк певиците Laughing


Явно имаш достатъчно познания в областта, аз нямам и асоциации не правя и не ме интересуват.
Аз правя неприятни асоциации и със съвсем "нормални" имена, които просто свързвам с неприятни хора, но това не прави имената сами по себе си ужасни, нищо, че аз лично не бих си кръстила детето така.
И Габриела за мен не е по-различно от Михаела, архангелски имена, съвсем на място, предвид официалната религия в страната ни.
Изабела с удоволствие бих го ползвала за детето си, едно от женските имена, които много харесвам е.
"Тази пък простачка" бих лепнала на всяка, дето е с такива предрасъдъци, че да съди за човек и името, което е дал на детето си по личните си впечатления от певечки и сериалчета.


Благодаря, много мило Simple Smile

# 386
  • София
  • Мнения: 40 958
И Александрина харесва на Мм.
На мен ми харесва. Има съученичка с това име.
Всички ѝ казвахме Алекс, само една учителка ѝ казваше Саша.
Галеното име Саша ми харесва в този вариант (за момиче).
Не мога обаче да си обърна езика и да кажа на сина ми със "Сашо". Учителката му казва "Саше".

# 387
  • Мнения: 4
Не знам защо някои кръщават децата си с умалителни имена. Примерно: Сашко, Митко и др, подобни. Докато са малки - добре. Но, за възрастен човек е доста странно. А да не говорим как се превръщат в бащини имена - Сашков, Митков..... На една позната мъжът и се казва Альоша. Майка му, някога решила че е много модерно. Представете си как се превръща това име в бащино.

# 388
  • Мнения: 3 030
Остава същото без окончание.

# 389
  • Мнения: X
Остава същото без окончание.

Хм...веднага си представих как Альоша става горд баща на примерно Майкъл Альоша Иванов, или Стивън Альоша Иванов:)

Общи условия

Активация на акаунт