Вижте какво си намерих: Събирам идеи за употреба!!!

  • 9 787
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 671
В тази преса се правят най- невероятните сладки, които някога съм яла - в "100 гр. сладки" правят някаква модификация, но не е същото. Голяма играчка е да се направят, но резултатът е фантастичен. Някой знае ли къде се продават такива преси да си купя една? Нашата се затри по купони - с това хранехме гаджетата едно време  Laughing

# 16
  • Мнения: 294
ето и мойта рецепта:
4 яйца
1 ч.ч. кисело мляко
1/2 ч.ч. олио
20 с.л. захар
1 бакпулвер
брашно, колкото поеме - да е мекичко

крем:
1 л прясно мляко
50гр маргарин
20 с.л. захар
2 яйца
4-5 с.л брашно
1 к.ч. смлени орехи

Замесва се тесто от което се къста малки топчета, слагат се във формата и се пекат
Приготовление на крема:
Процедира се ,както когато се прави се прави нишесте, само че когато се свали от котлона се добавят и орехите.След като се изпекат орехчетата се пълнят с крема

Трябва обаче да ти каже, че предварително трябва да се заредиш с търпение, защото си е пипкава работа, но пък резултата си заслужава Wink

# 17
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Е, как няма да пусна- ето заповядайте: Laughing
http://www.goblenite.com/phpBB/viewtopic.php?t=1086&sid=c852 … 200ac131a408eb093

# 18
  • София
  • Мнения: 301
В това се правят страхотни орехчета, и като престоят за да попие крема става невероятно. Като ходя у майка ще намеря рецептата.

# 19
  • Мнения: 2 142
Лелеееееее, Кенга страхотна преса! Със здраве да си ползваш, аз чакам сгоден случай и малко парички в излишък да си взема такава... Супер!  bouquet

# 20
  • Мнения: 3 880
Ехеее, това беше хита на 80те години Laughing Майка ми и приятелките й се иzтрепваха да правят пълнени орехчета в индустриални количества zа всякакви поводи Laughing. Обаче понеже не всяка имаше въzможност да се сдобие с таzи "екстра" си прехвърляха една от къща на къща според zависи кой има повод Joy. Ех спомени Simple Smile. Пълнеха ги с някакъв жълт крем, страхотен беШе, а на гъбките шапчиците ги потапяха в шоколад и след това в смлени орехи_ голяма гъzарийка Simple Smile

# 21
  • Мнения: 5 183
Ех, какви мили детски спомени ми навява твоята преса........

# 22
  • Мнения: 695
мисля,че мижеш да опиташ съсъ смес за гофрети.аз оба4е незнам такава.разгледай темичките сигурно ще има някъде такава рецепта newsm78

# 23
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Само да добавя, че е голяма играчка правенето. Навремето майка ми като кажеше, че ще прави орехчета и лошо ми ставаше - голямо изрязване пада на излишното тесто от формичките след изпичане.

# 24
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Много я наплашихте горката мама, изобщо не е трудно и резултата е наистина ужассссно вкусен. Тестото е средно твърдо, не си представям какво ще се получи със смес за гофрети. По Коледа правих и с медено тесто, станаха невероятни  Peace А махането на излишното по черупчиците става за секунди, отчупва се много лесно като изстинат, обикновено го правя докато се пече поредната доза. Пък виж за солени не ми е хрумвало  newsm78 Що пък да не стане с плънка от сирене и майонеза например  Joy

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
мисля,че мижеш да опиташ съсъ смес за гофрети.аз оба4е незнам такава.разгледай темичките сигурно ще има някъде такава рецепта newsm78

Сместа за гофрети не е ли течна? За тази преса трябва меко тесто, което се прави на топчета.

# 26
  • Мнения: 695
мисля,че мижеш да опиташ съсъ смес за гофрети.аз оба4е незнам такава.разгледай темичките сигурно ще има някъде такава рецепта newsm78

Сместа за гофрети не е ли течна? За тази преса трябва меко тесто, което се прави на топчета.
незнам аз просто предполагам  newsm12

# 27
  • Мнения: 1 216

Кенга, много мило ми стана да видя тази пресичка. Направо ми замириса на мамината кухня.
Стават много хубави сладки!
Запази го за поколенията това нещо желязно!!!

# 28
  • Мнения: 68
В къщи имаме такава пресичка.Отдавна не сме правили сладки с нея,но наистина са страхотни.Нашата рецепта е с маслен крем,доколкото си спомням.Имам рецептата в къщи,днес не мога да я пусна.Доста си е занимавка,но резултатът си струва.

# 29
  • Мнения: 6 472
Кенга едно време мама имаше такава преса и у нас беше нещо като семеен празник, като я вкара в употреба Mr. Green Невероятни орехчета правеше..... ееееех спомени Blush Направо ти завиждам на откритието - обожавам такива простички изобретения от едно време Flutter

Общи условия

Активация на акаунт