Ваксина против Менингит

  • 10 711
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
И тази тема, май някой трябва да е попремести в друг форум, специализиран, който специално отделя внимание на здравните проблеми.

# 31
  • Мнения: 2 006
Цитат на: Liorena
Цитат на: Marta
Тя темата не е zа тук, ама като сме почнали... и аz да питам
Сравнявам ваксините, които сложиха на дьщеря ми и теzи, които са включени в НАРЕДБА № 2 от 27 април 2000 г. за видовете имунизации.
Установявих, че "липсва" Ваксина против туберкулоза (БЦЖ).
Проведох интервю с педиатьра и той ме посьветва, като си ходим в БГ да й сложим, тьй като тук нямало как да се намери. Не се внася, няма е по аптеките и не може да я иzиска от болница. Та  Confused:  ми е може ли свободно да се zакупи в БГ и колко струва.
Иначе много странно, но имуниzацията беше поставяне на 3 инжекции преz 4, 5 и 7 месец. Комбинирана 6 валентна Тетанус, Дифтериа, коклюш, Hib, хепатит В и полиомелит.
КАто относно Хепатит В имах право на иzбор дали да се постявя. Ама аz да не се мина  Wink , исках всичките .
Ако някой е наясно, моля да ми препорьча какво е пропуснато или вьzможно да се направи по отношение на ваксините.



 Shocked  Shocked  Shocked  Shocked
Е как ще сложиш БЦЖ в БГ ,като тя се слага от 48-я час след раждане още в родилното.
Тя е в задължителния списък в БГ.
Може да е задължителна за България,но в пове4ето зап.държави не я слагат,на нас ни я сложиха,когато Алекс беше на 7 мес.,защото казахме,4е ще пътуваме,тъй,4е има и други варианти Wink

# 32
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Цитат на: A.A.M.Belev
Цитат на: Liorena
Цитат на: Marta
Тя темата не е zа тук, ама като сме почнали... и аz да питам
Сравнявам ваксините, които сложиха на дьщеря ми и теzи, които са включени в НАРЕДБА № 2 от 27 април 2000 г. за видовете имунизации.
Установявих, че "липсва" Ваксина против туберкулоза (БЦЖ).
Проведох интервю с педиатьра и той ме посьветва, като си ходим в БГ да й сложим, тьй като тук нямало как да се намери. Не се внася, няма е по аптеките и не може да я иzиска от болница. Та  Confused:  ми е може ли свободно да се zакупи в БГ и колко струва.
Иначе много странно, но имуниzацията беше поставяне на 3 инжекции преz 4, 5 и 7 месец. Комбинирана 6 валентна Тетанус, Дифтериа, коклюш, Hib, хепатит В и полиомелит.
КАто относно Хепатит В имах право на иzбор дали да се постявя. Ама аz да не се мина  Wink , исках всичките .
Ако някой е наясно, моля да ми препорьча какво е пропуснато или вьzможно да се направи по отношение на ваксините.



 Shocked  Shocked  Shocked  Shocked
Е как ще сложиш БЦЖ в БГ ,като тя се слага от 48-я час след раждане още в родилното.
Тя е в задължителния списък в БГ.
Може да е задължителна за България,но в пове4ето зап.държави не я слагат,на нас ни я сложиха,когато Алекс беше на 7 мес.,защото казахме,4е ще пътуваме,тъй,4е има и други варианти Wink


аз казвам как е в БГ и кога се слага пак в БГ задължително.
а вариации на тема - сигурно има.

# 33
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Не знам, но и на нас педиатърът ни препоръча да сложим тази антименингитна ваксина на около 1-годишна възраст - еднократно. Преди това се слагала на 3 приема. Каза ни, че сега отскоро били вдигнали цената, преди била около 17лева, а сега била нещо от сорта на 30лв. Не знам, не съм я търсила по аптеките, имаме още малко време, но ако това с цената е истина, може и затова да я няма в наличност... Иначе педиатърът ни е на мнение, че няма странични ефекти.

# 34
  • Мнения: 5 539
Имаше здравно предаване по БТВ, в което засегнаха тази тема.
Докторката, чието име за жалост не помня каза че тази ваксина не е включена във имунизационния календар, защото ГОДИШНО ИМА ОКОЛО 10 СЛУЧАЯ НА ТАКЪВ МЕНИНГИТ И НЕ СИ СТРУВА ЗАРАДИ ТОВА ДА СЕ ИМУНИЗИРАТ ВСИЧКИ ДЕЦА.
Вие решавате.

# 35
  • Мнения: 503
Лилита,
ти какво реши?

# 36
  • Мнения: 5 539
Цитат на: Nina-Bs
Лилита,
ти какво реши?


Уф, не знам още Rolling Eyes
Засега няма да бързам да слагам.

# 37
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
до края на седмица ще я има в аптечната мрежа, и ние я слагаме веднага щом я пуснат, защото няма да е застояла някъде си, сега пристига, и поне няма да се притеснявам, че е залежала някъде си.

та така.....аз съм решила, слагаме я, още повече, че на Ади като бебе като имаше запушни слъзни канали, изолираха веднъж точно Хемофилус Инфлуенце от очен секрет- значи няма какво да се колебая просто.

# 38
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Сега видях тази тема и бързам да отговоря, защото ни биха тази ваксина точно преди месец.
Ваксината се казва Act Hib и по принцип нашия педиатър каза, че се намира лесно, но на нас не ни беше много лесно.
Знам, че ако се бие преди навършване на първата годинка се приема на 3 приема общо. Ние искахме да избегнем това и тъй като ни казаха, че ако бием ваксината след навършване на първата годинка, то тогава приема е еднократен с 5 годишна давност. Също така най-уязвими са децата до 5-6  годишна възраст.
Много се двоумях дали да я бием, или не, но в крайна сметка се реших и не съжалявам. Ваксината се приема много добре от детския организъм и при нас нямаше странични реакции. Бихме я на 1г. и 2 м. заедно с полиомиелитната реимунизация.
Знам също , че на запад е задължителна, не знам защо тук не е, може би не искат да я поемат от сдравната каса...
Ваксината ни стуваше 18 лева.

# 39
  • София
  • Мнения: 2 864
Цитат на: lilita
Имаше здравно предаване по БТВ, в което засегнаха тази тема.
Докторката, чието име за жалост не помня каза че тази ваксина не е включена във имунизационния календар, защото ГОДИШНО ИМА ОКОЛО 10 СЛУЧАЯ НА ТАКЪВ МЕНИНГИТ И НЕ СИ СТРУВА ЗАРАДИ ТОВА ДА СЕ ИМУНИЗИРАТ ВСИЧКИ ДЕЦА.
Вие решавате.


vsastnost meningokokite sa mnogo vidove imam priqtel boleduvam ot mnogo rqdak vid ne se znae na kakav stam sha popadne6 ama pone da napravq nesto az za deteto si re6ix  Wink

# 40
  • Мнения: 2 452
Цитат на: THERION
Цитат на: lilita
Имаше здравно предаване по БТВ, в което засегнаха тази тема.
Докторката, чието име за жалост не помня каза че тази ваксина не е включена във имунизационния календар, защото ГОДИШНО ИМА ОКОЛО 10 СЛУЧАЯ НА ТАКЪВ МЕНИНГИТ И НЕ СИ СТРУВА ЗАРАДИ ТОВА ДА СЕ ИМУНИЗИРАТ ВСИЧКИ ДЕЦА.
Вие решавате.


vsastnost meningokokite sa mnogo vidove imam priqtel boleduvam ot mnogo rqdak vid ne se znae na kakav stam sha popadne6 ama pone da napravq nesto az za deteto  si re6ix  Wink


Менингококите са един вид - менингококи. Вероятно искаш да кажеш, че менингитите могат да бъдат много видове.  Stuck Out Tongue

# 41
  • София
  • Мнения: 2 864
Цитат на: Laura
Цитат на: THERION
Цитат на: lilita
Имаше здравно предаване по БТВ, в което засегнаха тази тема.
Докторката, чието име за жалост не помня каза че тази ваксина не е включена във имунизационния календар, защото ГОДИШНО ИМА ОКОЛО 10 СЛУЧАЯ НА ТАКЪВ МЕНИНГИТ И НЕ СИ СТРУВА ЗАРАДИ ТОВА ДА СЕ ИМУНИЗИРАТ ВСИЧКИ ДЕЦА.
Вие решавате.


vsastnost meningokokite sa mnogo vidove imam priqtel boleduvam ot mnogo rqdak vid ne se znae na kakav stam sha popadne6 ama pone da napravq nesto az za deteto  si re6ix  Wink


Менингококите са един вид - менингококи. Вероятно искаш да кажеш, че менингитите могат да бъдат много видове.  Stuck Out Tongue


da dobre 4e me popravi sorry za gre6kata

# 42
  • Варна
  • Мнения: 6 880
Цитат на: THERION
vsastnost meningokokite sa mnogo vidove imam priqtel boleduvam ot mnogo rqdak vid ne se znae na kakav stam sha popadne6 ama pone da napravq nesto az za deteto si re6ix  Wink


Ваксината която се коментира в тази тема няма общо с менингокока. Лиорена е написала доста информация за нея.
Има си отделна менингококова ваксина, не знам обаче как е пазарното и име и дали се продава у нас.

# 43
  • Мнения: 910
В аптеката на Търговска лига на бул. Г.М. Димитров 1 има Акт ХИБ, току що се връщам от там. Струва 23.40 лв. Казаха, че имат още количество. Може и да се поръча за доставка на 962 22 22. Лесно е да се намери аптеката, има големи зелени надписи, не могат да се пропуснат, цял комплекс е.

# 44
  • София
  • Мнения: 2 864
Цитат на: Kisha
В аптеката на Търговска лига на бул. Г.М. Димитров 1 има Акт ХИБ, току що се връщам от там. Струва 23.40 лв. Казаха, че имат още количество. Може и да се поръча за доставка на 962 22 22. Лесно е да се намери аптеката, има големи зелени надписи, не могат да се пропуснат, цял комплекс е.


kupix q mersi sled qslata otivame da q slagat Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт