ДУБАЙ 11-та тема

  • 80 043
  • 729
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 5 229
Ще строят нова кула за един милиард долара в Дубай, по-висока от Бурж Халифа. Кулата е основната цел на проекта "Дубай крийк развитие".

снимки на проекта

Скрит текст:





Уау Crazy

desined, радвам се, че Дубай ти е харесал Wink

# 646
  • София
  • Мнения: 244
Здравейте предстои ни пътуване на 4.05 за Дубай ще отседнем в този хотел FIRST CENTRAL HOTEL 4* моля за мнения и ако може да ми споделите как става предвижването от хотела до плажа/ за пръв път ще ходим в Дубай и ще сме с дете на 3 години/ . Интересувам се и от сафарито в постинята и екскурзията до Абу Даби понеже сме с агенция от тях ли да резервирам или като отидем на място да търся . Благодаря ви предварително!!!

Ние бяхме в този хотел миналата година. Хотела е много хубав, с много добра локация. На няколко минути от спирката на Метрото е.
До кой плаж искате да стигнете? До Марината става с метрото. До Ал Мамзар Бийч Парк с метро и после автобус, тъй като е на другия край.
За екскурзиите мисля, че ще Ви бъде по-изгодно сами да си резервирате през Дубайска агенция.
Ние бяхме с БГ агенция и накрая само хотела беше през тях, а другото запазих малко преди да заминем през Дубайска агенция. Спестихме си добра сума, която похарчихме на място за други забавления и направихме една екскурзия повече отколкото бяхме предвидили. Simple Smile
В предишната тема може да намериш и подробен разказ от нашата почивка.

# 647
  • Мнения: 68
Здравейте предстои ни пътуване на 4.05 за Дубай ще отседнем в този хотел FIRST CENTRAL HOTEL 4* моля за мнения и ако може да ми споделите как става предвижването от хотела до плажа/ за пръв път ще ходим в Дубай и ще сме с дете на 3 години/ . Интересувам се и от сафарито в постинята и екскурзията до Абу Даби понеже сме с агенция от тях ли да резервирам или като отидем на място да търся . Благодаря ви предварително!!!

Ние бяхме в този хотел миналата година. Хотела е много хубав, с много добра локация. На няколко минути от спирката на Метрото е.
До кой плаж искате да стигнете? До Марината става с метрото. До Ал Мамзар Бийч Парк с метро и после автобус, тъй като е на другия край.
За екскурзиите мисля, че ще Ви бъде по-изгодно сами да си резервирате през Дубайска агенция.
Ние бяхме с БГ агенция и накрая само хотела беше през тях, а другото запазих малко преди да заминем през Дубайска агенция. Спестихме си добра сума, която похарчихме на място за други забавления и направихме една екскурзия повече отколкото бяхме предвидили. Simple Smile
В предишната тема може да намериш и подробен разказ от нашата почивка.

а плажа на Марината хубав ли е  и колко се плаща

# 648
  • Мнения: 1 071
mimim85, плажът на марината, който всъщност е JBR е безплатен, но е доста пренаселено. Особено петък и събота. Говори се, че скоро ще въведат такса за душовете, но едва ли ще е този или следващия месец. Ако предпочитате спокоен и приятен плаж, след Бурж ал Араб в посока стария Дубай има 9-10 км ивица за плажуване(с малки прекъсвания). Колкото повече се отдалечавате от хотела, толкова по-спокойно и приятно става.

Между другото, сега погледнах къде ви е хотела. Освен плажовете, за които ти писах, има и още 1 възможност, която  ви е на близко разстояние. Точно срещу Дубай Колидж има един спокоен плаж, който е на 10-15 мин. с такси.

Последна редакция: пн, 11 апр 2016, 21:39 от Shamsina

# 649
  • Мнения: 65
До плажа на  Марината става да се отиде с метрото. Слиза се спирка Джумейра лейк тауер, излизайки от спирката се връщате малко нагоре/на дясно/, и на светофара в ляво и само направо през едшн мост , който ви изкарва на плажа. Плажа е много хубав. Зад гърба ти са красивите пясъчни небостъргачи. Много оживена алея с кафета, магазинчета и ресторанти. Има тоалетни, душове, кабинки за преобличане. Може да се разположиш безплатно до самото море, или на по-заден план на шезлонги и чадъри, които мисля, че струваха по 100 дирхама/ за чадър и шезлонт.

# 650
  • Мнения: 65
Два понеделника се опитвам да резервирам за понеделник xclusivtecruise и все ми пращат по мейла цена от 500 дирхама.... как става това намаление?  Sad

Andreana, възможно е тази оферта вече да не е актуална. Когато аз запазвах през март на сайта имаше отделно каре с реклама за понеделни 50%, Сега влизам в сайта им, но не го виждам това каре. Може да следиш за оферти на сайтовете за групово пазаруване, които са опоменати на първа страница. Има много оферти за круизи, но повечето са за Грийка. По Марината е по-яко, и конкретно на техните яхти е страхотно. Те не са от тези дървените корабчена, а по съвременни и луксозни.

# 651
  • Мнения: 65
Като цяло е по-добре и изгодно да се запазват екскурзиите и атракционите самостоятелно. През нашите агенции цените да по-високи ,до двойни!!! Така хем е по-евтино, хем не се налага да се съобразяваш с група и да вървиш като стадо /съжалявам за израза/.

# 652
  • Мнения: 65
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! НЕ СЕ КАЧВАЙТЕ НА ТАКСИТА, КОИТО НЕ СА ОТ СТАНДАРТНИТЕ. -Стандартните са БЕЖАВИ С ЦВЕТЕН ПОКРИВ отгоре с табела и вътре с голям брояч !!!! Ние хем знаехме това, но успяха да ни излъжан един път. Тъй като навсякъде много любезно те подканват за такси, слизайки от монорелсовото влакче чак не разбрахме как се озовахме  в едно такова - черен Лексус. Без табела, без брояч и ни одруса тройно за разстоянието !!! Разбрахме го, но беше късно, и за това ДЪРЖА ДА ВИ ПРЕДОПРЕДЯ ! Всъщност, ако цената не ви бърка няма проблем. Но е доста по-скъпо.

Последна редакция: пн, 11 апр 2016, 22:13 от desined

# 653
  • Мнения: 1 288
desined хотел Атана от къде го резервирахте? колко дни ви беше престоя и цена?
аз също резервирах този хотел от букинга

# 654
  • Мнения: 1 071
Такситата имат стикери с логото на RTA - местното ДАИ. Различават се от обикновените коли. А такива копърки наистина има на доста места, на които са туристите.

# 655
  • Мнения: 68
благодаря ви много понеже ние сме 5 ма възрастни и дете на 3 години и аз организирам всичко ми е много притеснено колкото повече чета толкова по объркана съм. Искам сафари но за тримата мъже с дрифт с джип а за нас с детето и майка ми само вечерята в пустинята мисля че някой от агенциите го предлагат. После искам и екскурзията до Абу Даби и другото както дойде плаж и някои и др мол понеже имаме включена панорамна обиколка на Дубай от бг агенцията. Но по големите ми въпроси са как да се предвиждаме като сме 6 човека с такси или с метро или с др . Ох май се загубих  newsm78 #Crazy

# 656
  • Мнения: 1 071
Може да поръчвате големи таксита. Мисля, че ще се съберете - казвате на рецепцията колко души сте и че искате 1 такси.

# 657
  • Мнения: 68
Може да поръчвате големи таксита. Мисля, че ще се съберете - казвате на рецепцията колко души сте и че искате 1 такси.
благодаря ви май така ще е най удобно а за тази оферта на грейн за сафарито дали са добриhttps://www.groupon.ae/deals/green-land-tourism-2

# 658
  • Мнения: 65
desined хотел Атана от къде го резервирахте? колко дни ви беше престоя и цена?
аз също резервирах този хотел от букинга


Резервирах нотел Atana  през  Booking. Резервирах 7 нощувки в днойна стая /с две отделни легла/ с включена закуска и ни излезе 1074 лв. Настаниха ни в стая с 3 легла, но вероятно, защото малко преди заминаването ни отказах резервацията, тъй като излезе по-ниска цена в букинга, и я пререзервирах на ново. Мисля, че вече не са разполагали със стая по мое желание, но и така беше супер. Стаята беше още по -голяма .
Метростанцията се намира на около 4-5 мин. пеша. Излизаш от хотела, тръгваш направо, покрай два хотела се минава, единия се казваше  АРТ. Като стигнеш до един голям празен парцел-паркинг  завиваш на дясно и след още 100 м. се вижда спирката на метрото /пада ти се вляво.
Хотелът е страхотен !!!

Последна редакция: пн, 11 апр 2016, 22:49 от desined

# 659
  • Мнения: 834
Два понеделника се опитвам да резервирам за понеделник xclusivtecruise и все ми пращат по мейла цена от 500 дирхама.... как става това намаление?  Sad
Може да провериш за такъв ваучер в Ентъртейнера. Миналата година имаше и запазих с него, но на място дори не ми го поискаха.  Flutter
Иначе добре си се насочила - техните яхти са доста по-приятни от дървените, храната им беше добра и персоналът много услужлив.

Общи условия

Активация на акаунт