ДУБАЙ 11-та тема

  • 80 011
  • 729
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 100
Благодаря ви много. Явно ще ползваме ваучер от Ентъртейнъра Simple Smile Ще бъдем в хотел Ситимакс (четох тук, че е добър) и ще вземем кола под наем. Надявам се да се справим, за първи път тръгваме без агенция ....

# 661
  • Мнения: 65
Може да поръчвате големи таксита. Мисля, че ще се съберете - казвате на рецепцията колко души сте и че искате 1 такси.
благодаря ви май така ще е най удобно а за тази оферта на грейн за сафарито дали са добриhttps://www.groupon.ae/deals/green-land-tourism-2


Ние ползвахме тази фирма. Ползвах ваучер от книгата, не от сайта за групово пазаруване, но разликата е само, че нас ни взеха от хотела, а вас от упоменатото в офертата място. Фирата е много добра. Нямаше нищо претупано, както се оплакват други от други фирми. Всичко беше страхотно. Програмата -пълна. На джипа, с който ни взеха пишеше Скай ленд, не Грийн ленд, но те явно са едно общо.

Принципно, без да се ползва оферта, цената е 220 дирхама на човек.

Последна редакция: пн, 11 апр 2016, 23:29 от desined

# 662
  • Мнения: 68
Може да поръчвате големи таксита. Мисля, че ще се съберете - казвате на рецепцията колко души сте и че искате 1 такси.
благодаря ви май така ще е най удобно а за тази оферта на грейн за сафарито дали са добриhttps://www.groupon.ae/deals/green-land-tourism-2


Ние ползвахме тази фирма. Ползвах ваучер от книгата, не от сайта за групово пазаруване, но разликата е само, че нас ни взеха от хотела, а вас от упоменатото в офертата място. Фирата е много добра. Нямаше нищо претупано, както се оплакват други от други фирми. Всичко беше страхотно. Програмата -пълна. На джипа, с който ни взеха пишеше Скай ленд, не Грийн ленд, но те явно са едно общо.

Принципно, без да се ползва оферта, цената е 220 дирхама на човек.
а вие през кой сайт направихте резервацията

# 663
  • Мнения: 65
Едно момиче от форума ми продаде ваучер на Грийн ленд туризъм за сафари от книгата Ентъртейнър. После писах директно на мейла на фирмата. Писах им, че имам ваучер от книгата, и искам да си запазя сафари за съответната дата и те ми върнаха потвърждение. Разменихме си общо 2-3 мейл. Искат ти имената на хората, желаната дата, името на хотела, от който ще те вземат и готово. Става лесно и без излишни обяснения. Повтарям, че фирмата с която бяхме на сафари е Greenland turism.

Предполагам, че като се купи ваучер от сайта за групово пазаруване процедурата с резервацията е същата. Пишеш им на мейла и те ти потвърждават. Но в този случай ще те вземат от някое определено в офертата сборно място, не от хотела.

# 664
  • Мнения: 68
Едно момиче от форума ми продаде ваучер на Грийн ленд туризъм за сафари от книгата Ентъртейнър. После писах директно на мейла на фирмата. Писах им, че имам ваучер от книгата, и искам да си запазя сафари за съответната дата и те ми върнаха потвърждение. Разменихме си общо 2-3 мейл. Искат ти имената на хората, желаната дата, името на хотела, от който ще те вземат и готово. Става лесно и без излишни обяснения. Повтарям, че фирмата с която бяхме на сафари е Greenland turism.


Предполагам, че като се купи ваучер от сайта за групово пазаруване процедурата с резервацията е същата. Пишеш им на мейла и те ти потвърждават. Но в този случай ще те вземат от някое определено в офертата сборно място, не от хотела.
Благодаря и аз им писах да видим.
Момичета от сайтовете ми излиза около 100 лв за Абу Даби толкова е и ако си го взема от Бг агенцията какво да правя дайте съвет

# 665
  • Мнения: 65
На нас от бг агенцията ни искаха 80 euro на човек, с включен обяд в хотел в Абу Даби.

# 666
  • Мнения: 68
На нас от бг агенцията ни искаха 80 euro на човек, с включен обяд в хотел в Абу Даби.

На нас 50 евро без обяд толкова е и при Раян само че при Бг е с Бг гид и за това съм в чуденка

# 667
  • Мнения: 65
На нас от бг агенцията ни искаха 80 euro на човек, с включен обяд в хотел в Абу Даби.

На нас 50 евро без обяд толкова е и при Раян само че при Бг е с Бг гид и за това съм в чуденка

В джамията общо взето няма много за обясняване, по-скоро разглеждаш. Има някои правила за посещението в нея.

# 668
  • Мнения: 68
Тоест не е от значение Бг гидът така ли

# 669
  • Мнения: 65
Поне за мен не беше. С три изречения мога да ти кажа най- интересното  Wink. Окото се радва на красотата и чак забравяш да слушаш, а и пак казвам на нас не ни разказваха много.

Много е важно да се спазят правилата за посещение, иначе може да не ви пуснат.

Последна редакция: вт, 12 апр 2016, 16:06 от desined

# 670
  • Мнения: 22
Снощи късно пристигнахме от 7 дневна ваканция в Дубай, нямам време да чета назад, и да отговарям конкретно, накратко, надявам се да ви е полезна информацията:
Хотелът ни се намираше в Сафа парк, което означава на 5-10 мин с кола до Бурж Халифа и мола, до плажа, до Бурж ал араб. Бяхме група от 3 възрастни, двама тинейджъри и 2 деца, навсякъде само с такси, те са разпознаваеми и не лъжат, даже се очудвам, че сте попадали на копърки, може би само пред Атлантис искаха да ни качат на луксозна кола. За голяма група се ползват фемили таксита, т.е. 7 местни има много от тях, знаете че на изток и на запад семействата са големи. Цените са ниски и не си струва ползване на друг трнспорт, най-много сме плащали 60 дирхама- което е 30лв до Аутлет мола.
Посетихме:
Бурж халифа - с предварително платени от тук билети - в сряда вечер в 18:30 по евтините и хванахме дневен, залез и нощен Дубай- идеално. Бърза и стройна организация, имаше чакане само за слизане.
Фонтаните - те са безплатни - страхотни, красиви, впечатляващи
Четвъртък - ден за ферари и Абу Даби - това беше парка с най-малки опашки (били сме в Дисни, леголенд, Гардаленд) - тук отиваш и се качваш, няма го половин часовото висене на слънце, защото парка е затворен и темп. е 24 градуса вътре. Купих си ваучери от фейсбук - срещнах се с един кореец в дейра взех ги и газ към ферарито. след другите паркове ферари не ме впечатли определен. Вечерта на джамията в абу Даби, за да я видя на залез - красота. въпреки, че бях подготвена с дрехи и шал, трябваше да сложим и тхени роби отгоре-сложих. Транспорта до там - спазарих си на стоянката на такситата пред мол Дубай един частен с голяма кола и за 600 дирхама беше наш за цял ден- взе ни от хотела и вечерта късно ни прибра пак там.
петък - плаж и пустиня - от групон най-евтиното сафари 580дирхама за 7мината - вземане и оставяне в хотела, програмата ни беше еднаква с на всички останали, нямаше нищо спестено. Групон не приема нашите плащания, затова директно с фирмата комуникирах за резервация и им платих ккеш на място.
Неделя - Дейра - цигания, музей и крийка. сувенирите си ги купете от големите китайски магазин Гифт ленд - същите са, но за без пари.
Понеделник - моя ден рожден - Атлантис аквапарка - обещан на децата- яко мега яко. аз като рожденничка влизам безплатно, другите с предварителна резервация за 50% намаление - оферта от сайта на атлантис. същото и за аквариума важеше. Прекрасен ден.
Миракъл гардън и Глобал вилидж в събота - пак едно след друго - много са яки.
Вторник преди полета - дубай мол отново - невероятна книжарница и други магазини де, но са скъпички.
Това е - равносметката - много различно, хареса ни.

# 671
  • Мнения: 22
Забравих - до сега сме джиткали с коли под наем навсякъде и за Абу даби бях сметнала същото, но се оказа, че БГ книжката не върви там, трябва международна, но цената беше малко по-евтина от това, което спазарих, така че се получи добре.

# 672
  • Мнения: 68
Благодаря ви много. Явно ще ползваме ваучер от Ентъртейнъра Simple Smile Ще бъдем в хотел Ситимакс (четох тук, че е добър) и ще вземем кола под наем. Надявам се да се справим, за първи път тръгваме без агенция ....

През другите дни (различни от понеделник) има дори по-малко хора и предполагам ще бъде по-спокойно. На нас лично ни искаха ваучерите и без тях най-вероятно нямаше да ни пуснат да се качим на борда. Дори помня, че тъй като се полутахме малко и не успяхме да открием точно къде се намира тая яхта, видяхме че на самото пристанище агенцията има офис, та изчакахме там, докато стане време за яхтата. И да ви кажа като цяло по-добре си изкарахме, че не ходихме с агенция, тъй като разполагахме с времето си както пожелаем Simple Smile

# 673
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 12
Здравейте, момичета ! Завърнахме се от нашето пътуване до прекрасния Дубай, и искам да кажа , че съм влюбена в това място ! 
Искам също така специално да БЛАГОДАРЯ на всички Вас за информацията, която споделяте тук, и по-специално на Люба 84, Du, Лунна пътека, Мануелитка.

Здравей! Радвам се, че си изкарали чудесно и ваучерите са ви свършили работа. Момичета имам още ваучери за сафари, лодки, яхти и т.н. Който желая да ми пише на лично!
p.s. За коментираните xclusive cruise, аквапарковете и Ферари Уорлд-нямам.

# 674
  • Мнения: 100
Момичета, направихме една програма.... ако някой има време и желание да погледне дали някъде не бъркаме фатално.... Купили сме книгата.
1. Пътуваме на 10 май (вторник) с Уизеър. След кацането взимаме кола под наем, резервирана от тук, имаме международни шофьорски книжки от СБА и се отправяме към хотел Ситимакс.
2. 11 май (сряда) 9.00 - 13.00ч. Запазваме сити тур, за да ни е по-лесно после в ориентирането, а и той минава през пазарите, към които по принцип нямаме интерес, но така ще ги видим. Оставят ни на фонтаните, обядваме в набелязано от форума ресторантче до тях. Следва аквариумът. После Бурж Халифа, на 148 етаж, мисля да купя за 17.30 билети.... може би в 17.00 трябва да сме там. Вечеряме пак около фонтаните и гледаме. Сигурно ще отидем до Кавали, вторник имало промоции за дамите.
3. 12 май (четвъртък) Jumeira Moisque и после плаж до към 17ч. на Ал Мамзар 3. Някое място за хапване да ми препоръчате там? Следва разходка из марината и вечерен круиз от http://xclusivecruise.com/.
4. 13 май (петък) Дубай мол с обяд в Al Hallab, Емирейтс Мол, искам да видя ски пистата и най-вече пингвините. За тях искам да питам някой ако знае, дават ли дрехи и въобще каква е процедурата? Мисля да вечеряме в ресторант Обсерватори в Мариот Харбър хотел.
5. 14 май (събота) Мирикъл Гардън, Yellow boats, връщаме се в хотела и отиваме на сафари от 15.00ч с Арабиан найт турс.
6. 15 май (неделя) Бурж ал Араб, няма да влизаме, снимки по плажа само. Мадинат Джумейра с абра. След 13ч. мисля да сме на Атлантис, обаче не знам какво ще правим, с делфини съм плувала няколко пъти, на аквапарк също нямам желание да ходя. Има ли някой хубав ресторант, който мога да ползвам с книгата там? Къде може да се паркира? Останалата част от деня ще повторим нещо, което особено ни е харесало.

16 и 17 май са ни за Абу Даби, но там още мислим кое как. Искаме да посетим Емирейтс палас с резервация за Ле Кафе и прословутото капучино, освен това и да разгледаме хотела. Джамията, скоростното влакче и зоопарка са в плановете.

Дано да се справим  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт