ДУБАЙ 11-та тема

  • 79 971
  • 729
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 276
Дами, най-накрая, половин година след като се върнахме от Дубай, реших да опиша в разказ всичките ни преживявания. То май стана малко като роман, но пък се надявам да помогне на тези, които имат въпроси Simple Smile Като помня аз как бях в началото като събирах информация..... надявам се с вас да стане по бързо!

http://bibs-tips.com/dubai-chast-1

Надявам се да ви хареса и дано ви помогне!
Супер

# 706
  • Мнения: 276
Дубайчета къде сте

# 707
  • Мнения: 3 020
Мисля, че в момента са последните полети /не че няма полети/ до там. Ние бяхме от 10 април - ами такава жега беше - 2-3 дни около 35+ градуса.... Колкото и всичко да е климатизирано, ако трябва да походиш 1-2 км. ..... или да си омотана с дълга пола, блуза с дълги ръкави и шал около главата /каквито са изискванията за джамията в Абу Даби/.... Разбира се, всичко е индивидуално като усещане, но явно "добрите" месеци за посещение са от ноември до март, но гаранция няма.... 

# 708
  • Мнения: 282
Момичета, как мислите, дали ще е подходящо да отидем до Ferrari World на 5-ти? Гледам, че имат някакъв религиозен празник тогава и се чудя дали няма да е препълнен парка, предвид факта, че за местните ще е почивен ден.
П.П.: Благодарности на отзовалите се на предишния ми въпрос bouquet Резервирахме автомобил с пъно покритие на застраховката и 0 самоучастие за 312 лв.(03-10.05).

# 709
  • Мнения: 9 903
Мда, сигурно ще е пълно. Но аквапарковете ще са по-пълни, защото температурите окончателно се вдигнаха. Напоследък няма чак толкова хора във Ферари, ако се отиде сутринта още в 10.30 за билети. На входа изглежда пренаселено, но много хора просто се мотаят там, снимат се. Най-много се чака на flyung aces, а има и нов ride за най-малките.

# 710
  • Мнения: 282
Е, ние сме големички Laughing, синчето е на 21, та по-скоро ни интересуват екстремните атракцоини. А като говорим за аквапаркове, кой според вас е по-си струва? Ние(пак по давление на детето Joy) ще ходим в Атлантис, но пък някъде четох, че бил малък и освен пързалката с капсулата, нямало нищо вълнуващо?!

# 711
  • Мнения: 9 903
Wild wadi за младежа Simple Smile

# 712
  • София
  • Мнения: 1 318
Е, как да няма нищо вълнуващо Confused
За мен Атлантис е един от символите на Дубай, екстремните пързялки са две, но определено си заслужава Peace

# 713
  • Мнения: 100
В booking.com пише, че в хотел Citymax Al Barsha искат брачно свидетелство. Ние имаме, но съответно е на БГ. Трябва ли да го превеждаме, легализираме?  Rolling Eyes

# 714
  • София
  • Мнения: 1 318
Никой не ни е искал брачно свидетелство. А, нашите приятели даже нямат и брак, изобщо въпросът не е посавян в този хотел.

# 715
  • София
  • Мнения: 1 155
Здравейте,
Ще ходим в Дубай за 3 дни с децата (8;10 г) края на май. Купили сме полети, запазили сме хотел. Може ли да препоръчате местна агенция, през която да запазим атракциите?  Поради краткото време предполагам ще е по-добре някой да ни организира най-оптимален вариант на местата за посещение.
Има ли смисъл в нашия случай картата Нол (или такси) и Entertainment книжката?

# 716
  • Мнения: 16
Ние също бяхме с децата (5,8), но за доста повече време. Купихме си книгата и използвахме ваучери и за атракционни и за ресторанти.

# 717
  • Мнения: 276
Здравейте Рамадан Public празник ли е? И някои знае ли коя дата почва Рамадан някъде пише 07.06 а на друго място на 05.06 вечерта

# 718
  • Мнения: 9 903
Още не се знае, ще обявят точната дата в последния момент.
Вероятно питаш за някаква валидност на ваучър - кажи какво точно. Рамадан променя доста мероприятия и разписания.

# 719
  • Мнения: 276
Още не се знае, ще обявят точната дата в последния момент.
Вероятно питаш за някаква валидност на ваучър - кажи какво точно. Рамадан променя доста мероприятия и разписания.
Имам ваучери от книгата и дали ще важът това ме интересува. Ще пътувам ба 04.06.2016 и за сафарито ако е Рамадан няма да има денс шоу затова питам на коя дата започва Wink

Общи условия

Активация на акаунт