Стимулация без никакви направени изследвания?!?!

  • 10 203
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 23 165
обаче шанса и с една и с две и с хиляда е еднакъв, ако тръбите са запушени или няма читави сперматозоиди, все е нула.
дано поне знае тая лекарка стимулация как се прави, че и от това има последствия.

# 16
  • Мнения: 117
А стимулацията по принцип само с цел овулиране ли се прави или да се създадат и други условия за забременяване?  Embarassed Защото тя нали ти е установила, че имаш овулация?

Обясни ми, че по този начин ще ми се образуват повече от 1 фоликул и така има по-голям шанс за забременяване, дори можело да бъдат 2...
Ясно.

Ако знаех, че всичко ми е наред бих се съгласила, но при положение, че аз съм с ПКЯ, не се знае тръбите ми в какво състояние са, нямаме и спермограма... не ми се рискува, защото за мен си е риск.

Вчера намерих информация за д-р Ангел Недялков, мисля при него да отида, тъкмо е ендокринолог-гинеколог и се занимава с репродуктивни проблеми... специалист уж.. Ще видим какво ще каже той и ако и той реши да ме подхване от вратата за краката отивам в София..

Защо трябва да минаваме през всичко това??? Защо??? Sad Sad Sad

# 17
  • Мнения: 373
Ако си от Бургас, защо не отидеш при Попов или Димитрова в Поморие. И аз съм с поликистоза и една година неуспешни опити, но поне при първия преглед като споменах на Димитрова за забременяване веднага ми пусна цитонамазка, хламидията ми я прати в Геника в София, назначи ми изследвания на хормоните, следихме овулация и така. Иначе от Попов съм най-доволна, но при него е много трудно с часовете, но поне като се установи,че проблема е по-сериозен и ме насочиха към специалист в София, а не ме размотаваха само с прегледи. Даже гинеколога в София този месец ми каза, че за Попов е чувал само хубави отзиви и иска да ги комбинирам за някой неща и да ми спести пътя до София, когато е възможно.

# 18
  • Мнения: 117
Ако си от Бургас, защо не отидеш при Попов или Димитрова в Поморие. И аз съм с поликистоза и една година неуспешни опити, но поне при първия преглед като споменах на Димитрова за забременяване веднага ми пусна цитонамазка, хламидията ми я прати в Геника в София, назначи ми изследвания на хормоните, следихме овулация и така. Иначе от Попов съм най-доволна, но при него е много трудно с часовете, но поне като се установи,че проблема е по-сериозен и ме насочиха към специалист в София, а не ме размотаваха само с прегледи. Даже гинеколога в София този месец ми каза, че за Попов е чувал само хубави отзиви и иска да ги комбинирам за някой неща и да ми спести пътя до София, когато е възможно.

Благодаря много!! Аз смених лекарката и вече втори месец съм при Недялков, избрах го защото прочетох само хубави неща, а е и ендокринолог-гинеколог. Той пък още на 1 преглед ми каза, че имам много слабо изразена поликистоза, имам само около 8-9 кистички, и напълно нормална овулация, даже перфектна. Миналия месец беше от ляво, този е от дясно, пусна ми излседвания хормонални, всичко е наред, и сега ако пак нищо не стане , вече ще ми гледат проходимост на тръбите, защото каза, че няма никаква причина да не се получават нещата, защото всичко ми е наред... ама ще видим.

Ако не се случи нищо до 6 месеца ще пробвам при Попов, благодаря ти Simple Smile

# 19
  • Мнения: 373
Ако си от Бургас, защо не отидеш при Попов или Димитрова в Поморие. И аз съм с поликистоза и една година неуспешни опити, но поне при първия преглед като споменах на Димитрова за забременяване веднага ми пусна цитонамазка, хламидията ми я прати в Геника в София, назначи ми изследвания на хормоните, следихме овулация и така. Иначе от Попов съм най-доволна, но при него е много трудно с часовете, но поне като се установи,че проблема е по-сериозен и ме насочиха към специалист в София, а не ме размотаваха само с прегледи. Даже гинеколога в София този месец ми каза, че за Попов е чувал само хубави отзиви и иска да ги комбинирам за някой неща и да ми спести пътя до София, когато е възможно.

Благодаря много!! Аз смених лекарката и вече втори месец съм при Недялков, избрах го защото прочетох само хубави неща, а е и ендокринолог-гинеколог. Той пък още на 1 преглед ми каза, че имам много слабо изразена поликистоза, имам само около 8-9 кистички, и напълно нормална овулация, даже перфектна. Миналия месец беше от ляво, този е от дясно, пусна ми излседвания хормонални, всичко е наред, и сега ако пак нищо не стане , вече ще ми гледат проходимост на тръбите, защото каза, че няма никаква причина да не се получават нещата, защото всичко ми е наред... ама ще видим.

Ако не се случи нищо до 6 месеца ще пробвам при Попов, благодаря ти Simple Smile
И аз от понеделник съм при Недялков за второ мнение, дано да попадна вече на лекар, който обяснява какво и защо го прави Praynig

# 20
  • Мнения: 117
Askata - препоръчвам ти го!

# 21
  • Мнения: 373
Да, вече ходих два пъти при него и съм много доволна, скара ми се и на мен, че нямаме цветна снимка, а пих Клостилбегит и сега ако няма бременост ще я правим.
Blood_elf  при тебе какво стана, ще пускате ли някакви изследвания?

# 22
  • Sofiq
  • Мнения: 149
Здравейте, и аз се боря за дете и ми много странно, че ви подлагат на стимулация без изследвания.
Ние когато започнахме, лекаря първо поиска спермограма.

# 23
  • Мнения: 373
Ние вече всичко имаме,само цветната снимка нямам,но ако този месец не е успешен ще я направя. По интересното е, че в София смених трима репродуктивни специалиста и никой не ми каза за цветна снимка, а в Бургас сега ми я поискаха веднага да я направим. Дано да не се наложи, но едва ли. Може ли да ми я направят с упойка  Blush

# 24
  • Мнения: 117
Момичета, не знам от къде да започна Sad От както съм при д-р Недялков всичко вървеше идеално, 2 месеца ми следи овуто и с лентички и на ехограф дали се пукат - всичко 6, на първия месец нищо не стана и каза, че ако на втория не стане, ще ми направи снимка. Няма да повярвате какво щастие беше, когато на втория ми закъсня и след това се констатира бременност - плодно сакче, щастието беше неописуемо, до преди 2 дни  Cry Отидох за да ме види отново и да регистрира тонове, , но няколко дни преди това започнах да получавам кафеникаво много леко зацапване. Ден преди да отида се засили, а на сутринта вече беше черно  Cry На ехографа вместо да видя пулсиращо сърчице, не се показа нищо!! Оказа се, че имам "кухо яйце" и след няколко часа ми направиха аборт  Cry Cry Cry Cry Cry

Съсипана съм, защото го чаках една година, а го загубих за няколко часа... Сега изпитвам ужас от това дали отново ще забременея, дали няма да се повтори и дали изобщо някога ще имам и аз живо и здраво  бебче Sad  Cry

# 25
  • Мнения: 286
Ще имаш. Ето, става оплождане, значи ще има отново бременност. При кухото яйце сак има, но няма плод. По каква причина -Бог знае. Често се случва. Sad
Когато се почувстваш емоционално готова, продължете с опитите.  Praynig

# 26
  • Мнения: 117
Ще имаш. Ето, става оплождане, значи ще има отново бременност. При кухото яйце сак има, но няма плод. По каква причина -Бог знае. Често се случва. Sad
Когато се почувстваш емоционално готова, продължете с опитите.  Praynig

Ако зависи от мен бих опитала още следващия месец, но ще изчакам, колкото и да ми е трудно поне 2, защото ме е страх с моя късмет пак да се получи и нещо отново да се обърка от нетърпението ми Sad

# 27
  • София
  • Мнения: 1 248
Аската, моята цветна снимка преди години ми я направиха с пълна упойка. После имах леки болки, но с малко болкоуспокояващи за няколко часа нещата се нормализираха. Препоръчително е да е с упойка, защото така тялото е в пълен покой и докторът може да направи по-щателен анализ. От моя скромен опит, мога да споделя, че първото нещо преди всякакъв вид стимулации и каквито и да е други процедури е добре да се направи такава снимка, тъй като се добива яснота поне основна за евентуален проблем. И не знам дали има някакво значение, но малко след тази процедура забременях по съвсем естествен начин след около 3 г. опити, лапароскопии, неуспешна инсеминация и какви ли не изследвания.

# 28
  • Мнения: 373
Карина, благодаря за разяснението  Hug За мой късмет засега няма да се наложи да я правим.  Praynig
Blood_elf много съжалявам, дано скоро се оправят нещата и този път да е успешно, аз между другото смених доктора.

# 29
  • Мнения: 503
Аската, моята цветна снимка преди години ми я направиха с пълна упойка. После имах леки болки, но с малко болкоуспокояващи за няколко часа нещата се нормализираха. Препоръчително е да е с упойка, защото така тялото е в пълен покой и докторът може да направи по-щателен анализ. От моя скромен опит, мога да споделя, че първото нещо преди всякакъв вид стимулации и каквито и да е други процедури е добре да се направи такава снимка, тъй като се добива яснота поне основна за евентуален проблем. И не знам дали има някакво значение, но малко след тази процедура забременях по съвсем естествен начин след около 3 г. опити, лапароскопии, неуспешна инсеминация и какви ли не изследвания.

Да е препоръчително ли? Аз съм пациентка на клиника Щерев (Соф) и никой не ми е препоръчвал упойка за цветна снимка, камо ли с това обяснение (за тялото в покой). Дори аулин не съм пила преди снимката, само 1 аналгин. Не ме боля изобщо, вероятно защото тръбите са проходими обаче. Ако има сраствания може да боли, защото контрастното вещество преминава трудно. И аз забременях седмица след цветната снимка.

Общи условия

Активация на акаунт