Всеки има поне един такъв човек в живота си...

  • 8 132
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Преди години, винаги съм се чудила, на хората, които прекалено дълго време мислят за един човек, особено ако не са имали и дългогодишна връзка. Ето че и на мен ми се случи и сега не знам на къде, аз не живея, а съществувам. Стигнах дъното и не мога да изляза от там. Останах без достойнство... с единствената надежда, че някога ще ме преоткрие! (осъзнавайки, че това е почти невъзможно!
Досега съм имала само 2 сериозни и дълги връзки, след последната ми такава, заминах да следвам в чужбина, заминах ужасно тъжна, не беше минало даже месец от както приключих 7 г. връзка, бях решила да не започвам никакви връзки, а да се съвзема. Точно тогава се запознах там в чужбина с един българин- идеалният мъж за мен, на средна възраст, кавалер, красив, мил с хубава професия, но най-важното - никой не се беше държал толкова внимателно с мен. Казах си, че след всичкото лошо, което преживях е дошъл и моят късмет, предишния ми изневеряваше и обиждаше, искаше ми постоянно пари. Така, реших да опитам, но този човек се държеше леко дистанцирано, не бързаше да ме вкара в леглото, това ми хареса много. Лошото беше, че е от този тип, които излизат всяка седмица по барове и дискотеки, беше свикнал да си е сам, без жена до себе си, аз бях инициатора за повечето ни срещи. Може би се заблудих, защото той ми каза, че трудно влизал във връзка имал нужда от време, по-бавно да стават нещата, повечето му опити за връзки приключвали, защото няма развитие. аз реших да помогна за развитието на нещата, защото ако чаках на него да се виждаме по-често и да се опознаем, нещата щяха да си останат така. Започнахме да излизаме предимно вечер, защото аз настоявах, ако питах него, само у тях щеше да се виждаме. Държеше се много мило, грижовно и внимателно като ходих у тях, не ми харесваше, че след като остана у тях на сутринта, винаги или отива на работа или ако почива или има работа, или е с приятели, но не и с мен. Нито веднъж не прекарахме един ден заедно или половин. Мина почти месец, а нищо не се променяше... започнах да го питам какво се случва с нас, а той сменяше темата. Питах го защо не излезем на бар примерно заедно, той ми казваше има време още...! Сутрин му пишех за добро утро, а той сякаш се дразнеше от моето внимание, от това, че търся начин да се виждаме по-често. Един ден ми се обади и ми каза, че не си представя живота с мен и му е по-добре сам, притискала съм го. Стана ми ужасно... ето че не е бил късмет. И до ден днешен не мога да го забравя, мина много време не му се бях обаждала, но не можех да погледна и друг, нито да дам да ме докосне друг, той също не ме потърси. Мина около половин година и се засякохме, държа се с мен като с приятел, решихме да се видим на по кафе, държа се супер различно, като непознат приятел. Стана ми много тъжно, и от там започнах да пропадам, казах му, че не можем да сме приятели и го целунах... така се стигна и до секс. Но той отново не се обади, не издържах писах му отново да се видим, че не съм го забравила, че за мен не е било само забавление. И той ми отвърна само, че няма желание за нещо повече, че само това му харесва, да нямам други очаквания. Тогава аз му казах добре и аз не очаквам в такъв случай нещо друго, нека се видим за последно... е видяхме се беше страхотно, от тогава не сме се чували. Мисля, че няма и за какво да се чуваме, той не ме иска... чувствам се ужасно, сякаш за нищо не ставам. Обвинявам се какво ми има и защо така и не ми идва късмета. Защо не мога да го забравя и въпреки всичко, въпреки, че го виждам как постоянно се запознава с различни жени, не спирам да мечтая за вниманието му. Мъже, с които съм имала дълга връзка, живеели сме заедно, съм ги забравила, но него не мога Sad((((( Всеки ден гледам снимките му, плача, измъчвам се и си мечтая....

# 1
  • Испания
  • Мнения: 37 503
И защо реши, че всеки има поне един такъв човек в живота си?

Не съм срещала мъж, който да харесва да го преследват. Твоето прилича на маниакално преследване. Ясно ти е показал, че няма сериозни /или по-скоро никакви/ намерения към теб.

И преди си пускала тема за него и оттогава нищо не се е променило.

Ако сама не можеш да се справиш, потърси психолог, защото продължавайки така, ще влошиш още повече психичното си състояние.

Успех!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Ох, милата! Simple Smile

Не е бил идеалният, поведението му го доказва. Аз си имам един лаф- щом някой не ме иска, значи не ме заслужава.  Simple Smile
Така че наблегни на достойнстовото си, щом не желае от теб нещо повече не му се предлагай.  Peace
Явно просто не може да те оцени. Изчакай да срещнеш този, който ще го направи.

# 3
  • Мнения: X
Хора с различни нагласи
А нима ти никога не си била привлечена от някого само до точката на обмяна на нежност, правене на любов и нищо повече?
Всеки има право да постави границата където предпочита, с това се съобразява всеки зрял човек и не плаче над неслучващи се връзки

# 4
  • Мнения: 7
Благодаря за отговорите ви, такова е заглавието, защото смятам, че всеки е имал човек, който не може да забрави ...- поради наранено его, от любов или друга причина.
Никога не съм била привлечена от хора само повърхностно, затова ми е непонятно.
Въпросът ми е към хората, които са успели да превъзмогнат такова състояние и как са се справили...

# 5
  • Мнения: 98
Не можеш да го забравиш защото никога не е бил твой. Спечелените битки не са интетесни за разлика от неспечелените. Това е някакъв инстинкт, до този извод стигнах лично аз. Продължавай напред- това мога да те посъветвам.

# 6
  • Мнения: X
Не съм психолог, но понеже търсиш мнение, ще дам.
Първо да кажа, че да, имала съм не един, а няколко такива случаи, в ученическите години, така наречената платонична любов, която трае година - две, няма развитие и отминава. Нещата при мен приключиха в средата на студентските години. И не са били точно такива, защото аз компенсирах невъзможната връзка с друга...
Но по-важното е как виждам твоя случай. Това поведение на "нарани и избягай" е типично за младостта и е провокирано най-често от неосъзнат семеен модел. Трябва добре да запомниш, че ти нямаш нищо общо с това, че те е оставил Сама пишеш, че той постъпва така. Това си е част от негов филм, в който той си е отредил една единствена роля, с която запълва емоционална дупка. И никоя жена не е способна да я промени, освен ако преди това той не се промени.
И най-важното е: защо така те е жегнало и не можеш да забравиш? Защото той е нарушил правилата на играта и е задействал у теб механизми на съмнение в теб самата.
От това никога няма да се получи любов. Този човек не е готов да я даде, а и ти не я търсиш, ти търсиш компенсация.
Решението е просто да приемеш, че си попаднала случайно на някой с голям товар, който е натоварил и теб и просто да се разтовариш, като на първо място си зададеш въпроса: Как виждам живота си, ако съм с този човек?
Дано се измъкнеш бързо Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 650
Бе, не знам защо пишете като анонимни, като казвате толкова  умни неща /не се шегувам, наистина ми е чудно/ Съгласна съм с Анонимен, ако всичко  се простира процедурно,  в план някакъв за  връзка, едва ли щеше да  е толкова наранено егото, че да се търси компенсация/ оп, забравих - правилното изречение е - не мога да го забравя/ Попаднала си на човек, който  не търси  нищо в момента,  много хора имат такъв етап,  даже и не си го спомнят като особено важен. Разбира се, че е обидно точно ти да попаднеш на човек в такъв етап, ама...случва се.  Ако беше му се паднала в любвеобилната фаза, сигурно първа би го напуснала, ама на - не си го нацелила и егото мира не дава - що пък и...няма пък Rage  Не си слагай и толкова на сърце , това, че си го търсила пък и преспала с него отново - голяма работа - пробвала си се да си върнеш самочувствието на неправилното място - и това се случва. Ще ти се случват толкова неща тепърва, и твоето его ще страда и ти ще нараняваш - така се случва...докато се намерите с твоя си човек  Hug

# 8
  • Мнения: 4 569
Авторке, защо се унижаваш така? Виждала ли си капан да бяга след мишки?

# 9
  • София
  • Мнения: 11 542
Нормално е това, което ти се случва, та ти ги обсебваш ! Вместо да си "плячката", "наградата", ти си преследвача, та кой мъж обича това, чисто инстинктивно!?

Викаш, за няма месец - вече си почнала да го притискаш с разни планове и въпроси, брррррр!

Един съвет - за вбъдеще, като си харесаш някого - не бързай да му го заявяваш и показваш право куме в очи, остави Той да те преследва, бъде тайнствена, не предлагай ти първа срещи, не бъди ти инициатора, дай му да се развихри. Ако иска.

# 10
  • Мнения: X
Мъжът винаги трябва да преследва и да търси жената. А не да става обратното. Това е железен принцип и трябва да се спазва в повечето случаи.  Naughty

# 11
  • Мнения: 615
Всеки човек трябва да има мъничък център на своя си свят и когато търсиш този център извън себе си, в 99% от случаите си прецакан. Едно от ключовите неща е да се научиш да уважаваш и да приемаш изборите на хората около теб. Затова вместо да се депресираш, насочи енергията към себе си. Запиши някой интересен курс, където да се запознаваш с нови хора, намери си увлекателно хоби, спортувай, прочети някоя книга, купи си страхотни обувки и не заради някой мъж, а заради себе си, защото обичаш себе си и си уверена, независима жена. Търси неща, които те карат да се усмихваш и те правят щастлива. Обогатявай се, защото щастливите и уверени хора, не са щастливи, защото имат по 10000 причини всеки ден, а защото просто са избрали да бъдат такива. Peace Не се вглъбявай в мъж, който не се интересува от теб по същия начин, а извлечи най-доброто от ситуацията. Ако мъжът си заслужава, бъдете приятели, защото от всеки човек, който влиза в живота ти под една или друга форма има какво да се научи. Имали сте отношения, забавлявали сте се, това е чудесно. Той е решил да не задълбочава нещата и се държи с теб като с приятелка, ето ти чудесна възможност да спечелш нов приятел. Другата алтернатива нима е по-добра? Да се мъчиш и да изживяваш неща, които са само в главата ти и да си мислиш "какво щеше да бъде, ако..". В крайна сметка ние сме това, което мислим... затова не чакай оценка от него или който и да е било, не тичай след хората с нагласата "ама ти сега как така може да не ме искаш и да не ме харесваш и обичаш", защото никой в този живот не ти е длъжен за нещо, нито ти си длъжна на някого. Единствената отговорност, която носиш, когато си млада и нямаш деца е за себе си. Затова не се моли на другите да те обичат, моли се на себе си за себе си и работи здраво за личностното си израстване. И ще видиш как ще привличаш позитивни и успешни личности в живота си и много любов. Изкуството е да си си самодостатъчна, а когато срещнеш точният мъж, да бъдете заедно, не защото без него живота ти ще е скапан, а защото с него животът ти ще е много по-хубав.
Пожелавам ти много късмет и много причини, заради които да се усмихнеш още сега, а ако не вярваш, че има такива просто вземи едно огледалце в ръка.  Hug

# 12
  • Мнения: X
Ами, честито, попаднала си на класически Дон Жуан!    Laughing
Цитат
тогава се запознах там в чужбина с един българин- идеалният мъж за мен, на средна възраст, кавалер, красив, мил с хубава професия, но най-важното - никой не се беше държал толкова внимателно с мен..... че е от този тип, които излизат всяка седмица по барове и дискотеки, беше свикнал да си е сам, без жена до себе си, аз бях инициатора за повечето ни срещи.....като ходих у тях, не ми харесваше, че след като остана у тях на сутринта, винаги или отива на работа или ако почива или има работа, или е с приятели, но не и с мен....Нито веднъж не прекарахме един ден заедно или половин. ....Сутрин му пишех за добро утро, а той сякаш се дразнеше от моето внимание, от това, че търся начин да се виждаме по-често. Един ден ми се обади и ми каза, че не си представя живота с мен и му е по-добре сам, ...
Поведението и отношението към теб, които описваш, са си класическо характероописание на Казановата....мъжът за много жени и никога само за една.
Просто не си уловила сигналите.Може би защото още си била подвластна и тъжна заради предишната раздяла.....
Ще го преболедуваш, рано или късно.
И ако приемаш съвети:В следващата/следващите връзки никога не преследвай мъжа.
Колкото повече тичаш след него, толкова по-бързо ще ти бяга той.



# 13
  • Мнения: X
Много ми е забавно като някой каже "запиши се на курс" - и това всеки път, когато някой страда, разделя се, развежда се... направо ме е страх да се запиша на курс  Laughing

# 14
  • Мнения: 615
Много ми е забавно като някой каже "запиши се на курс" - и това всеки път, когато някой страда, разделя се, развежда се... направо ме е страх да се запиша на курс  Laughing

Това ми напомня на вица:
Жена се прибира вкъщи и мъжа й я пита..
- Къде беше?
- На курс.
- "С"-то за благозвучие ли го слагаш?
- Не, за множествено число.
 hahaha

Общи условия

Активация на акаунт