Отричат обиколниците на бебешките креватчета

  • 17 552
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Аз съм мнго доволна,защото винаги когато проветрявам стаята не се притеснявам за бебка че може да и стане студено от внезапно нахлулия въздух/особено зимата/.Все още не и пречи,даже я забавлява защото е с картинки/комплект с чаршавчето и завивката/ и вече сама си го надига и ни шпионира.А така и е по-интересно когато не е в кошарата и си играем на друга обстановка.Скоро няма да го махам ,освен може би тази част откъм стаята.

# 16
  • Мнения: 463
Според мен има логика в написаното.Поради същата причина пък казват бебето да спи с крачета,подпряни в долния край на леглото докато е малко,за да не се завре под завивката и да се задуши,същото важи и за тези пухените завивки,затова не се препоръчват на деца под 1 година.
Аз мисля,че няма нищо лошо в това,човек да бъде малко по-предпазлив,все пак хората затова правят изследвания Peace

# 17
  • Мнения: 22 908
Според мен има логика в написаното.Поради същата причина пък казват бебето да спи с крачета,подпряни в долния край на леглото докато е малко,за да не се завре под завивката и да се задуши,същото важи и за тези пухените завивки,затова не се препоръчват на деца под 1 година.
Аз мисля,че няма нищо лошо в това,човек да бъде малко по-предпазлив,все пак хората затова правят изследвания Peace
Точно затова пуснах темата.Аз не бях чувала за такава опасност,преди да се заговорим с жената онзи ден.Хубаво е да чуем всички мнения,гледни точки и препоръки,пък да си решеваме след това за себе си Simple Smile

# 18
  • Мнения: 2 255
Аз сложих обиколници на креватчето след като започна много да се търкаля и блъска - някъде към 6-7 мес.  Rolling Eyes - моите също не са дебели, а и на решетката няма, за да мога да го виждам  Joy

# 19
  • Мнения: 1 489
Сложила съм обиколник,за да не си удря главата в решетките.Иначе нашият не е толкова дебел,че да се задуши.

# 20
 Embarassed Обиколникът не се ли слага при новородени, за да пази завет откъм главичката и една от страните. Честно казано, винаги съм си мислела, че за това най-вече се използват освен за омекотяване на ударите, но това за по-голяма възраст.

# 21
  • Мнения: 2 761
Обиколниците спират движението на важдуха и затова също не се препоръчват.Опастност от задушаване има и от поставянето на възглавница,затова бебетата трябва да спят без такава.А това че се удря главата в решетките не е никакъв проблем.По този начин детето само се учи да се пази.Синът ми започна да се обръща към 4 мес. и никога не съм му слагала в леглото подобни екстри.
Определено и в Germany са против.

# 22
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Ами аз живея в Канда и в няколкото брошурки (как да кърмим, как да къпем бебето, как се сменя памперс и все в този дух), които ми дадоха в болницата (не книжки, такива изобщо не дават в болницата, в която раждах) няма абсолютно нищо за обиколниците. В болницата ми напълниха главата с какви ли не данни за бебшка смъртност от какво ли не, но обиколници не са споменавали. За всяко нещо, което е опасно, винаги правят брошура и я дават още преди раждането - имам за СВДС, глухота при бебетата, столче за кола.
В Канада е забранена продажбата на проходилки, защото много родители си оставяли децата на втория етаж в проходилка и без надзор. В резултат, децата тръгват да търсят мама и падат с проходилката по стълбите... резултата е ясен. В Канада може и да не се продават проходилки, но в щатите се и маса народ си прави разходка до най-близкия град, за да си купи (по интернет също).
И понеже в Канада има десетки смъртни случаи на деца с проходилки, сега и в България ще спрете да ги използвате Wink

# 23
  • Мнения: 22 908
Ами аз живея в Канда и в няколкото брошурки (как да кърмим, как да къпем бебето, как се сменя памперс и все в този дух), които ми дадоха в болницата (не книжки, такива изобщо не дават в болницата, в която раждах) няма абсолютно нищо за обиколниците. В болницата ми напълниха главата с какви ли не данни за бебшка смъртност от какво ли не, но обиколници не са споменавали. За всяко нещо, което е опасно, винаги правят брошура и я дават още преди раждането - имам за СВДС, глухота при бебетата, столче за кола.
В Канада е забранена продажбата на проходилки, защото много родители си оставяли децата на втория етаж в проходилка и без надзор. В резултат, децата тръгват да търсят мама и падат с проходилката по стълбите... резултата е ясен. В Канада може и да не се продават проходилки, но в щатите се и маса народ си прави разходка до най-близкия град, за да си купи (по интернет също).
И понеже в Канада има десетки смъртни случаи на деца с проходилки, сега и в България ще спрете да ги използвате Wink
Ама аз не съм сигурна дали тя е от Канада,само казвам какво ми каза.Щом има изследвания по темата,явно има и реална опасност.Аз родих в Испания,там също не съм чула за обиколниците,аз с.амата слагах на детето си.Явно тази информация е нова и не е зле да я имаме предвид,нищо повече.Тук не става въпрос за немърливи родители,оставили децата да летят по стълбите с проходилки,а за евентуални нещастни случаи,не по вина на родителя.В България/Испания/ проходилките ги отричат по друг повод,но аз въпреки това имах за малчо,без да злоупотребявам с нея.

# 24
  • Мнения: 2 957
Еееее...сега ми вкарахте нова параноя:(
Аз по принцип когато ДЕни заспи му вадя от легалцето възглавничките (има 2 меки възглавнички с които много обича да си играе) и по-големите играчки,но за обиколника не се бях сещала.Е....сигурно няма да го махна защото без него пък ще си разбие главата в креватчето.Точно сме в периода в който се върти,надига и обикаля из легалцето си.
Това за обиколника ми се струва че се отнася за периода когато бебето е съвсем малко.

# 25
  • Мнения: 293
Нашите обиколници ги сложихме още в началото за да им е по-уютно и да не им духа когато проветряваме стаята.Едната ми дъщеря е много енергична само се върти в леглото, с краче се опира в решетката и се отблъсква а обиколника служи за предпазване от заклещване на крачето.

# 26
  • Мнения: 2 040
Според мен, вече се чудят какво да отрекат и какво да наложат ... прекаляват и пресилват нещата ..
То да не дава Господ да става нещо, а с обикник или без  - все тая ...

Още от самото начало сме сложили обиколника, той не е дебел като юрган, пък и е само на едната дължина на креватчето + 2-те ширини, отпред няма нищо и си виждах нон - стоп детето ... а и никога не съм я виждала да се завира в него ..  Wink

# 27
  • Мнения: 650
Аз не мисля че отричат обиколниците. За този синдром, които е до 1 година получавам хиляди материали по пощата от болницата разни организации и въобще като се зачете човек става ясно няколко неща-бебето да се слага по гръб, да не се завива , а да спи в чувалче, и да няма в кошарата разни меки плюшени играчки и одеалца оставени и може би в този смисъл някой се е престарал и е направил един пухен грамаден обиколник за красота те много обичат тези финтифлюшки и подобни и затова. А иначе обиколници всякакви.. Хи-хи само от оранжева болана не съм виждала Laughing Но една нормална търсачка пуснете и няма такива страхотии-този синдром е Sudden Death Syndrom а обиколник е Bumper поне в САЩ.

# 28
  • Мнения: 1 370
И ние имаме обиколници, но до този момент освен да ни помагат, друга работа не вършат. Омекотила са доста удари и предпазват от заклещване на крачетата между решетките. Сложих ги, когато синът ми беше на 14 месеца.
В книжките, които ми дадоха на мен, няма мнение по въпроса

# 29
  • Мнения: 843
Както писаха някои мами, обиколникът ми е висок и тънък - Наистина доста плосък.. нямаше как да се задуши...
        Леглото на малката е плътна дървесина от 3 страни  и с решетка отпред. В началото обиколникът беше стандартно сложен, после, след 3-тия месец го направих през пръчка. Хем спира течението от климатика, хем я пази/ не че не си е чуквала главата.., но пък се научи да се пази./

НО, наскоро се загледах в магазините с новите креватчета... Обиколниците бяха пухени и доста обемисти, широки и меки.../ като полегнали възглавнички/  и точно това си помислих...  че са опасни.   Да не говорим, че в последствие пречи на детенце да се изправи , държейки се за пръчките / голям кеф.. голяма игра/
  зависи си от обиколника..
   И сега ми хрумна...  аз вече вероятно няма да имам друго бебче, но пък идеята да се облекат самите пръчки с нещо меко, тънко и щадящо?   Ако някой поеме идеята да почерпи...после.

Общи условия

Активация на акаунт