Февруарската дружинка ще празнува 2-та годинка! - тема 18

  • 71 077
  • 753
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 932
Гери, сравнително късно съм кръстена, щом имам някакви откъслечни спомени за ритуала. На 26 се омъжих. Късно ли е, рано ли е, не знам. За мен си беше на време.Wink Има една поговорка, че момите се задомяват, когато им излезе късмет, а мъжете - когато им дойде акъла... Та... Май това е положението и няма много значение сряда ли е, високосна година ли е и дали вали дъжд...
Ако си решила да е сега, направи го заради християнството, а не от суеверие.

Мария, честита прическа!;) А също и на Вики!;)

Утре си тръгваме от мамин-бабин дом... Хм, утре, ама то станало днес... Не знам как все така се случва като спят децата аз да взема да се оцъкля...

# 526
  • Мнения: 642
Здравейте,

Гери, аз съм кръстена на 8 год., брат ми на 14...аз се омъжих на 26, брат ми на 32...той се разведе, аз не. И аз мисля, че няма никакво значение, още повече, че за ритуалите няма никакво значение каква година е.

Ние имаме гости и е лудница, не знам как ще си тръгнат, без да реве за тях. И носът й от няколко дни е запушен и не може да диша, а не тече...правя инхалации, ама пак не спим.
Вчера пак го раздавах фризьор и резултатът пак е потресаващ, ама иначе пищи  hahaha

# 527
  • София
  • Мнения: 464
Здравейте!
Алекс е добре. Празниците ми развалят дисциплината, тъкмо свикнах да се оправям сама и ММ е почивка и пак се разглезих  Simple Smile. Алекс също много говори вече. Кръстихме го когато беше на седем месеца на именния му ден. Дея също мисля сега лятото на нейния имен ден да я кръстим.
Личната ми даде направление за изследване за глисти и сега в понеделник ще се опитам да взема пробата, много сложно ми изглежда.
Весел ден!

# 528
  • Мнения: 642
Аз забравих да питам - някой може ли да ми препоръча добър детски очен лекар? Мисля, че с лявото око е малко кривогледа и искам да я прегледат...

# 529
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Добро утро!
След малко ще излизаме на разходка,балко че днес няма слънце.
Копче,очен лекар в бг ли? Ако знаеш какъв ужас са тук  ooooh! Братовчедка ми обиколи поне петима заради ечемици на малкия и конюктивит,аз също,че след морето и на Вики му излезе ечемик. Не съм разказвала,защото много бях ядосана. Водихме го при лекари,доценти и какви ли не. Никой не предложи да му се пусне кръвна картина или секрет от окото,аз сама поисках. За радост всичко излезе ОК,ама това не им попречи да ни предлагат оперативно махане,навсякъде. Е,един месец след избиването,ечемика си падна сам. Не попаднах на добър специалист,а бяхме във Визус,Александровска,Още при една доцентка от Александровска но в частния и кабинет. Ако някой има да препоръча и аз ще си запиша координати. Въпреки това,мога да кажа за внимателно отношение и по-леки изхвърляния от доктор Драгоев във Визус.

# 530
  • София
  • Мнения: 2 130
Аз също обиколих доста очни , че нали Влади има доста проблеми с очите. Последно ходих при една дето много ми я препоръчаха майките - д-р Лиляна Димитрова в Токуда. Записванията при нея са малко сложни, защото има голям наплив за нея. Аз в началото на февруари успях да запиша за платен преглед при нея за 29/02, та пак късмет че успях. Може и по ЗК, но трябва да се обаждате често и да чакате като има часове.
Като цяло съм доволна да ви кажа. Ние ходихме заради запушването на каналчето му и жената ми обясни много добре нещата и каза или оперативно могат да го оправят веднага или да го оставим сам да си се разшири с годините. Тя лично ме посъветва да го оставим. Даде ми и други съвети за нашите проблеми. Честно казано я препоръчвам нея пред Визус, където ходехме до сега.

Принцес от къде ги измисли тези глисти ЛЛ  newsm78. Направо ме хвърлихте в музиката  newsm78

# 531
  • NE
  • Мнения: 10 999
При нас голяма драма, голямо чудо. Реве и се тръшка за всичко. Непрекъснато отваря си сам вратите и сега и това трябва да следя, че колко му е да изчезне навън. ooooh!
Зъбаците излизат накуп всички и не знам как ще оцелея. Надявам се да приключваме по-бързо.
За кръщенето съм на мнение, че човек трябва да постъпва както иска, не както се очаква. Аз не съм кръщавана, а с ММ вече сме 14 години заедно в хубаво и лошо, та не вярвам много в лошата поличба. Детето също не смятам да го кръщавам на този етап.

# 532
  • София
  • Мнения: 464
Гери, не знам и аз от къде, но личната го измисли. Може би защото не ходи на ДГ.

# 533
  • Мнения: 472
Здравейте и от нас.
Йоана вече е добре и смело мога да кажа, че инхалатора ни е една от най-смислените покупки. За някой ден детето се оправи само с инхалации с вентолин физ. разтвор, умкалор и фенистил. Без антибиотика, който така и не и помогна. Та утре живи и  стартираме с яслата, защото трябва да свиква края на месеца съм на работа и се надявам всичко да е наред.
Приятен и усмихнат слънчев ден 🌸

# 534
  • Мнения: 3 846
Привет, момичета Hug

Гери, направи така, както ти го усещаш. Нашите също настояват да кръстим детето, ние имаме желание, но нямаме кръстник. Момчето, което искахме да поканим, замина за чужбина и скоро няма да се върне, а искаме да е приятел, който да е действително кръстник за детето ни, а не човек, който да извърши ритуала. А родителите ни нямат търпение и затова също понякога дават доводи, граничещи със суеверия и наричания. Но това си е решение на родителите или ако по-късно се прави - на детето. Аз съм кръстена на 13год. възраст, ММ е бил по-малък, венчахме се на по 27-28г. Чак сега се сдобихме с рожба и т.н. А иначе относно високосните години - на мен лично никога не са ми били на късмет, дори напротив, винаги ги очаквам с негативна емоция и вероятно затова насищам всяка смедваща високосна с лоши нюанси...както и да е...направи, така както ТИ мислиш, че искаш за детето си. А с кръщението не просто ще го въведете в християнството, но и ще си има ангел-пазител Heart Eyes

За офталмолог - също съм доволна от д-р Лиляна Димитрова в Токуда. Бях проучила преди да заведем Боби на годинката, та отидохме при нея. При други не сме и ходили. Препоръчвам я, изключително внимателна е, обяснява подробно и предразположи детето за прегледа Hug

Принцес, изследването да не е за ясла? Ако е за там, да - прави се. Зор видяхме и ние, щото малкия точно тогава се беше позапекъл, та с 2 дена отложихме даването на секрет. Иначе се справихме някак със самото вземане, щото още е с памперс Confused

И ние правихме прическа тези дни, ММ беше коафьор, малкото се постресна , въпреки че не за първи път го постригваме ние, даже досега все ние сме му фризьори. Ама колкото - толкова. Добре се получи Rolling Eyes

Нели, браво на вас. Хубаво е че сте здравички. Успешен старт и бърза и лесна адаптация Hug

Ние още не см на АБ, взехме инхалатор, малкият се престрашава само да го включва и изключва, но не иска да му правим процедури. Оффф, а съм убедена, че ще му помогне. Засега има подобрение, намаляха гадните сополи, но още ги влачим. Пропускаме още няколко дни яслата, ще се гледат с тати си, аз съм работна от утре...

# 535
  • Мнения: 2 431
Честит празник, мили дами!
Бъдете много щастливи, изпълнени с любов и женственост и много обичани! Simple Smile


Извинете, че толкова време не съм писала, но вкъщи всички сме болни и не ми е до нищо. Интуицията ми подсказва, че не е болка за умиране, но все пак (както и вие сте писали) е много криво да гледаш детето си болно. Засега при Рали действаме с шуслерови соли, 1-2 хомеопатични и балсамов сироп, утре сме при ЛЛ и ще видим как са нещата. ММ е дори в болничен, той е най-зле от трима ни, дано сега като стане, да е по-добре. Пък аз какво да кажа - откакто съм бременна, на 3 седмици средно съм си болна, не знам какво е това чудо, ама май вече свикнах. Grinning Ида ли някъде с повече от двама човека и хоп - инфлуцид. Grinning

Нели, радвам се, че сте по-добре, Бизи, нека и от теб чуем скоро добри новини.  Hug

Чакайте да се включа малко и по другите теми, че тези болести... Мария, ние сме доволни от д-р Биляна Петрова във Визус. Много внимателна жена и с чувство за хумор. Освен това работят с направления. Simple Smile
Гери, и аз съм малко на "Вие" със суеверията и мисля, че като за всяко нещо ти си усещаш най-добре кога е правилният момент за кръщене.
Нели, успех с яслата, ще се радвам да споделиш първите отзиви, че и нас съвсем скоро това ни чака, дай боже да оздравеем.

Иначе Рали последните 1-2 седмици е голяма скица. Повтаря абсолютно всичко, което чуе, ама всичко всичко. Simple Smile Стегнали сме се да внимаваме вече, че както каза "боже, боже" единия път, да не почне и да ругае скоро.  Joy

Сега ще ви задам много тъп въпрос. Simple Smile Нали ви се похвалих миналия път, че на Рали ѝ растат 2 кътника и един кучешки горе вляво. Тези дни забелязвам, че горе вдясно венецът също е много подут и чакам всеки момент още един кучешки да избие. Та според вас може ли да кашля от това?  newsm78 Няма температура (нали обикновено това е реакцията) и се чудех може ли някъде другаде да се отрази това, 4 зъба едновременно са все пак...

Благодаря ви много и прекрасен ден! Simple Smile


# 536
  • София
  • Мнения: 2 130
Честит празник момичета. Нека празника е цветен и слънчев за всички вас  bouquet

Влади с голям кеф даде цветенцата на лелките в яслата Simple Smile. Много се радва като има цветя Simple Smile

Аз да ви се оплача от себе си малко  Tired
Скрит текст:
Толкова зор си дадох да го науча да спи сам в стаята си и даже успях да го науча накрая да си заспива сам и тук от както сме си сами няколко вечери си лягам с него, като си четем книжка на спалнята и си заспиваме заедно и сега няма шанс да спи пак в креватчето си  ooooh!. Много ми е хубаво да си спим заедно, но сега направо си отива на спалнята вечер, събува пантофите и ме чака с книжката. Въобще не иска в неговата стая. Ама направо да ми се не начуди човек  ooooh!, след всичките усилия де положих защо го научих да спи при мен, пълна шматка  Tired

Ние май скоро ще трябва да махнем памперса. Много ни става пишлето като станем и реве, че му пречи пампата. Слагам го на гърнето доде се успокой и тамън свърши и нещата, но според мен ще му е по добре ако е със слипче. При вас така ли е  с момченцата  newsm78

Лили кашлицата е по скоро от сополите, които съпътстват винаги никненето на зъбите.
Ако имаш инхалатор прави инхалации , ще помогне на сополите и да намали кашлицата.

# 537
  • NE
  • Мнения: 10 999
Добро утро!



Гери И аз събирам кураж и нерви за махането на пампата. Сега му е момента. Дори едно момиченце баш сега му махат пампата, а е декемврийче 2013 г. Може да му пречи пампата вече. И Вили гледам, че си дърпа дупето.
Лили Бързо оздравяване. Дано не е нищо сериозно. Зъбната серия е същата и при нас - два долни кучешки и кътниците. Кучешките забелязвам, че избиват лесно, но основата им е по-дебела и създават голям зор при никненето. Кътниците са драма от всякъде. Може и да кашля от тях. На Вили му се оказа екземата на бузата точно от зъбите защото се активизира с кризисните моменти.

Като ви чета колко много приказват вашите дечица се чудя кога и при нас ще се случи, макар че почна да приказва по-разбираемо някои думички като бебе, айде, баба и все неща които иска.

# 538
  • Мнения: 3 846
Честит празник, мили мами bouquet
Бъдете здрави и щастливи. Много пролетно настроение ви пожелавам и приятно посрещане на празника с изненадки от мъниците Heart Eyes
Добре е малчо вече, благодаря че ни мислите Hug
В четвъртък ще го заведем пак на ясла и дано потръгнат нещата.
Сахарара, кашлица от зъбките ми е подозрителна работата. Зачервено гърло или дупе, температура -да, но сополи и кашлица по-добре педиатъра ви за я прегледа и да си каже думата. А дано всичко е наред. Бързичко да оздравявате, кофти гаден вирус тази зима, няма отърване от него...а при теб с бременността явно е паднал имунитета. Обаче с какво да се подсилиш освен бабини рецепти Hug
Гери, да, потвърждавам го този момент с пишето и памперса при момченцата и при нас го има. Но сме още далеч от махане, за съжаление. И не се коси за спинкането при теб, съвсем скоро сам ще иска в стаята си пак, сигурна съм. Сега усещам периода при мъниците ни като силно утвърждаване на личностна и развитие на АЗ. Вероятно си изживява нещо и иска внимание и гушкане и търси компанията и най- вече закрилата ти. Не се коси.

# 539
  • Мнения: 472
Здравейте дами и честит ви празник🌸💐🌸
Да дам отчет от ден първи и втори. Вчера влезе съвсем спокойна и даже ми каза чао и лека работа, после за около 2 минути поплакала,но бързо се е успокоила и си е играла. Не е искала да закуси, но тя не е свикнала толкова рано да яде, ние закусвахме след 10, но пък си е изяла всичко на обяд. Когато отодох в 12 да я взема си играеше и беше спокойна. Днес като я заведох пак ми каза чао, но като влезе се разплака, но пак е било за 2 минутки. Пак не е закусила, но аз у дома и дадох малко да хапне. Казаха че пак си е спокойна и си играе и след малко ще се взимаме 😊 живи и здрави смятам че ще мине безпроблемно 😊
Хубав ден и весело изкарване 🌸

Общи условия

Активация на акаунт