Прахосмукачка робот - 9 тема

  • 102 060
  • 725
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 362
Моята Румба е на пет години и половина Simple Smile сменяла съм батерия два пъти и четки. Работи си почти ежедневно и ще си работи, докато може. До късмет е в голяма степен, не само до пазене и грамотно използване.

Тъкмо се канех да пиша, че имам две странични жълти четки с винтчета за Румба 8-ма серия, чисто нови, с кутията - от Горал инт. са ми ги дали вместо исканите от мен за 6-та серия, а аз, голямата бяла птица, не съм видяла навреме, отворих кутията, извадих и монтирах една,и се чудя що не става добре  #2gunfire Ако на някой му трябват тези четки, да пише на ЛС да се договорим.

# 601
  • Пловдив
  • Мнения: 3 891

Смяната на четки изобщо не зависи от робота.Зависи от това какви прегради и колко среща .Сравнявам четките на двете ЛГ в къщи,купени по едно и също време.И двете чистят всеки ден .Площта е сходна 140 и 110 кв.Е тази която чисти първия етаж където има столове,маси ,диван,и ред други неща е по изхабена.Естествено тази на първия етаж се пуска и по два пъти на ден.
Така че не пишете против тази или онази марка,особено ако не сте я ползвали.Да,аз нямам Румба ,ама това значи ли че Румба е лоша?Аз съм направила своя избор и съм доволна.Момичетата избрали Румба също.Всеки си подбира техниката сам,четейки отзиви.
Няма пост ,който да съм пропуснала в последните три години в темите.Единствените негативни отзиви са били изказани от 2-3 момичета за Самсунг и те са притежатели на марката.

# 602
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз видях темата сега след като си купихме импулсивно прахосмукачка, да видим дали ще сме доволни  Simple Smile

# 603
  • Мнения: 815
Хич и не съм мислила да обиждам никого, защото всеки е направил своя информиран избор, основан на потребности и възможности, на характеристика на това, което му трябва. Че и аз щях да си купя последен модел Румба.

Всеки си обича неговото си гардже  Simple Smile

# 604
  • Мнения: 1 797
Извадих днес Браавата. Гледаме се като напълно непознати  Laughing
Да видин=м дали ще се договорим  Laughing
Някоя добра душа, ако иска да ми даде няколко указания  Laughing

# 605
  • Варна
  • Мнения: 903
Моя гони 5 г и само странична жълта четка съм сменяла 2-3 пъти и сега батерия вече ще сменям, което е нормално. Даже и по 2 пъти на ден работи. Така че напълно нормално е тук там да има проблеми като всяка техника и марка. Не казвам, че е най-доброто вече (като е купувана може би да), на такива крайни заключения за която и да е било марка (не само за роботи) е несериозно.

Аз...май за трети път питам  Blush, обаче ми  е важно: откъде си купувате батерии, къде има сервиз на Румба?
От Варна съм и не откривам тук, може би  има в София, но открих координати само на фирма, която продава такива роботи.
Подариха ми Румба 560, която е имала проблем и е зарязана в мазата от 7 години, та дори не помни собственикът й какъв е бил проблема. Той е в Швейцария и само си спомня, че от сервиза там са му отказали сума, наполовина от цената на нова. Според мен  е за смяна батерията /от жълтите е/, но ми се ще да чуя мнение на сервизен техник.

Можете ли да ми помогнете с информация Praynig

# 606
  • в града на атомното слънце :)
  • Мнения: 404
Моя гони 5 г и само странична жълта четка съм сменяла 2-3 пъти и сега батерия вече ще сменям, което е нормално. Даже и по 2 пъти на ден работи. Така че напълно нормално е тук там да има проблеми като всяка техника и марка. Не казвам, че е най-доброто вече (като е купувана може би да), на такива крайни заключения за която и да е било марка (не само за роботи) е несериозно.

Аз...май за трети път питам  Blush, обаче ми  е важно: откъде си купувате батерии, къде има сервиз на Румба?
От Варна съм и не откривам тук, може би  има в София, но открих координати само на фирма, която продава такива роботи.
Подариха ми Румба 560, която е имала проблем и е зарязана в мазата от 7 години, та дори не помни собственикът й какъв е бил проблема. Той е в Швейцария и само си спомня, че от сервиза там са му отказали сума, наполовина от цената на нова. Според мен  е за смяна батерията /от жълтите е/, но ми се ще да чуя мнение на сервизен техник.

Можете ли да ми помогнете с информация Praynig
Чичко Гугъл помага винаги - http://irobotforyou.com/page/maintenance

# 607
  • Мнения: 362
Аз...май за трети път питам  Blush, обаче ми  е важно: откъде си купувате батерии, къде има сервиз на Румба?
От Варна съм и не откривам тук, може би  има в София, но открих координати само на фирма, която продава такива роботи.
Подариха ми Румба 560, която е имала проблем и е зарязана в мазата от 7 години, та дори не помни собственикът й какъв е бил проблема. Той е в Швейцария и само си спомня, че от сервиза там са му отказали сума, наполовина от цената на нова. Според мен  е за смяна батерията /от жълтите е/, но ми се ще да чуя мнение на сервизен техник.

Можете ли да ми помогнете с информация Praynig

Аз батериите си ги купувам от Амазон. Чета, сравнявам параметри и цени, не вземам от най-евтините. Много съм доволна от резултата  Sunglasses.
В твоя случай обаче наистина е по-добре първо да я видят в сервиза и да кажат дали само батерията е проблемна.
И още нещо има. Моделът не е от най-новите и не е ясно дали се намират лесно батерии за него. Но това пък също се проверява лесно в интернет.
Успех с реанимирането на Румбата!  Simple Smile

Последна редакция: чт, 05 май 2016, 23:33 от Pump17

# 608
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз да попитам какви са отзивите за НеатоД85 ? Добри ли са, ще върши ли работа или не?
Чудихме сме между Неато и Миеле, но продавача ни посъветва Неато дано не ни е заблудил.

# 609
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
От неатото д 85 не съм много доволна.Минава по веднъж и ако е пропуснал боклуче си остава там.Румбата минава няколко пъти и обира всичко.Това е мое мнение като притежателка и на двете марки.

# 610
  • Русе
  • Мнения: 3 710
galenaa, аз от амазон ще поръчам, но ако искаш може и от тук. Обаче и аз си мисля, че в твоя случай наистина е по-добре да се види в сервиз, но за там не мога да ти помогна. Иначе батерия ще намериш със сигурност, те дали за 5,6,7 не бяха едни и същи даже. Ако имаш някоя приятелка с робот, пробвай с нейната батерия да видиш дали ще тръгне.

gul4i, това е много добре мнение, но съм изненадана, честно казано. Постоянно ли е така или от време на време? Дано и други се включат с мнение.

# 611
  • Варна
  • Мнения: 903
Благодаря на всички за отзивчивостта Hug

Наистина батериите на няколко серии са еднакви и няма да е проблем, но първо ще я пратя на сервиз. Още в понеделник ще се свържа с посочения телефон, зъщото много ме  е срам, но не откривах точно в този сайт сектор "сервизно обслужване" Blush

Още веднъж благодарности  и поздрави за всички празнуващи bouquet

# 612
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
Два три пъти я следях като мете.Минала е вече от дадено място и забелязван,че има боклуче.Стоя и я наблюдавам дали ще я обере,знаейки,че не минава два пъти от едно място.И като се прибере й казвам калпазанка и взимам боклучето.

# 613
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Гулче благодаря за мнението ще видим как ще бъде при нас. Идеята е да подържа едно прилично ниво като ние ще си чистим по соновно веднъж седмично.

# 614
  • Мнения: 796
Странно. Пък аз вчера се ядосах на мойто Неато, точно защото мина поне три пъти на едно и също място без аз да виждам причина, а имах много работа и то ме бавеше.

Общи условия

Активация на акаунт