Възможно ли е още да не разбира?

  • 1 376
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
За съжаление аз не мога да направя и една крачка по-далеч от Алекс.Даже да се заиграе в другата стая току дойде да види къде съм.В парка същата работа,през минута вдига поглед и мама ,та мама.
Ох, и Рони стана същата Sad...и това от няколко месеца - преди не и правеше впечатление, че ме няма - а сега е като залепена за мен. Направо не знам какво и става newsm78.
Така че, радвай се, че детато ти е самостоятелно Laughing.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 6 938
Големият ми е много самостоятелен, чак притеснително.
В парка тръгва нанякъде и  изобщо не се обръща да види къде съм, нито се връща. Правила съм експерименти, крия се зад дърво или изчаквам колко ще се отдалечи - не му пука, отива до другия край и се заиграва с нещо.
По-лошото е, че е много контактен - хваща за ръка непознат човек, говори му, върви с него...  #Crazy Страх ме е на кого ще попадне , когато е без мен. Cry

# 17
  • Мнения: 46 518
Големият ми е много самостоятелен, чак притеснително.
В парка тръгва нанякъде и  изобщо не се обръща да види къде съм, нито се връща. Правила съм експерименти, крия се зад дърво или изчаквам колко ще се отдалечи - не му пука, отива до другия край и се заиграва с нещо.
По-лошото е, че е много контактен - хваща за ръка непознат човек, говори му, върви с него...  #Crazy Страх ме е на кого ще попадне , когато е без мен. Cry

Четеш ми мислите  Confused

# 18
  • Мнения: 3 537
И нашия е по същия начин.От 5 дена е при майка ми и баща ми ,и майка ми разправя,че не се сещал за мене,само понякуга за малко се сеги каже"мама" и нищо продължава да си се занимава и играе.Ама пък от една страна е по-добре, все си мисля,че ако го вземат на ясла и по-лесно ще се адаптира...като сме навън пак така,малко се сеща за мене.Ако някой непознат обаче нещо го заговори и тича и ме търси,иначе не....ама по -добре отколкото да ми се обеси на панталона и на 2 крачки да се отдалеча и да ми реве и прави сцени....
Никол, аз мисля,че разбират много добре, но просто са по-самостоятелни от другите деца и по-лесно биха се адаптирали към една нова и по различна среда да речем,което според мен е плюс.А и предполагам,че с напредването на възрастта ще започнат повече да ни търсат...

# 19
  • София
  • Мнения: 39 762
Дияната е същата. Не знам дали е по-самостоятелна както е писала Реза, но Никол не си единствената.
Карен, Дияна чак за ръка не хваща, поне й мина този период, но бърбори с абсолютно всеки, непознат. То за говоренето с непознат, не е чак толкова фатално...

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 6 938
Да, тръгването с непознат може да е фатално, да пази Господ!

# 21
  • Мнения: 953
Никол радвай се питаш ли ме какво преживях като оставих малката при майка ми която е далече и всяка вечер като и се обаждах по телефона репертоара беше: МАМО ДОДИШ, ВЗЕМИШ МА, ВОДИШ МА БАС, НЕ ИСКАМ ТУКА,  МАМО ДОДИШ, МАМО ДОДИШ и т.н.
Чувствах се като майка предателка и  при свекито като я оставям все това говори макар, че жената я гледа близо 6 мес, само за през седмицата естествено докато съм на работа.

# 22
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И моят не е ходил на ясли, само аз го гледам (не го оставям на баби и гледачки), а е от самостоятелните типове, със собствено мнение, на всичкото отгоре. Mr. Green
Спокойно, съвсем нормално си е детето - раждат си се с характера, какво да ги правиш.  Laughing

# 23
  • Мнения: 3 491
Много се променят децата. Големият ми син беше така, хем изобщо не беше отделян от мене. После обаче на 3 годинки се промени, ще стане другия месец на 6 г. и е много привързан към мене. Дори след 2 седмици ще доброволствам малко в училището покрай техния панаир на книжките, че иска да ме вижда там.  Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 13 206
Възможно ли е още да не разбира какво е "майка" и "баща" на 1г. и 7м.?
Оставяме я на разни места и никога не ни търси, може да е глупаво, но вече започвам да си мисля, че нещо не й наред Confused

Стига де, Никол... Grinning

Наред си е детето... писнало й е да ви гледа.... Crazy (майтап).... А сега без майтап.... Мисля си, че родителите пречупваме всичко през мозъка на възрастни и искаме децата ни да изпитват чувства, който ние смятаме за нормални... за тях обаче в дадения момент може да не са нормални... Какво искам да кажа... за теб и твоите възрастни разсъждения детето трябва да страда ако не е около родителите си... За нея обаче нещата едва ли седят така... на нея й е интересно на новото място и тя забравя за теб. Това не значи, че няма чувства към теб. Просто й е по-разнообразно...

Истината е, че щом проходят тръгват по собствен път и постепенно отлитат от глездото. На нас не ни се иска, но е така... Може би затова си задаваш въпроса. Твоето малко момиченце вече от бебе се превръща в човек със собствено мнение и желания.

# 25
  • Мнения: 2 818
Моята е на периоди, но общо взето е средно положение...
Това, което си мисля по темата е, че може би просто детето е сигурно в тебе, знае че си някъде наблизо или че ще го вземеш при всички положения. И разбира се опира и до характер... Peace

Общи условия

Активация на акаунт