Консултация за микробиология

  • 3 641
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте мами! Ходих на преглед и ми взеха изследвания за микробиология. На гинеколог съм чаак в понеделник, а резултатите са налице, аз съм в шок и моля да ми кажете дали има нещо притеснително, защото до понеделник ще се побъркам.
Масово левкоцити до повлекла,5-10 епителни клетки, 5-10 лактобацили, масово грам-лабилни кокобактерии, масово парабазални клетки, единични clue cells.

# 1
  • Мнения: 4 176
Имаш инфекция бактериална.

# 2
  • Мнения: 2
Благодаря ти, времето мина бързо, ще видим утре какво ще се предписва Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 2 672
Здравейте! Използвам темата, за да попитам за своите резултати, понеже съм на преглед чак другата седмица:
В единични полета - Clue cella, грам вариабилни бактерии, в преобладаващи други се установяват лактобацили. Lactobacillius spp. - оскъден растеж, Candida spp. не се изолира.
 Имайки предвид, че резултатът от цитонамазката е PAP I
Благодаря Ви.

# 4
  • Мнения: 4 176
Здравейте! Използвам темата, за да попитам за своите резултати, понеже съм на преглед чак другата седмица:
В единични полета - Clue cella, грам вариабилни бактерии, в преобладаващи други се установяват лактобацили. Lactobacillius spp. - оскъден растеж, Candida spp. не се изолира.
 Имайки предвид, че резултатът от цитонамазката е PAP I
Благодаря Ви.

Изглежда добре, може би имаш само лека бактериална вагиноза.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 672
Сърдечно благодаря за бързия отговор  Hug

# 6
  • Мнения: 37
Здравейте. И аз ще попитам тук за моите резултати.

Бременна съм в 4 месец.
Кръвните изследвания са в норма, но в урината откриха бактерии и много левкоцити (10-15 при норма до 4 на поле)
Цитонамазка - 2ра група, клетъчни елементи от сквазомен и ендоцервикален епител, мн. висок брой левкоцити.
Микробиологията ми е - умерено ? стафилококи ауреус 10 на 5 степен, както и кандида, трихомоннас и гардерела. Без никакви лактобацили.

Никакво обяснение от гинеколога- даде ми само кремче Залаин. По принцип е за отвън, но той ми каза да си го пъхам вътре вагинално колкото мога по надълбоко- е невъзможно е- всичко си остава на входа, или се приплъзва нагоре по пръста ми на топка. Луда работа.

Има ли някой опит с поставяне на крем вагинално, и въобще този широкоспектърен антимикотик Залаин адекватен ли е в случая? На своя глава реших да приемам вагинално и през устата и лактобацили, че никакви не са ми останали- Лактажинът го дават ОК за бременни, може да се използва в комбинации с други лекарства, и профилактично е добре...

Благодаря ВИ Simple Smile

# 7
  • Мнения: 4 176
Ако това наистина са резултатите ти, имаш стабилни инфекции както вагинална, така и уринарна. Не става ясно само стафилококи и кандида ли имаш или всичко изброено, което не ми се струва реално. При тези резултати би трябвало да имаш симптоми. Имаш ли и какви? Хубаво е да се посъветваш с още един лекар. Иначе спокойно, нещата се лекуват. Залаина ще те облекчи, ако са гъбички. Бактериите няяма да убие.

# 8
  • Мнения: 37
Парене нямам, пишкам добре, имам леки болки ниско долу,като от простуда примерно, но не мога да ги определя от какво са.

В резултатите на "урина - седимент", просто пише срещу бактерии- положително, при норма негат., без да уточнява какви.
А на микробиологията на "микробиологична находка" пише "Стафилококус ауреус 10 на 5степен"
а най-отдолу на Микроскопски преп. (не знам какво е това съкращение), са изредени-  Candida hoip (?), Cto hoip, Trihomonas vaginalis hoip,  Gardenelia vaginalis hoip. Умерено стафилококи (подчертано), Luco (?) единични, без наличие на лактобацили. "

Може би аз съм прочела невярно, и имам "само" стафилококи..

# 9
  • Мнения: 4 176
Мисля, че имаш само стафилококи, те протичат безсимптомно в повечето случаи. Бактериите в урината също понякога. Все пак мисля, че тези инфекции е добре да се лекуват. В бъдеще при раждането бебето може да се зарази от тези бактерии и да получи инфекция. Това съм чела. Съветът ми е да потърсиш мнение на още един лекар.
И между другото за точния причинител в урината трябва да си пуснеш стерилна такава, а не обикновена.

Последна редакция: пн, 08 фев 2016, 00:31 от kiticat

# 10
  • Мнения: 13
Здравейте,

Моля за съдействие за разчитане на резултати от микробиология:

Микробиологично изследване на вагинален секрет
Specimen source: вагинален секрет
Микроскопски резултат:
ПОСЯВКА : НЕ СЕ ИЗОЛИРАТ МИКРООРГАНИЗМИ. ПРЕПАРАТ : 3-4 ЛЕВКОЦИТА / ПОЛЕ; МАСОВО ЛАКТОБАЦИЛИ; МНОГО ПЕК.

Благодаря предварително!

# 11
  • Мнения: 4 176
Нищо ти няма.  Peace

# 12
  • Мнения: 13
Много благодаря за отговора  bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 1 323
Момичета, а левкоцити 10-15 на поле какво означава? Всичко друго е чисто в микробиологията, нище не се изолира, пише само 10-15 левкоцити на поле в слузни повлекла ...... Док каза само, малко са ти завишени левкоцитите, но това нишо не означава..
На мен ми прилича на някаква инфекция ли, възпаление ли...

Общи условия

Активация на акаунт