Професионални серии за коса - тема 97

  • 63 075
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 936
Може ли линк към Luxeoil? Намирам два вида в Енцо...а искам да знам кое хвалите Simple Smile

# 31
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
1. За уплътняване съм ползвала серията денсифик, усеща се осезаемо но също така леко пресушава, за това редувам с други серии. Ботокс ампулата също ми уплътни косата но само първия път, останалите пъти почти не усетих разлика.
2. Обем в корените при мен е много трудно постижим с продукти, и на фризьор съм ходила и пак не става. Пробвах серията за обем на Марокан но освен че ми пресуши дължините обем не видях, ще му дам още един шанс.
3. На Вела нищо не съм ползвала но предвид това че не е много коментирана тук май за сега няма да купувам нищо тяхно.

# 32
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Може ли линк към Luxeoil? Намирам два вида в Енцо...а искам да знам кое хвалите Simple Smile

http://www.enzo.bg/wella-professionals/sp-luxeoil-olio-za-ukrepvane-na-kosata/  bouquet

# 33
  • София
  • Мнения: 1 936
*Biskvitka*, благодаря  bouquet

# 34
  • София
  • Мнения: 4 364
Момичета, машини сте! Не съм ви изчела още от старата тема и хоп - 97-ма вече се пълни!!!

1. С кои продукти постигате уплътняване, удебеляване на косъма?
Ето това ми е голямата мъка с косата - косъмът ми е тънък. Не вярвам, че мога да постигна кой знае каква промяна с козметика. Леки корекции - да, но не и промяна. По-плътен става с Денсифик концентратите или бустерите, шампоанът отмарката също сякаш, но вече не помня, хайверните Алтерна Ш и Б/ М също дават усещането за плътност и дебелина.

2. С кои продукти постигате обем в корените на косата?
Слава богу, че растежът на косата ми е такъв, че си имам обем от корена. От друга страна косата ми не е дълга и не е нужно да я boost-вам допълнително за обем. На втория ден, разбира се, го позагубвам, особено, ако съм ползвала хидратиращи продукти. Всъщност търся хидратация, с която да си запазя обема.
Продуктите, с които запазвам обем са същите като за уплътняването на косъма - Денсифик, хайверните Алтерни, ОРайт шампоаните за фини коси.

3.Кои продукти/серии на Wella Professionnel и Wella SP сте ползвали и как се отразяват на косата ви?
Не ги познавам никак. Пробвала съм само спрей за защита от слънчеви лъчи и нищо, ама нищо, не усетих от него. Но лятото косата ми беше много зле по принцип. Не са ми и особено интересни, въпреки че имат богата гама от продукти и добри цени.

# 35
  • Мнения: 211
Минавам само да кажа, че коприната на Чи е най-хубавият продукт до сега, който съм ползвала....някой има ли представа защо има двойна разлика в цената между ензо и ЗР ?

# 36
  • Мнения: 330
1.С кои продукти постигате уплътняване, удебеляване на косъма?
За уплътняване на косъма използвах доскоро ампулите на Про Файбър и мога да кажа-да,доволна съм,но нямаше някакъв главозамайващ ефект лично при мен,де.
Друг такъв продукт,целящ удебеляване на косъма все още не съм ползвала.

2.С кои продукти постигате обем в корените на косата?
 Косата ми е доста дълга (до дупето почти) и обемът за мен е важен,защото колкото и модерни сплесканите прически не са ми в стила.

Използвам няколко продукта на една марка,която открих преди месец,а вече обожавам!PERCY AND REED!


Percy & Reed Smooth Sealed & Sensational Volumising No Oil Oil For Fine Hair
Уникален продукт-олио за коса,което не прави косата мазна,подхранва корените и да-придава обем!


Percy & Reed Radiance Revealing Invisible Dry Shampoo
Прекрасен сух шампоан-наистина невидим!Аз съм брюнетка и за мен е голям проблем,когато консистенцията на сухия шампоан,не е кафява на цвят или с такава формула,каквато е при този.


Percy & Reed Big Bold & Beautiful Dry Instant Volumising Spray
Друг продукт на марката,който обожавам!Няма напластяване и не лепне!Подходящ е за освежаване на обема всеки ден!


Percy & Reed Abundantly Bouncy Volumising Mousse
Този продукт е за "екстремен" обем при дъъъългааа коса...характеристиките са му същите като при горния,но е с една идея по-силен.

3.Кои продукти/серии на Wella Professionnel и Wella SP сте ползвали и как се отразяват на косата ви?
  
 #2gunfire Единственият продукт на марката,който съм използвала и бих го сравнила с ефекта от пръскане на термална вода върху косата ми-НУЛЕВ.
В някои салони са ме измивали с техни продукти,но определено не е моята марка за коса!
За бои не мога да коментирам,защото не боядисвам косата си.

P.S.Имам и още продукти на тази марка PERCY AND REED и ,ако ви представлява интерес бих споделила скромното си мнение за тях с по-подробно инфо.

# 37
  • Viena
  • Мнения: 3 618
Аз искам да благодаря на дамата,която сподели за Стимпод пресата,наистина е номер едно bouquet bouquet bouquet

# 38
  • София
  • Мнения: 1 956
Аз съм с тънък косъм, жив, гъвкав и прав. Косата си поддържам с дължина почти до кръста. Следователно обемът и плътността винаги са ми били заветна цел. Много често искам и вълни или къдрици да си направя, но уви , на такава коса не са трайни повече от час...
1. За плътността - ползвала съм всичко за обем и плътност на БГ пазара без Алтерна. Плътнсот получавам от подхранващата серия на Маракеш, от Лакме дийп кеър, от Лейбъл М уплътняващи шампоан и балсам (една червена серия, не им помня името точно), от шампоана за стимулиране на фоликулите на Напура, от шампоан и балсам и спрей на Лореал за обем. Много добре ми действат ампулите Фибрацевтик пак на Лореал.
2. За обем в корените - пак съм ползвала и пробвала какво ли не. И все се връщам на Филип Кингсли спрея за обем и плътност. Той обаче е с прилична фиксация и трябва много внимателно да се ползва. Да се пръска отдалече или да се пръсне в ръкатаи да се втрие в косата. Иначе косата се циментира и обем няма. ОСвен това този спрей иска и сушуар. Т.е. да се изсуши главата надолу или с четка. И пак - мини вафлите също ми дават задоволителен обем.
3. Вела съм ползвала преди мноооого години. Но си спомням, че продуктите им за обем навремето бяха много хубави и ефикасни. НЕ съм ги ползвала скоро, защото, където и да отида да пазарувам, все ми препоръчват вместо Вела нещо друго и ми казват, че е по-добро... Дали е така - трябва даа си купя Вела, за да кажа.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 626
Фрея  bouquet

По първия въпрос - Денсифик Керастаз.
И съответно и по втория въпрос - шампоана Денсифик. Ампулите за скалп не съм пробвала.
На Вела нямам и не съм пробвала нищо. Не ме и влече марката.

# 40
  • Мнения: 1 767
1.Уплътняване с Еликсир за бърз растеж и укрепване на косата Alfaparf Stimulating Elisir
2.За обем Балсам за обем на тънки коси с пшенични протеини, екстракт от ленено семе и комплекс за запазване на цвета ALFAPARF Volume Magnifying Conditioner
Много доволна от тези продукти.Взех  ги с известна доза скептицизъм по препоръка на фризьорката си и се радвам, че не ме разочароваха
2.За продуктите на Вела използвала съм Шампоан за чувствителен скалп без аромати обогатен с алантоин и бетаин - Wella Professionals Balance Calm.Подходящ е за всекидневното миене на косата през лятото.Преди година си бях купила от Германия и серията за боядисана коса в червено, приятна серия, но за моята коса не е нещо със запомнящ се ефект

# 41
  • Мнения: 5 500
1.С кои продукти постигате уплътняване, удебеляване на косъма? -повечето протеинови серии,също след маска с кокос,термокрем ЛП ПроКератин,мус Денсифик.

2.С кои продукти постигате обем в корените на косата? -не целя такъв ефект,но Инициалиста ми действаше така,също сух шампоан с фиксация за специални случаи.

3.Кои продукти/серии на Wella Professionnel и Wella SP сте ползвали и как се отразяват на косата ви? имам ВелаЕнрич за тънка коса-ш.,маска и балс.-много слаба серия,освен малко блясък нищо друго,все едно ползвам продукти от супермаркет,мия детето с нея.имам и един спрей за блясък-с лека фиксация е,ефект 0.

 Фрея  bouquet за прекрасната тема.

# 42
  • Мнения: 1 306
Прекрасно оформена тема, както винаги - _____Freya_____ bouquet

1.С кои продукти постигате уплътняване, удебеляване на косъма?
Обемът си го имам по рождение (дебел косъм, гъста коса) и по-скоро се боря с него, но всички протеинови продукти допринасят за обем на косата ми, със сигурност.

2.С кои продукти постигате обем в корените на косата?
Не използвам продукти с такава насоченост.

3.Кои продукти/серии на Wella Professionnel и Wella SP сте ползвали и как се отразяват на косата ви?
Wella Enrich за плътна коса - шампоан, маска и крем за блясък. Една от най-нехаресваните ми покупки. Шампоанът - премиващ, маската - слаба, кремът - без никакъв ефект.

# 43
# 44
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 747
Най-после изчетох старата темичка и вие сте изписали цели 3 страници от новата  Mr. Green
Фрея, както винаги блестяща, хич не си мисли, че ще ходиш, където и да било Simple Smile

Съжалявам, че не успях в предишната тема да се включа с отзива за терапията на Наши, но малко по-късно ще го направя тук. Сега да се отчета по въпросите Simple Smile

1. До сега май не съм намерила нещо , което да ми уплътнява. Възлагах надежди на Ботокс ампулата, но и от нея нямаше ефект. ри първа възможност ми се иска да пробвам Денсифик, но искам първо да пробвам и тогава да го купувам

2. Не слагам нищо за обем в корените, на моята супер права коса, каквото и да сложа не се получава.

3. Ползвала съм Вела Брилянс за боядисана тънка коса - шампоан и маска. За мен са страхотни, много ми харесват. От Вела Енринч термото , което имам от размяна също съм много доволна. Искам да пробвам и шампоана и маската от серията.

Много ми е чудно защо повечето от вас имат някакво предубеждение към Вела, по-скоро като към дрогерийна марка??  newsm78 Моля ви да споделите от къде ви идват опасенията и нямате дори и желание да пробвате марката? Нещо в състава ли на продуктите не е както трябва или просто не ги смятате за достатъчно добри??

Общи условия

Активация на акаунт