на4ало и край на май4инство

  • 1 588
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 257
как е по закон. newsm78..от кога запо4ва и кога свършва май4инството от 2 години...някой казват, 4е от деня на раждането се прибавят 2 години и това е  Naughty...други твърдят , 4е след раждането и 3-те месеца след това т.е. законните болин4ни и 4ак тогава запо4ват 2-те години на май4инство #2gunfire...и също ако някой може да ми каже: ако си взема отпуска по време на май4инството, май4инството удължава ли се с дните от отпуската или просто те си влизат в 2-те години от деня на раждането newsm78 #Crazy...много ми е неясно

# 1
  • Мнения: 8 917
Майчинството  започва след изтичане на 135-те дни поради бременност и раждане и завършва до навършването на 2 годинки на детенцето. Не се удължава с каквото и да е, така, че по-добре си го ползвай както му е реда. Peace

# 2
  • Мнения: 257
Майчинството  започва след изтичане на 135-те дни поради бременност и раждане и завършва до навършването на 2 годинки на детенцето. Не се удължава с каквото и да е, така, че по-добре си го ползвай както му е реда. Peace

зна4и като дъщеря ми е родена на 05. май 2005г. , на 05.май 2007г. тя навършва 2годинки...и аз трябва да съм на работа на 06.май 2007г...така ли е newsm78съжалявам за кръ4марските ми сметки, ама ина4е нещо все ми остава неясно

# 3
  • Мнения: 8 917
Майчинството  започва след изтичане на 135-те дни поради бременност и раждане и завършва до навършването на 2 годинки на детенцето. Не се удължава с каквото и да е, така, че по-добре си го ползвай както му е реда. Peace

зна4и като дъщеря ми е родена на 05. май 2005г. , на 05.май 2007г. тя навършва 2годинки...и аз трябва да съм на работа на 06.май 2007г...така ли е newsm78съжалявам за кръ4марските ми сметки, ама ина4е нещо все ми остава неясно


От 5 май трябва да си по принцип, но не забравяй, че имаш минимум 40 дни /2*20 дни/ платен годишен отпуск, който ще те накарат да използваш. А отделно от това имаш право и на неплатен отпуск за отглеждане на детенцето си. Peace

# 4
  • Мнения: 257
Майчинството  започва след изтичане на 135-те дни поради бременност и раждане и завършва до навършването на 2 годинки на детенцето. Не се удължава с каквото и да е, така, че по-добре си го ползвай както му е реда. Peace

зна4и като дъщеря ми е родена на 05. май 2005г. , на 05.май 2007г. тя навършва 2годинки...и аз трябва да съм на работа на 06.май 2007г...така ли е newsm78съжалявам за кръ4марските ми сметки, ама ина4е нещо все ми остава неясно


От 5 май трябва да си по принцип, но не забравяй, че имаш минимум 40 дни /2*20 дни/ платен годишен отпуск, който ще те накарат да използваш. А отделно от това имаш право и на неплатен отпуск за отглеждане на детенцето си. Peace

благодаря ти  Simple Smile..много ми помогна Grinning

# 5
  • Мнения: 4 970
А как стой въпроса с прекъсването на май4инството ако имаш жел;ание и възможност скоро да се върнеш  на работа?И акк е най-добре да се процедира в този слу4ай-дали да се пускат 4есто  по малко от отпуска  или да се вземе наведнъж,пък после да се прекъсва newsm78

# 6
  • Мнения: 8 917
А как стой въпроса с прекъсването на май4инството ако имаш жел;ание и възможност скоро да се върнеш  на работа?И акк е най-добре да се процедира в този слу4ай-дали да се пускат 4есто  по малко от отпуска  или да се вземе наведнъж,пък после да се прекъсва newsm78

А как стой въпроса с прекъсването на май4инството ако имаш жел;ание и възможност скоро да се върнеш  на работа? - В момента, в който се върнеш на работа и си на трудов договор, майчинството ти става 50% - т.е. за тази година 80 лв.


И акк е най-добре да се процедира в този слу4ай-дали да се пускат 4есто  по малко от отпуска  или да се вземе наведнъж,пък после да се прекъсва  - Това не го разбрах  newsm78 - ако нямаш желание да се върнеш на работа, по-добре си го ползвай цялото. Защо да прекъсваш и да се връщаш? Направи си сметка в кой вариант вземаш повече и кой те удовлетворява теб - заплата+50% майчинство+ясла/детска градина/детегледачка или да си гледаш детенцето и да си вземаш 160 лв Така или иначе като стане на 2 годинки няма да имаш възможност да избираш

# 7
  • София
  • Мнения: 361
можели и от мен въпрос?
ако по време на майчинството решиш да се върнеш на работа, но искаш да предоставиш остатъка от майчинствато на някой друг примерно майка ми? - дали е възможно и как става това?

# 8
  • Мнения: 4 970
Със сигурност ще ми е по-добре от  финансова гледна то4ка да работя,тъй като  не ме осигуряват на реалната заплата CloseБлагодаря ти за отговора  bouquet

# 9
  • Мнения: 8 917
можели и от мен въпрос?
ако по време на майчинството решиш да се върнеш на работа, но искаш да предоставиш остатъка от майчинствато на някой друг примерно майка ми? - дали е възможно и как става това?

 Условието е тя да е на трудов договор, ant0anet , защото това е обезщетение затова, че не получаваш доходи от трудови правоотношения...ако е налице това, ще ти кажа и подробности  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 361
Условието е тя да е на трудов договор, ant0anet , защото това е обезщетение затова, че не получаваш доходи от трудови правоотношения...ако е налице това, ще ти кажа и подробности  bouquet
да тя е на работа с трудов договор, но разгледахме и варианта - ако не ни стигат парите аз да се върна на работа по-рано /усигуряват ме на мин заплата, а не на тази която получавам, а тя така или иначе получава малко повече от мин/, а тя да стой при нас вкъщи и да помага през деня, а ноща ще е за мен

# 11
  • София
  • Мнения: 361
Условието е тя да е на трудов договор, ant0anet , защото това е обезщетение затова, че не получаваш доходи от трудови правоотношения...ако е налице това, ще ти кажа и подробности  bouquet
да тя е на работа с трудов договор, но разгледахме и варианта - ако не ни стигат парите аз да се върна на работа по-рано /усигуряват ме на мин заплата, а не на тази която получавам, а тя така или иначе получава малко повече от мин/, а тя да стой при нас вкъщи и да помага през деня, а ноща ще е за мен

# 12
  • Мнения: 8 917
Условието е тя да е на трудов договор, ant0anet , защото това е обезщетение затова, че не получаваш доходи от трудови правоотношения...ако е налице това, ще ти кажа и подробности  bouquet
да тя е на работа с трудов договор, но разгледахме и варианта - ако не ни стигат парите аз да се върна на работа по-рано /усигуряват ме на мин заплата, а не на тази която получавам, а тя така или иначе получава малко повече от мин/, а тя да стой при нас вкъщи и да помага през деня, а ноща ще е за мен

Ами ако твоята заплата+80 лв е по-голяма от нейната, става. И естествено, тя да е съгласна. Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 361
по-голяма е

# 14
  • Мнения: 967
Ако се върнеш на работа преди да е изтекло майчинството от 2 год. вариантите са 2: или се отказваш от майчинството и ти вземаш към заплатата си 50% от майчинството (т.е. 80лв.) или предоставяш майчинството на роднина татко/баба/дядо и те вземат пълния размер майчинство, а ти си вземаш само заплатата. Тябва човека, на когото прехвърляш майчинството да е на постоянен трудов договор. Ако обаче запишеш детето на ясла трябва да се откажете от майчинството.

# 15
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Условието е тя да е на трудов договор, ant0anet , защото това е обезщетение затова, че не получаваш доходи от трудови правоотношения...ако е налице това, ще ти кажа и подробности  bouquet
да тя е на работа с трудов договор, но разгледахме и варианта - ако не ни стигат парите аз да се върна на работа по-рано /усигуряват ме на мин заплата, а не на тази която получавам, а тя така или иначе получава малко повече от мин/, а тя да стой при нас вкъщи и да помага през деня, а ноща ще е за мен

Ами ако твоята заплата+80 лв е по-голяма от нейната, става. И естествено, тя да е съгласна. Peace


Ако и препоръчваш да се върне на работа и да прехвърли майчинството на майка си, не може да получава 50% от майчинството към заплатата си. Цялото майчинство се ползва от този на когото е прехвърлено, а ако няма такъв майката получава 50%

# 16
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 215
...Ако обаче запишеш детето на ясла трябва да се откажете от майчинството.
Това не е вярно Naughty
Майчинството ти спира, само ако детето е настанено в заведение на пълна държавна издръжка, а яслата/градината не е такова Peace
Справка тук: http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=1597824512 - Чл. 53, ал. 4

Последна редакция: пт, 07 апр 2006, 12:47 от Ели Тотева

# 17
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Под заведение на пълна държавна издръжка в закона имат предвид Дом за отглеждане на деца.

# 18
  • Мнения: 8 917



Ако и препоръчваш да се върне на работа и да прехвърли майчинството на майка си, не може да получава 50% от майчинството към заплатата си. Цялото майчинство се ползва от този на когото е прехвърлено, а ако няма такъв майката получава 50%
Естествено, че не може двама души да получават майчинството. Говоря, че има смисъл да се връща на работа, ако нейната заплата + 50% майчинство е по-голяма от тази на свекърва й.

# 19
  • София
  • Мнения: 361
благодаря ви момичета  Hug- за мен варианта да се върна на работа и изцяло да прахвърля остатъка от майчинството но майка ми е идеален, защото така доходите ще намалеят най-малко
само 1 уточнение още - това с прехвърлянето на майчинството има ли давност /всмисъл - мога да го прехвърля до 6м-1г или когато си поискам?/  имам желание да кърмя докато имам кърма Simple Smile

# 20
  • Мнения: 8 917
благодаря ви момичета  Hug- за мен варианта да се върна на работа и изцяло да прахвърля остатъка от майчинството но майка ми е идеален, защото така доходите ще намалеят най-малко
само 1 уточнение още - това с прехвърлянето на майчинството има ли давност /всмисъл - мога да го прехвърля до 6м-1г или когато си поискам?/  имам желание да кърмя докато имам кърма Simple Smile

Няма давност- когато си пожелаеш. До навършване на 2-те годинки.

# 21
  • София
  • Мнения: 361
ееееееееее супер сте  smile3529
мерси за бързата реакция   bouquet

# 22
  • Мнения: 545
Платеното майчинство започва след изтичане на 135-дневния отпуск по бременност и раждане и продължава до навършване на 2 годишна възраст на детето. През тези 2 години по всяко едно време можеш да го прехвърлиш за ползване от друг член на семейството (вкл. майка си), стига той да работи на трудов договор, т.е. да е социално осигурено лице.

# 23
  • Мнения: 2 381
Извинете ме, че разводнявам тази тема, но ме интересува нещо EmbarassedВиждам, че има мама, която е доста наясно с майчинските.Моля, ако може да ме осведомите Praynig Като ми изтече последния болничен, трябва ли да подавам някаква си молба-декларация за майчинските?Ако ДА-къде, до кого да е адресирана?
Предварително благодаря  bouquet

# 24
  • Мнения: 153
здравеите, и аз имам вапросче Simple Smile
Моита маика е пенсионер по инвалидност и в такав случаи мога ли на нея да прехварля маичинството?

# 25
  • Димитровград
  • Мнения: 1 745
И аз искам да попитам-беба е на 4 месеца-мога ли сега да започна работа на постоянен договор и да излезна в майчинство.Питах в НОИ-отговориха ми-да,ако притежавате нужните качества.Как да го тълкувам?

# 26
  • Мнения: 277
А отделно от това имаш право и на неплатен отпуск за отглеждане на детенцето си. Peace

А колко е този отпуск, че вече какво ли не слушам около себе си  Rolling Eyes?!

# 27
  • Мнения: 8 917
Извинете ме, че разводнявам тази тема, но ме интересува нещо EmbarassedВиждам, че има мама, която е доста наясно с майчинските.Моля, ако може да ме осведомите Praynig Като ми изтече последния болничен, трябва ли да подавам някаква си молба-декларация за майчинските?Ако ДА-къде, до кого да е адресирана?
Предварително благодаря  bouquet

Ще си позволя аз да дам отговор Embarassed

При прехвърляне на майчинство, този на когото се прехвърля трябва да е на постоянен трудов договор. На работното си място попълвате молба за започване на работа и прекъсване на отпуска  по майчинство.
После се попълва тази декларация от двама ви в два екземпляра:


Декларация за ползване отпуск по чл. 164, ал. 3 от КТ/93 г.
от бащата (осиновителя ) или от един от родителите на майката (осиновителката )
или бащата ( осиновителя )

Подписаните:

....................................................................................................................................
( трите имена по документ за самоличност )

2. ......................................................................................................................................
( трите имена по документ за самоличност )

заявяваме, че първият от нас, като майка (баща, настойник) е съгласна (съгласен), а вторият като баща (дядо, баба) приема да ползува допълнителния платен (неплатен) отпуск за отглеждане на
..................................................................................................................................................... .........................................................................................................................................,
(трите имена на детето)

родено на ........................................... г., считано от .................................................... г.
до ........................................ г.




   Задължаваме се при прекратяване на трудовия договор от някой от нас, при смърт на детето, даването му в детски ясли или друго детско заведение, както и при прехвърляне на родителските права на другия съпруг да уведомим организацията, за да прекрати разрешения отпуск.
   Известно ни е, че за неверни данни носим отговорност по чл. 313 от Наказателния кодекс и дължим възстановяването на неоснователно изплатените ни суми заедно със законна лихва.


.........................................г.                                                       1. .........................................
Декларатори:
                                                                                                   2. ........................................





забележки: 1. Декларацията се попълва в два екземпляра, всеки от които се съхранява в личните досиета на деклараторите в съответните организации.
                    2. Излишното се зачертава

От личен състав също дават справка за това колко отпуск има ползван и колко още остава.
Ако работиш, предполагам , че ще те накарат да си попълниш молба за излизане в отпуск по майчинство, а ако не се водиш на работа - мисля, че трябва да отидеш в Социално подпомагане. Peace


# 28
  • Мнения: 8 917
здравеите, и аз имам вапросче Simple Smile
Моита маика е пенсионер по инвалидност и в такав случаи мога ли на нея да прехварля маичинството?
Според мен, не може Cry. Защото условието е да бъде на постоянен трудов договор....това е обезщетение затова, че не получава доходи от труд. правоотношения....освен ако за пенсионираните поради инвалидност няма някакви "облекчения", но не ми се вярва....вариант е майка ти да почне някъде фиктивно за месец - месец и половина / например като портиер, хигиенист, продавач...въобще нещо, което предвид състоянието й може да го работи/ и да се прехвърли след това на нея майчинството. Thinking

# 29
  • Мнения: 8 917
И аз искам да попитам-беба е на 4 месеца-мога ли сега да започна работа на постоянен договор и да излезна в майчинство.Питах в НОИ-отговориха ми-да,ако притежавате нужните качества.Как да го тълкувам?


Ето за тези нужни качества става въпрос :

Право на обезщетение при отглеждане

на малко дете


 

Чл. 52а. (Нов - ДВ, бр. 112 oт 2003 г., в сила от 1 юли 2004 г., изм., бр. 69 от 2004 г.) Осигуреното лице има право на обезщетение за отглеждане на малко дете, ако има осигурителен стаж 6 месеца като осигурено за всички осигурени социални рискове, за всички осигурени социални рискове без трудова злополука, професионална болест и безработица или за всички осигурени социални рискове без безработица.

 

Обезщетение при отглеждане на малко дете

 

Чл. 53. (1) (Изм. - ДВ, бр. 1 от 2002 г.) След изтичането на срока на обезщетението за бременност и раждане през време на допълнителния платен отпуск за отглеждане на малко дете на майката (осиновителката) се изплаща месечно парично обезщетение в размер определен със Закона за бюджета на държавното обществено осигуряване.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 1 от 2002 г.) Когато допълнителният платен отпуск за отглеждането на малко дете вместо от майката (осиновителката) се ползва от бащата (осиновителя) или от лицето, което е поело отглеждането на детето, се изплаща месечно парично обезщетение в размер определен със Закона за бюджета на държавното обществено осигуряване. Това обезщетение се изплаща на настойника, когато той ползва отпуска по чл. 167, ал. 2 от Кодекса на труда.


# 30
  • Мнения: 8 917
А отделно от това имаш право и на неплатен отпуск за отглеждане на детенцето си. Peace

А колко е този отпуск, че вече какво ли не слушам около себе си  Rolling Eyes?!



Отпуск за отглеждане на дете до 2-годишна възраст

 

(Загл. изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г.)

 

Чл. 164. (1) (Доп. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) След използуване на отпуска поради бременност, раждане или осиновяване, ако детето не е настанено в детско заведение, работничката или служителката има право на допълнителен отпуск за отглеждане на първо, второ и трето дете до навършване на 2-годишната му възраст и 6 месеца за всяко следващо дете.

(2) (Отм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г.)

(3) (Изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г.) Отпускът по ал. 1 със съгласието на майката (осиновителката) се разрешава на бащата (осиновителя) или на един от техните родители, когато работят по трудово правоотношение.

(4) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) През време на отпуск по предходните алинеи на майката (осиновителката) или на лицето, което е поело отглеждането на детето, се заплаща парично обезщетение при условия и в размери, определени в отделен закон. Времето, през което се ползува отпускът, се признава за трудов стаж.

(5) (Изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., бр. 1 от 2002 г., в сила от 1 януари 2002 г.) В случаите, когато не се ползува отпуск по ал. 1 или лицето, което ползува такъв отпуск, прекъсне неговото ползуване, на майката (осиновителката), ако работи по трудово правоотношение, се изплаща парично обезщетение от Държавното обществено осигуряване.

 

Отпуск за отглеждане на дете, настанено при

близки и роднини или в приемно семейство

 

(Ново загл. - ДВ, бр. 52 от 2004 г.)

 

Чл. 164а. (Нов - ДВ, бр. 52 от 2004 г.) (1) Право на отпуск за отглеждане на дете до навършване на 2-годишната му възраст имат лицата, при които е настанено дете по реда на чл. 26 от Закона за закрила на детето.

(2) Когато детето е настанено при съпрузи, отпускът се ползва само от единия от тях.

(3) През време на отпуска по ал. 1 и 2 се изплаща парично обезщетение при условия и в размери, определени в отделен закон. Отпускът се зачита за трудов стаж.

(4) Отпускът по ал. 1 и 2 не може да се ползва едновременно с отпуск по чл. 164.

 

Неплатен отпуск за отглеждане на дете

до 2-годишна възраст

 

(Загл. изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г.,

бр. 52 от 2004 г.)

 

Чл. 165. (1) (Доп. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., изм., бр. 52 от 2004 г.) След използване на отпуска по чл. 164, ал. 1 работничка или служителка с четири и повече деца при поискване има право на неплатен отпуск до навършване на 2-годишна възраст на детето, ако то не е настанено в детско заведение. Със съгласието на майката (осиновителката) този отпуск може да се ползва и от лицата по чл. 164, ал. 3.

(2) Времето, през което се ползува отпускът по предходната алинея, се признава за трудов стаж.



Освен това:


Неплатен отпуск за отглеждане на дете

до 8-годишна възраст
[/color]

 

(Ново загл. - ДВ, бр. 52 от 2004 г.)

 

Чл. 167а. (Нов - ДВ, бр. 52 от 2004 г.) (1) След използването на отпуските по чл. 164, ал. 1 и чл. 165, ал. 1 всеки от родителите (осиновителите), ако работят по трудово правоотношение и детето не е настанено в заведение на пълна държавна издръжка, при поискване има право да ползва неплатен отпуск в размер 6 месеца за отглеждане на дете до навършване на 8-годишна възраст.

(2) В случаите по чл. 167, ал. 2 настойникът има право на отпуск по ал. 1 в размер 12 месеца. С негово съгласие отпуск в размер до 12 месеца или остатъкът от неизползвания отпуск до този размер може да се ползва от един от родителите на майката или на бащата на детето.

(3) Когато след навършване на 2-годишна възраст на детето починат и двамата родители и те не са ползвали отпуск по ал. 1, настойникът има право на такъв отпуск в размер 12 месеца, а когато родителите са ползвали част от отпуска - на остатъка от неизползвания отпуск до този размер. Със съгласието на настойника този отпуск може да се ползва от един от родителите на майката или на бащата на детето.

(4) Родител (осиновител), който сам се грижи за отглеждане на детето, има право на отпуск по ал. 1 в размер 12 месеца в случаите, когато:

1. не се намира в брак с другия родител и не живее в едно домакинство с него;

2. другият родител е лишен от родителски права с влязло в сила решение на съда;

3. другият родител е починал.

(5) В случаите по ал. 4, т. 1 и 2 другият родител няма право на отпуск по ал. 1.

(6) Отпускът по ал. 1 може да се ползва наведнъж или на части. Когато се ползва на части, продължителността му не може да бъде по-малка от 5 работни дни.

(7) Лицето, което иска да ползва отпуск по ал. 1, трябва да уведоми за това работодателя си най-малко 10 работни дни предварително.

(Sunglasses Времето, през което се ползва отпускът по ал. 1, се признава за трудов стаж.

(9) Редът и начинът за ползване на отпуска по ал. 1-8 се уреждат с наредба на Министерския съвет.

 


 

# 31
  • Мнения: 304
И аз едно въпросче, моля Laughing

Ако прехвърля майчинството на майка ми, тя ще има ли право на неплатен отпуск след изтичане на двете години и колко време- 6 месеца?

Благодаря!

# 32
  • Мнения: 8 917
И аз едно въпросче, моля Laughing

Ако прехвърля майчинството на майка ми, тя ще има ли право на неплатен отпуск след изтичане на двете години и колко време- 6 месеца?

Благодаря!


Неплатен отпуск за отглеждане на дете

до 8-годишна възраст

 

(Ново загл. - ДВ, бр. 52 от 2004 г.)

 

Чл. 167а. (Нов - ДВ, бр. 52 от 2004 г.) (1) След използването на отпуските по чл. 164, ал. 1 и чл. 165, ал. 1 всеки от родителите (осиновителите), ако работят по трудово правоотношение и детето не е настанено в заведение на пълна държавна издръжка, при поискване има право да ползва неплатен отпуск в размер 6 месеца за отглеждане на дете до навършване на 8-годишна възраст.

(2) В случаите по чл. 167, ал. 2 настойникът има право на отпуск по ал. 1 в размер 12 месеца. С негово съгласие отпуск в размер до 12 месеца или остатъкът от неизползвания отпуск до този размер може да се ползва от един от родителите на майката или на бащата на детето.

# 33
  • Мнения: 304
Благодаря Laughing

# 34
# 35
  • Димитровград
  • Мнения: 1 745
The Sun,наистина си слънце,и аз много ти благодаря.Имам 5 години стаж.От фирмата ми казаха,че ще проучат въпроса,аз съм работила там преди.
А иначе не взимам майчинство,защото мен ме освободиха от работа 45 дни преди термина,защото ми изтече работата(сезонна) по договора.Искам да знам сега,че имам шансове,а не да ме моткат,затова питам пак и питах и в НОИ.
Какви са възможностите?Могат ли да ми пуснат постоянен договор и после майчинство?А за социални грижи какъв документ да нося за спиране на социалната помощ?Ох,пак много питам,сори...
И повече искам да знам в практиката как се получава,защото ме плашат,че НОИ няма да признае договора.

Последна редакция: пт, 07 апр 2006, 19:37 от kanesta

# 36
  • Мнения: 2 381
Извинете ме, че разводнявам тази тема, но ме интересува нещо EmbarassedВиждам, че има мама, която е доста наясно с майчинските.Моля, ако може да ме осведомите Praynig Като ми изтече последния болничен, трябва ли да подавам някаква си молба-декларация за майчинските?Ако ДА-къде, до кого да е адресирана?
Предварително благодаря  bouquet
Ако работиш, предполагам , че ще те накарат да си попълниш молба за излизане в отпуск по майчинство, а ако не се водиш на работа - мисля, че трябва да отидеш в Социално подпомагане.
The Sun, благодаря за отговора, но има нещо, което не ми е ясно newsm78Последният ми болничен изтича на 16.04.На постоянен трудов договор съм.Говорих със счетоводителката, но тя казва, че НЕ трябва да подавам молба за излизане в отпуск по майчинство  Shocked newsm78Защо НЕ???

Общи условия

Активация на акаунт