Мадрид - тема №3

  • 95 584
  • 752
  •   1
Отговори
# 180
  • софия
  • Мнения: 1 305
Здравейте, пътувам в петък за Мадрид с майка ми и сестра ми ще бъдем до понеделник там, резервирахме това място http://www.booking.com/hotel/es/huespedes-toledo.bg.html?aid=376 … total;ucfs=1&, моля да ми кажете дали е добър избор.
Другото което ме притеснява е времето, защото го дват да вали и трите дни.
Чудя се дали да ползваме уристическите автобуси за обиколка, имайки предвид че майка ми не може да ходи прекалено много.

# 181
  • Мнения: 262
За един ден ще бъда в Мадрид. Какво да видя за тези 8-9часа в града ?

# 182
  • Мнения: 3 334
Хотелът ти Ави е в центъра на събитията Wink На страхотно място е. От летището може да се придвижите до гара Аточа и от там с метро. Видях, че сте 2 възрастни с 2 деца по резервацията на букинга.
vanyaes Вашия също е с много хубаво местоположение.
Когато аз бях в Мадрид за седмица, бях отседнала в квартал на Мадрид и слизахме или на гара Аточа или на Сол и от там обикаляхме по цял ден.
Сигурна съм, че ще си изкарате страхотно!

Много благодаря, didito_pz! От четене на темата се ориентирах за хотел, защото изобщо не познавам Мадрид. Предвид това, че сме четирима и с кацане към 20:30 часа, си мислех дали няма да ни е по-удобно просто да вземем такси до хотела. Дали 30€ ще ни стигнат?
Ако сте 4-ма, по-добре с такси, което е точно 30 евро до където и да е в централната част или казано всичко зад първото кръгово М30. С метро ще ви излезе 20 евро.

# 183
  • Мнения: 731
Благодаря, Alexslav! Има ли официален пункт за наемане на такси на летището? Надявам се няма копърки.

Astop, не съм била в Мадрид, но на твое място бих хванала Hop on, Hop off, който със сигурност ще мине покрай основните забележителности.

# 184
  • Мнения: 2
Здравейте,
Който ще пътува през февруари, март и до 18 април към Мадрид,да ви подготвя че метро линията 8 е в ремонт частично затворена. Има автобус от Т1 до Mar de Cristal откъдето вече линия 8 е отворена в посока Nuevos Ministerios. Огледайте се за информация на самото метро.  От Т4 има влак Cercanias до центъра
Специалната автобусна линия се казва SE2 и тръгва от летище, но трябва да питате къде е спирката, вероятно горе на изхода на заминаващи. Тази линия ще свързва Мар де Кристал и Кампо де лас Naciones, с летище T1-T2-T3 и Barajas. То ще се проведе от 06:00 до 01:45 часа в размер на 6-10 минути. Линията ще работи с персонал от 10 автобуса; всички те ще бъдат съчленени да улесни широкото използване на този маршрут и провеждане на багаж на пътници, пристигащи или заминаващи от летището.

Последна редакция: пн, 13 фев 2017, 12:24 от Los2040

# 185
  • Мнения: 3 334
Благодаря, Alexslav! Има ли официален пункт за наемане на такси на летището? Надявам се няма копърки.

Astop, не съм била в Мадрид, но на твое място бих хванала Hop on, Hop off, който със сигурност ще мине покрай основните забележителности.
Няма пунктове, излизаш пред терминала и взимаш който е на ред. Няма копърки

# 186
  • Мнения: 731
Благодаря, Alexslav! Има ли официален пункт за наемане на такси на летището? Надявам се няма копърки.

Astop, не съм била в Мадрид, но на твое място бих хванала Hop on, Hop off, който със сигурност ще мине покрай основните забележителности.
Няма пунктове, излизаш пред терминала и взимаш който е на ред. Няма копърки

Още веднъж благодаря, Alexslav!

# 187
  • Мнения: 16 906
Здравейте, включвам се в темата, тъй като ми предстои пътуване до Мадрид. Била съм в града преди 4 години, за 10 дни и много ми хареса! Но някои спомени са избеляли затова питам:ние ще пътуваме от Парла до Мадрид с влакче, всеки ден - какво ще ме посъветвате относно карта за транспорта -каква да вземем?
- много ми се иска да си направим пътуване с балон / или с лифта. Моля, за малко по- подробна информация ако някой е правил тези неща.
Благодаря  bouquet

# 188
  • Мнения: 366
Преди малко  няколко бгмами, Кондьо и всички останали пътници имахме инфарктно кацане от Мадрид.
Аз си разнообразих програмата като отидох да видя къщата на цар Симеон. Даже единият от синовете му си пиеше кафето на терасата. Папарашки снимки - утре.

Последна редакция: пн, 06 мар 2017, 15:19 от ASSAMARIS

# 189
  • Мнения: 464
Здравейте, включвам се в темата, тъй като ми предстои пътуване до Мадрид. Била съм в града преди 4 години, за 10 дни и много ми хареса! Но някои спомени са избеляли затова питам:ние ще пътуваме от Парла до Мадрид с влакче, всеки ден - какво ще ме посъветвате относно карта за транспорта -каква да вземем?
- много ми се иска да си направим пътуване с балон / или с лифта. Моля, за малко по- подробна информация ако някой е правил тези неща.
Благодаря  bouquet



Лифта се взима недалече от пл. Испания, зад храма Дебод. Двупосочно струваше около 7-8 евра(преди 2 год.). Затворени кабинки, но можеш да отваряш прозорчета за снимки. Много приятно е.

# 190
  • София
  • Мнения: 171
Здравейте, включвам се в темата, тъй като ми предстои пътуване до Мадрид. Била съм в града преди 4 години, за 10 дни и много ми хареса! Но някои спомени са избеляли затова питам:ние ще пътуваме от Парла до Мадрид с влакче, всеки ден - какво ще ме посъветвате относно карта за транспорта -каква да вземем?
- много ми се иска да си направим пътуване с балон / или с лифта. Моля, за малко по- подробна информация ако някой е правил тези неща.
Благодаря  bouquet



Лифта се взима недалече от пл. Испания, зад храма Дебод. Двупосочно струваше около 7-8 евра(преди 2 год.). Затворени кабинки, но можеш да отваряш прозорчета за снимки. Много приятно е.
И като се качиш горе-греда:) Пиеш едно кафе и се връщаш.Ако разполагаш с малко време, можеш да си го спестиш.Гледката си заслужава, но до там.Ние се шегувахме, че това явно е тяхната Витоша....

# 191
  • Мнения: 16 906
Захаринка, Полинезия, аз съм ходила в Мадрид и сега за повторното посещение търся някакви нови неизследвани територии  Laughing та може и да се разходим за по едно кафе  Simple Smile

# 192
  • Мнения: 46
Здравейте! Планирахме семейна екскурзия до Мадрид за Великден. Моля за съвет, удачно ли е в този период пътуване ... по време на празниците работят ли заведения и магазини?

# 193
  • Мнения: 4 604
Бях в Мадрид за 3-ти март. Градът е идеален за разходка през уикенда, ако изпаднат ниски цени на самолетните билети  Simple Smile. От летището си взехме шатъл за 5 евро, така се придвижихме и на връщане. За двата дни, с които разполагахме посетихме Двореца, като отидохме към 10 ч сутринта и влязохме веднага- вход 11 евро- като излязохме, след около час, пред входа имаше дълга опашка от чакащи. След него посетихме катедралата Алмудена, като се качихме на купола й-6 евро- а след това и самата църква. След това отидохме до Дебод, монументът на Сервантес, разходихме се по Гран Виа, повъртяхме се по Плаза майор. Привечер посетихме Прадо.
На втория ден си направихме покупки, поседяхме пред портата Алкала, разходихме се дълго из Буен Ретиро, видяхме отвън музея  Рейна София. И през двата дни многократно минавахме през Сол, Сибелес и Фонтана на Нептун.
Определено от всички посетени обекти най-много ми допадна Музея на Хамона!  Laughing
В Мадрид забележителностите наистина са много близо една до друга. Най-отдалечена от Сол е гарата Аточа.

Благодаря на Жената в Бяло за темата и на Алекслав, че беше така добър да ми отговаря на лични ... bouquet

# 194
  • Мнения: 465
 Здравейте,аз и дъщеря ми ще сме в Мадрид от 7-14 април.Запазили сме този апартамент www.airbnb.com/rooms/17220116  ,който се намира на Calle Concepción Jerónima 7, 28012 ,знаете ли какво трябва да вземем от летището  newsm78 ?Много се надявам, да се оправим с транспорта .Смятаме с влак да отидем до Толедо и Сеговия /със сигурност ще има още много въпроси / Grinning
  ASSAMARIS какво ''инфарктно кацане" Shocked ?

Общи условия

Активация на акаунт