Дефицитите на една журналистика

  • 322 516
  • 3 836
  •   1
Отговори
# 1 410
  • Мнения: 1 123
Изгледайте 10 минути от някое предаване с водещ Кошлуков - няма гост, който да го е надприказвал.
А на мен всяка сутрин ми правят впечатление ноктите на Иво Никодимов - добре оформени и сякаш с много светъл лак, освен ако цветът на нокътната му плочка не е някакъв по-особен.
Е как няма да ги забележите ноктите му. Та той не спира да пипа листата хартия и химикалката пред себе си. Подравнява, побутва, намества.
Кошлуков може и да не успял никой да го надприказва, но за съжаление не е единствения водещ-разбирач. Друг такъв е Стоян Иванов от ТВ Скат. Би било интересно да се съберат двамата на разговор. Тогава да видим кой кого.
Не разбирам защо трябва да каниш човек в студиото и после да не го оставиш да каже и дума или да го прекъсваш за да обясниш какво мислиш по дискутираната тема (въпреки, че поканеният е експерт).
Обаче когато гледам как Стоян Иванов разговаря с Валери Симеонов, такова гърчене  и угодничене пада, че чак ми е неудобно.

# 1 411
  • София
  • Мнения: 8 153
Слави Трифонов е същият. Аз колкото интервюта съм гледала да прави, гостите му почти нищо не могат да кажат. Той взима думата и край.

# 1 412
  • Пловдив
  • Мнения: 14 705
Между другото, защо ли "дядосват" само по-бедничките старци? Не съм чула да наричат дядо някой по-заможен представител на третата възраст, камо ли пък политик или бизнесмен.
Малко търсиш под вола теле, те хората са казали, че винаги става дума за пари, ама не е баш така.
Дядосват средностатистическите, непознати, хванати от улицата, не непременно бедничките.
Ако знаеш, че е заможен, значи не е непознат за обществото.
На дядото, блъснат на пешеходната пътека, докато пресича, знаеш ли му финансовото състояние? Не го знаеш, ма е "дядо" някакъв си, дори да му пише името.
На дядо като Ицко Финци, дето го обсъждахме наскоро заради младата му булка, или като байното професор от горния пост знаеш ли им го? Едва ли са значително по-богати от световно неизвестния дядо от съседния до вас апартамент, примерно.
Иначе да, и първите двама са дядовци, та дрънкат, не е като да са млади. Wink

# 1 413
  • Мнения: 2 695
Изгледайте 10 минути от някое предаване с водещ Кошлуков - няма гост, който да го е надприказвал.
А на мен всяка сутрин ми правят впечатление ноктите на Иво Никодимов - добре оформени и сякаш с много светъл лак, освен ако цветът на нокътната му плочка не е някакъв по-особен.
Преди години в този часови пояс гледах предаването на Димитър Цонев, лека му пръст. Нищо общо с предаването на Кошлуков. Трябва да е малко по-обран откъм емоции и да оставя гостите си да се изкажат спокойно, без да ги прекъсва.

А за Никодимов, явно не само на мен са ми направили впечатление ноктите му Yum

# 1 414
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 217
Цитат
Първата дама на Бъгария бе специален гост на годишните награди "Златна игла" 2018

Sad

от тук

# 1 415
  • София
  • Мнения: 4 328
о, това е програма минимум.
т'ва редакторите са дефицитна стока.
споделих в съседна тема. самоцитирам се
и аз гледах Оскарите снощи.
баш звезден компромат бяха в лицето на БТВ. ужасен монтаж с много елементарни пропуски.
субтитрирането е правено сигурно от безплатна програма, дело на начинаещ в заниманието.
имаше много бисери, но "roll the camera" преведено като "пусни кабарето" беше  Joy

# 1 416
  • Мнения: 25 770
Цитат
Предполага се, че убийството е станало около 08:30 ч. сутринта. Преди обяд жената се опитала да се свърже по телефона с брата на своя мъж.

Откъде ли се е опитала да се свърже мъртвата жена? От оня свят?
"Дарик" пак изтрепаха рибата. Що не ги върнат в началното училище да се научат да правят преразказ?

# 1 417
  • Мнения: 7 767
Имаше писано в друга медия,че му е звъняла по телефона, но той не е могъла да й отговори и когато по- късно е звънял, не  е вдигала телефона

# 1 418
  • Мнения: 6 688
Преди малко по БТВ тече анонс със заглавие-"Прокурори в болница", на фона на Пирогов.
Помислих, че се е случил някакъв инцидент, или някой ги е пребил тези прокурори.
Оказа се, след като се заслушах, че прокуратурата щяла да прави проверки във връзка с някакви сделки в Пирогов....😨

# 1 419
  • Пловдив
  • Мнения: 14 705
А, то ако се беше случил инцидент, с прокурори или не, сигурно нямаше да се ограничат до едната болница. Щеше да пише нещо я за зверска катастрофа, я за брутален инцидент, я нещо такова. И мен ме разсмя заглавието, де.

# 1 420
  • Мнения: 39
"Дядо от Дом с подарък към медик, помогнала му в беда"
Отвратителна гавра с езика.
Почти като "един млад български дизайнер, която е била поканена" (цитат на Десислава Стоянова от ьТВ).

# 1 421
  • Германия
  • Мнения: 1 072
"Дядо от Дом с подарък към медик, помогнала му в беда"
Отвратителна гавра с езика.
Почти като "един млад български дизайнер, която е била поканена" (цитат на Десислава Стоянова от ьТВ).

И "моята колега". И аз много се дразня и май няколко пъти съм писала и в тази тема заради това словоблудстване. Докато в Германия зорлем вкарват мъжката и женската форма навсякъде (или използват неутрална форма), тук зорлем изхвърлят женската форма и на думи, отдавна навлезли в речта ни.

И още нещо, което хич не ми харесва - широкото и подробно разгласяване на частни случаи. Кой кого убил и по особено жесток начин ли е било, или не? Кому е нужно това? Нито обикновеният човек може да направи нещо по конкретния случай, нито подробното описание на престъплението може да му послужи за поука за вбъдеще. Напомня ми на "хляб и зрелища". Само защото е кърваво и вдига рейтингите, дай да навлизаме и в най-ненужните подробности. Rage
Последното ми наблюдение е от случайно прочитане само на заглавията в абв и понякога в offnews. Да не си помислите, че сама се ровя да търся такива новини.

# 1 422
  • Мнения: 18 668
"Колегата Иванова" все още е белег за добро образование. Едва наскоро Институтът за български език позволи "колежка".

# 1 423
  • Мнения: 39
"Колегата Иванова" все още е белег за добро образование. Едва наскоро Институтът за български език позволи "колежка".
Думата "колежка" никога не е била забранена:
https://unustamatubg.wordpress.com/2012/10/02/403/

В случая обаче имах предвид не употребата на м.р. вместо ж.р., а "съгласуването" при помогналата медик и поканената дизайнер.

Последна редакция: сб, 17 мар 2018, 13:31 от unustamatu

# 1 424
  • Пловдив
  • Мнения: 14 705
Ако "колегата Иванова" или "моята колега" е белег за добро образование, аз предпочитам да си стоя при недобре образованите.
Но всъщност не е белег за нищо такова и наистина думата "колежка" никога не е била "забранена".

Цитат
Докато в Германия зорлем вкарват мъжката и женската форма навсякъде (или използват неутрална форма), тук зорлем изхвърлят женската форма и на думи, отдавна навлезли в речта ни.
Същите са и моите впечатления.

Общи условия

Активация на акаунт