топче в ляво над реброто

  • 6 857
  • 3
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 113
Здравейте!
Искам да попитам дали някой се е сблъсквал с подобен проблем. Имам топче от лявата страна, някъде в края на ребрата в долната част. Бях го напипала още лятото, когато бях бременна, и сега си е все още там. Нямам никакви оплаквания, болежки или подобни, но все пак се чудя какво може да е това...

# 1
  • Мнения: 30
Здравей! Вероятно е липом. Според мен се консултирай със специалист и го наблюдавай топчето. Аз имах такова мъничко на главата, но в последствие изчезна.  Simple Smile
Бих ти препоръчала да прегледаш тази тема, в която пише точно за това:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=227063.0;topicrefid=20

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 26
Здравей hipi, имах абсолютно същия проблем преди година. Съвсем случайно напипах топче от ляво, което беше в края на ребрата. Оказа се липом - при мен обаче явно засягаше някакъв нерв, защото започна и да ме боли в областта около ребрата. Отстраниха ми го оперативно за няма и 20 мин. Оказа се, че е доста голям и че наистина е притискал нещо. От операцията ми остана белег, който мажа с разни мехлемчета, но за сега не е изчезнал. И в първите дни от операция си беше доста дискомфортно - имах дренаж 2 дни, след което го махнаха и ходех на превръзки. Мястото е свързано с движение и си боли, не много но все пак боли. Ако мога да съм полезна с още нещо ще се радвам.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 113
Оле, сериозно ли ти се наложи операция, за да го отстранят? Аз нямам никакви болки и оплаквания, нямам даже идея от кога го имам, но е от минимум 1 година. А дали е задължително отстраняването?

Общи условия

Активация на акаунт